Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Vývoj testnetu Cardano pokračuje veľmi dobre. Priemerná odmena vychádza zatiaľ 11% ročne

Článok

cardano
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Tím vývojárov stojacich za kryptomenou Cardano (ADA) usilovne pracuje na zdokonaľovaní testnetu fázy Shelley, ktorá so sebou prináša možnosť stakingu tokenov ADA.

Primárnym cieľom vývojárov je vyriešiť nedostatky týkajúce sa stability testovacej siete. Spustenie testnetu Shelley sa stretlo s možno až neočakávaným záujmom komunity a staking poolov, ktorých počet sa blíži k stanovenému cieľu 1000. Obrovský záujem však poukázal aj na mnohé nedostatky, ktoré sa snaží Cardano promptne riešiť.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

O týchto problémoch hovoril nielen Charles Hoskinson, ale aj projektový Dimitris Poulopoulos, ktorý v rámci vysielania na YouTube vysvetlil problémy, s ktorými jeho tím v posledných dňoch zápasil. Poulopoulos uviedol, že už aktualizácia s označením 0.8.6 priniesla zlepšenie stability a pozitívnu odozvu komunity. Následne bol na rade upgrade s označením 0.8.7, ktorý podľa vývojárov priniesol ďalšie zlepšenie.

Cardanians.io: Pokračuje to veľmi dobre

Pokroky na tesntete Shelley podrobne sleduje aj projekt Cardanians.io, na čele ktorého stoja českí ambasádori Cardano Lukáš Bárta a Jaromír Tesař. ,,Můžeme s klidem říci, že z našeho pohledu vývoj a pokrok v Cardano Testnetu pokračuje velmi dobře. Na základě údajů z našeho nástroje adapools.org je aktuálně registrováno 940 poolů, z nichž 202 generuje denně alespoň 1 blok. Průměrná výše odměn zatím vychází kolem 11% ročně což jsou na testnet úžasné údaje a decentralizace v podání Cardana vypadá oproti ostatním pokusům o decentralizaci opravdu funkčně a smysluplně,“ uviedol Lukáš Bárta. ,,24.1. vyšla nová verze jormunganderu 0.8.7. která opravila spoustu chyb a přinesla několik změn a tak provozovatelé nodů mají o několik starostí méně s příchodem nové verze, namátkou třeba,“ informoval v skupine skupine Cardano [ADA CZ/SK.

Celý február by mal byť venovaný z pohľadu vývoja predovšetkým problémom so stabilitou.  O dátume spustenia mainnetu Shelley sa zatiaľ len špekuluje, no komunita dúfa, že by sa tak mohlo stať v prvom polroku 2020.  Následne sa budú môcť do stakingu ADA zapojiť všetci holderi ADA tokenov a nie len tí, ktorí tak urobili pri tzv. “slapshotoch” na peňaženkách Deadolus a Yoroi. Cardano aktuálne úzko spolupracuje aj s burzami a informuje o nových partnerstvách.

Čerstvé informácie o vývoji na Cardano nájdete vo facebooku skupine Cardano [ADA CZ/SK

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.