Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Končiaci sa týždeň priniesol tradične veľa zaujímavých správ o Bitcoine. Nemenej zaujímavé sú však novinky o Cardano, Litecoin, Syscoin či Ethereum. Prečítajte si náš nový diel TOP správ týždňa zo sveta kryptomien.

Bitcoin

Podľa analýzy štatistického portálu Digitalik.net existuje už len veľmi malá šanca na to, aby sa Bitcoin ešte niekedy pozrel pod cenu 5000 dolárov. Odvoláva sa pritom na štvorročný jednoduchý kĺzavý priemer (SMA) Bitcoinu, ktorý 24. januára prvýkrát prekročil úroveň 5000 USD. Ďalší graf, na ktorý poukazoval trader Filb Filb zas naznačuje, že Bitcoin sa opäť úspešne udržal vo vyše 8-ročnom rastovom kanáli, čo je taktiež jednoznačne býčí signál. Viac sa dočítate tu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Aktualizácia Tarpoot, ktorá by vraj mohla priniesť do Bitcoinu oveľa väčšiu mieru súkromia, podľa článku, ktorý zverejnil portál Cointelegraph, nerieši súkromie tam, kde je to najviac potrebné. Očakávania od toho, čo prinesie takzvaný Tarpoot Upgrade môžu byť preto prehnané. O čo vlastné ide a akú funkciu má tento upgrade plniť, sme písali v tomto článku.

Záujem o Bitcoin na sociálnych sieťach začal v priebehu posledného mesiaca výrazne rásť. Naznačujú to dáta, ktoré zverejnili analytické platformy LunarCRUSH a CoinDance. Len 27. januára bol Bitcoin spomenutý v rámci 320 miliónov jedinečných správ. Viac sa dozviete tu.

Nie príliš ružovo to vidí s Bitcoinom Erik Finman, 21-ročný mladík, ktorý v 12 rokoch investoval do Bitcoinu 1000 dolárov, vďaka čomu je teraz milionár. Erik si myslí, že oproti minulosti sa u Bitcoinu veľa veci zmenilo, lenže k horšiemu. Ak sa komunitný prístup nezmení, neverí, že Bitcoin raz naplní svoj cieľ. Podrobnosti nájdete tu.

Ak ste mileniál, mali by ste určite zvážiť investíciu do Bitcoinu. Odporúča to známy propagátor tejto kryptomeny investičný veterán Tim Draper.

Aj ďalšia správa súvisí s mileniálmi. Podľa dát brokerskej spoločnosti Charles Schwab táto generácia investuje radšej do Bitcoinu, než do akcii mnohých úspešných spoločnosti vrátane Alibaba, Microsoft, Disney Corp. či Netflix. Generácia mileniálov sa v tom odlišuje od starších generácii ako sú Generácia X a generácia Baby Boomerov. Viac sa dozviete v tomto článku.

Pokiaľ ide o Čínu, je veľký rozdiel medzi tým, ako vníma blockchain a ako vníma samotný Bitcoin. Dôkazom toho sú aj aktuálne mimoriadne nízke objemy obchodovania Bitcoinu na lokálnej peer-to-peer burze LocalBitcoins. Téme sme sa venovali v tomto článku.

Spoločnosť GK8, ktorá vyvinula kryptomenovú peňaženku nevyžadujúcu priame ani nepriame pripojenie na internet, vyzvala komunitu, aby otestovala jej odolnosť. Hacker, ktorý úspešne nabúra peňaženku, na ktorej je 14 BTC, si ich môže ponechať plus dostane bonus 125 tisíc dolárov.

Altcoiny

Cardano (ADA) má za sebou  úspešný týždeň. Spustenie testnetu fázy Shelley prekonáva očakávania a počet existujúcich poolov sa blíži k vysnívanej tisícke. Autori projektu Cardanians.io upozornili, že priemerná výška odmien zo stakingu zatiaľ vychádza až na 11% ročne.  Medzitým rast ceny ADA tokenov mohli popohnať aj čerstvé správy týkajúce sa fázy Goguen, s ktorou prídu dlhoočakávané smart kontrakty na Cardano blockchaine. Viac sa dočítate tu.

Zakladateľ kryptomeny Litecoin Charlie Lee navrhol minierom LTC, aby venovali jedno percento z ťažby na ďalší vývoj infraštruktúry tohto projektu. Myslí si, že by to dokázalo zabezpečiť dostatok finančných prostriedkov potrebných na dokončenie plánovaných aktualizácii protokolu. Viac sa dozviete v tomto článku.

Významný pokrok zaznamenali developeri projektu Syscoin (SYS), ktorí oznámili, že úspešne vybudovali most medzi Syscoin a blockchainom Ethereum. Môže ísť o prelomový krok, ktorý odštartuje éru interoperability medzi rôznymi blockchainami. Podrobnosti sa dočítate v tomto článku.

Nový blok kryptomeny Bitcoin Cash sa vo štvrtok vyťažil až za vyše 5 hodín, pričom bežný čas na vytvorenie nového bloku je iba okolo 10 minút.

Mali by ste vedieť

  • Nemecká banka Deutsche Bank neočakáva, že v najbližších rokoch nahradia digitálne meny klasickú hotovosť. Napriek tomu priznáva kryptomenám potenciál. Podrobnosti sa dočítate tu.
  • Predstavitelia firiem Coinbase a Ripple adresovali list americkým zákonodarcom, aby urýchlene pristúpili k jednoznačnejšej regulácii kryptomien a obchodovania s nimi. Viac tu.
  • Podiel platieb kryptomenami na darknete sa oproti roku 2018 zdvojnásobil. Viac tu.
  • Bitcoin Futures kontrakty na burze CME, ktoré sa obchodujú od konca roka 2017, dosiahli významný míľnik 100 miliárd dolárov. Viac sa dočítate tu.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.