Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

NÁVOD | Binance NFT – Ako sa stať NFT umelcom a predávať svoje diela?

Článok

nft binance
Zdroj: Binance.com, Canva.com

NFT počas minulého roka zažili obrovský záujem zo strany verejnosti. Populárne celebrity vytvárali svoje vlastné NFT zbierky a na svetlo sa často dostávali príbehy o šťastlivcoch, ktorí sa vďaka NFT stali milionármi. Dnes sa bližšie pozrieme na Binance NFT Marketplace ako aj to, ako sa stať NFT umelcom a predávať svoje diela na Binance platforme.

Čo je to NFT

Nezastupiteľné tokeny (NFT) možno použiť na digitálne znázornenie takmer čohokoľvek, vrátane videí, vstupeniek na podujatia, virtuálnych nehnuteľností alebo meme obrázkov a podobne. Napriek tomu je možno najvýznamnejším prípadom použitia NFT digitálne umenie. Nezastupiteľné tokeny tiež chápeme ako kryptografické aktíva na blockchaine s jedinečnými identifikačnými kódmi a metadátami, ktoré ich od seba navzájom odlišujú. Na rozdiel od kryptomien sa s nimi nedá obchodovať na klasických burzách. Kryptomeny totiž vnímame ako zastupiteľné tokeny, ktoré sú navzájom identické, a preto môžu slúžiť ako médium pre obchodné transakcie.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

TIP: Ak ste sa sa burze Binance ešte neregistrovali, použite na to náš registračný link až s 20% zľavou na spotové obchodné poplatky. Ide o najvyššiu možnú zľavu, akú vám vieme ponúknuť. 

Úvod

Mnoho trhovísk umožňuje začínajúcim digitálnym umelcom predávať svoju prácu, čo prispieva k tomu, že sa viac ľudí zaujíma o to, aby sa stali umelcami NFT. V článku sa pozrieme na niekoľko tipov, ako môžete digitalizovať a speňažiť svoje umelecké diela, aby ste sa stali NFT umelcom na platformách, ako je napríklad Binance NFT Marketplace.

NFT umenie sa vzťahuje na akékoľvek umelecké dielo, ktoré je vytvorené ako digitálny token v blockchainovej sieti. Vďaka svojej nezastupiteľnosti môžu NFT predstavovať vlastníctvo a vytvárať finančnú hodnotu pre digitálne umelecké diela. Vo svete, ktorý bol svedkom škandálov s falošným umením, ktoré šokujú celé národy, môže umenie NFT pomôcť tým umelcom, ktorí sa obávajú falšovania umenia. Prostredníctvom technológie blockchain môžu umelci ľahko dokázať, že sú tvorcami konkrétneho umeleckého diela. Spomedzi rôznych typov NFT na dnešnom krypto trhu je možno najbežnejším typom NFT umenie. Možno ste už počuli o slávnom umelcovi Beeple, ktorý predal svoje NFT diela za 69 miliónov dolárov.

Prečo je NFT umenie stále populárnejšie?

Keďže NFT umenie je digitálne, výstavy už nie sú obmedzené na fyzické priestory ako sú múzeá a umelecké galérie. To umožňuje umelcom predvádzať svoje výtvory kdekoľvek na svete. To môže umožniť, aby diela umelcov prekročili geografické hranice a získali celosvetové uznanie. Okrem toho, že sa pustíte do moderného, ​​nového umeleckého formátu, ďalším dôležitým dôvodom na vytváranie umenia prostredníctvom NFT je, že si môžete ľahko overiť ich pravosť. Vďaka jedinečnému ID každého umeleckého diela NFT a nemennosti blockchainu možno zachovať vlastníctvo a autentickosť každého umeleckého diela NFT.

NFT umelci by boli tiež radi, keby vedeli, že ich umenie je možné vystavovať a predávať bez toho, aby museli ísť cez tretie strany, čo im umožňuje vyhnúť sa poplatkom za sprostredkovateľov, ktoré sa môžu často odraziť na ich zárobkoch. Niektoré platformy, ako napríklad Binance NFT Marketplace, umožňujú umelcom zarábať pasívny príjem prostredníctvom licenčných poplatkov. To znamená, že tvorcovia NFT môžu zarobiť určité percento z každého predaja NFT, aj keď k nemu dôjde medzi používateľmi na sekundárnom trhu. Krása umeleckej scény NFT spočíva v tom, že ktokoľvek môže vytvárať a predávať svoje umelecké diela. Toto prostredie dáva začínajúcim umelcom šancu byť nezávislými a živiť sa svojou vášňou.

Ako sa stať NFT umelcom na Binance NFT Marketplace

Je ľahké začať na svojej umeleckej ceste NFT. Ak už máte inšpiráciu a viete, čo by ste chceli tvoriť, je to dobrý začiatok. Následne je potrebné, aby ste si našli platformu, prostredníctvom ktorej môžete tvoriť. Vhodnou voľbou je Binance NFT Marketplace. Overení používatelia môžu vytvoriť NFT alebo zbierku NFT na Binance Marketplace prostredníctvom procesu nazývaného minting. Pred začatím mintingu potrebujete aspoň dvoch sledovateľov vo svojom užívateľskom profile Binance NFT.

1. krok: Prihláste sa do svojho účtu na Binance NFT Marketplace a kliknite na [Create]. Ak ste sa sa burze Binance ešte neregistrovali, použite na to náš registračný link až s 20% zľavou na spotové obchodné poplatky.

2. krok: Zadajte podrobnosti o svojej novej kolekcii. To bude zahŕňať názov kolekcie, stručný popis, logo a obrázok bannera, ako aj symbol. Môžete sa tiež rozhodnúť prideliť k svojmu umeleckému dielu peňaženku, aby ste mohli preukázať vlastníctvo na trhoch NFT.

3. krok: Prečítajte si a vyjadrite súhlas s pravidlami a zmluvnými podmienkami Binance NFT a kliknite na [Create].

4. krok: Keď bude vaša zbierka pripravená, dostanete e-mailové upozornenie.

5. krok: Ak chcete zobraziť svoju zbierku umenia NFT, prejdite na [User Center] – [Created]. Tam môžete tiež upraviť určité podrobnosti o svojej zbierke.

Nevýhody a riziká

Hoci popularita NFT rastie, stále sa nepovažujú za bežnú formu umenia. Keďže je to ešte skoro, etablovaní umelci NFT nemusia byť schopní nájsť nadšených kupcov tak rýchlo ako tradiční kupci z umeleckých galérií. Okrem toho, keďže tvorcom NFT môže byť ktokoľvek, trh, kde plánujete predávať svoje umelecké diela, môže byť nasýtený v porovnaní s exkluzívnymi umeleckými galériami s ručne vyberaným umením. Možno si budete musieť vybudovať základňu fanúšikov a vytvoriť hodnotu za svojím umeleckým dielom, aby ste zvýšili svoje šance na úspech ako NFT umelec.

Zhrnutie

Ak ste umelec (či už začínajúci, alebo pokročilý), zvážte konverziu svojej práce na NFT. Nielenže je to jednoduché na Binance NFT Marketplace, ale dáva vám to aj príležitosť vstúpiť na umeleckú scénu NFT – aj keď ešte nie ste etablovaným umelcom. Dávajte si pozor, že ceny digitálnych aktív podliehajú vysokému trhovému riziku a cenovej volatilite. Hodnota vašej investície môže klesať alebo stúpať a investovaná suma sa vám nemusí vrátiť.

Ak chcete naopak nejaké umenie kupovať, mali by ste investovať len do produktov, ktoré poznáte a pri ktorých rozumiete rizikám. Pred uskutočnením akejkoľvek investície by ste mali dôkladne zvážiť svoje investičné skúsenosti, finančnú situáciu, investičné ciele a toleranciu rizika.

Odporúčame vám prečítať si aj našu recenziu Binance Card – o ďalšom zaujímavom produkte tejto najväčšej kryptoburzy na svete či náš návod, ako používať na Binance funkciu staking pre úročenie nakúpených kryptomien.

NÁVOD | Binance staking – Čo je staking, ako funguje a prečo využiť práve ten od Binance

Recenzia Binance Card: Výhody, nevýhody, cashback a finálny verdikt

Zdroj: Binance

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.