Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

NÁVOD | Ako nakúpiť kryptomeny na krypto burze Binance

Článok

Binance
Zdroj: unsplash.com

V dnešnom návode sa spolu pozrieme, ako nakúpiť kryptomeny na kryptomenovej burze Binance. Prejdeme si proces registrácie a overenia a následne nákup vašej prvej kryptomeny prostredníctvom platobnej karty/bankového prevodu.

Burza Binance

Krypto zmenáreň Binance je jednou z najlepších búrz s kryptomenami na svete, pretože ponúka používateľom najviac obchodných párov s kryptomenami zo všetkých dôveryhodných zmenární, čo vedie k tomu, že Binance má najvyšší objem obchodov zo všetkých krypto búrz. Okrem širokého spektra kryptomien majú používatelia takisto možnosť využívať rôzne ďalšie produkty spojené s kryptomenami ako napríklad staking, NFT a podobne. Spoločnosť Binance, ktorú v roku 2017 založil Changpeng Zhao, sa rýchlo stala poprednou kryptomenovou zmenárňou a má aj vlastnú kryptomenu s názvom Binance Coin (BNB). Binance ponúka používateľom spôsoby nákupu krypto aktív priamo pomocou bankového prevodu (SEPA) alebo kreditnej karty. Binance je prístupná cez jej webovú stránku, desktop alebo mobilnú aplikáciu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

TIP: Ak ste sa sa burze Binance ešte neregistrovali, použite na to náš registračný link až s 20% zľavou na spotové obchodné poplatky. Ide o najvyššiu možnú zľavu, akú vám vieme ponúknuť. 

Registrácia na Binance

Proces registrácie je jednoduchý a v podstate rovnaký ako na všetkých iných platformách. Začať môžete tak, že kliknete na tento odkaz, ktorý vám prinesie zľavu 20% na obchodné poplatky. Po vytvorení účtu je potrebné, aby ste si účet verifikovali pomocou dokladov totožnosti (ID). Na to vám stačí napríklad občiansky alebo vodičský preukaz, prípadne pas.

Kliknete na váš profil, následne Identification a Get verified.

Kliknete tlačidlo Start Now. Ďalej budete vypĺňať rôzne údaje ako je vaša krajina, osobné údaje a podobne. Celý tento proces vás zaberie najviac pár minút.

Medzi poslednými krokmi bude odfotenie vášho dokladu totožnosti (niektorý z vyššie uvedených) a následné selfie vašej tváre. Systém následne automaticky porovná fotku zo selfie s tou z vašich dokladov. Snažte sa preto o čo najkvalitnejšie nerozmazané fotografie. Verifikácia môže trvať nejaký čas a o jej výsledku budete informovaní prostredníctvom emailu.

Ako nakúpiť kryptomeny

Keď už máte proces registrácie hotový, na rad prichádza otázka, ako nakúpiť kryptomeny. Pokiaľ ste si nikdy žiadne kryptomeny nakúpili, vašou jedinou možnosťou na burze Binance je si ich kúpiť za Eurá a to buď platobnou kartou alebo SEPA prevodom.

Najprv sa pozrieme, ako nakúpiť kryptomeny na Binance kreditnou kartou.

Krok 1: Prihláste sa do svojho účtu Binance a kliknite na Buy Crypto, potom na Crypto/Debit Card.

Krok 2: Vyberte si fiat menu a zadajte sumu, ktorú by ste chceli kúpiť. Systém automaticky zobrazí množstvo kryptomien, ktoré si môžete kúpiť.

Krok 3: Kliknite na Add New Card a zadajte podrobnosti o svojej kreditnej karte. Môžete platiť iba vlastnými kreditnými kartami.

Krok 4: Zadajte svoju fakturačnú adresu a kliknite na Add Card.

Krok 5: Dvakrát skontrolujte svoje platobné údaje a potvrďte objednávku. Po jednej minúte Binance prepočíta cenu a množstvo krypto, ktoré dostanete. Kliknutím na Refresh zobrazíte najnovšiu trhovú cenu.

Krok 6: Budete presmerovaní na stránku transakcie vašej banky. Platbu overte podľa pokynov na obrazovke.

Nákup pomocou kreditnej karty je však kvôli poplatkom voči SEPA prevodu nevýhodnejší, no je okamžitý. Pokiaľ sa s nákupom neponáhľate, môžete využiť nákup kryptomien pomocou SEPA. Ako na to si vysvetlíme práve teraz.

DCA nákupy

Vo všeobecnosti je úspešnou stratégiou v oblasti kryptomien pravidelný nákup, vďaka ktorému si vaše výsledné nákupy spriemerujete a eliminujete tak riziko nevýhodného nákupu. Mnohé štatistiky ukazujú, že práve táto DCA metóda je historicky jednou z najziskovejších. Binance vás takúto možnosť ponúka, proces je takmer identický ako pri nákupe platobnou kartou.

Kliknete Buy Crypto – Credit/Debit Card – Recurring Buy a zvolíte si časový interval ako vidíte na obrázku nižšie.

Teraz sa pozrieme, ako si vložíte vaše finančné prostriedky na účet pomocou SEPA prevodu.

Krok 1: Prihláste sa do svojho účtu Binance a kliknite na Fiat and Spot, potom na Deposit.

Krok 2: Kliknite na Bank Transfer(SEPA), potom kliknite na Continue.

Následne si zvolíte sumu a potvrdíte. Hotovo. Berte prosím ohľad na to, že meno na bankovom účte, ktorý používate, sa musí zhodovať s menom zaregistrovaným na vašom účte Binance. Bankové prevody cez SWIFT nie sú akceptované. SEPA platby nefungujú cez víkendy. Skúste sa preto vyhnúť víkendom alebo štátnym sviatkom. Zvyčajne to trvá 1-2 pracovné dni, kým samotná platba prejde bankou.

Záver

V tomto návode sme si vysvetlili, ako nakúpiť kryptomeny na Binance. Veľkou výhodou tento krypto zmenárne je jej užívateľsky jednoduché a intuitívne ovládanie, ktoré po pár minútach zvládne každý nováčik. Bonusom je v tomto prípade určite aj to, že podporuje slovenský aj český jazyk, čo pomôže hlavne menej jazykovo zdatným používateľom. Nezabúdajte však, že ak s vašimi kryptomenami nič nerobíte, najbezpečnejšie je ich mať vo vlastnej krypto peňaženke, mimo búrz.

Odporúčame vám prečítať si aj našu recenziu Binance Card – o ďalšom zaujímavom produkte tejto najväčšej kryptoburzy na svete či náš návod, ako používať na Binance funkciu staking pre úročenie nakúpených kryptomien.

NÁVOD | Binance staking – Čo je staking, ako funguje a prečo využiť práve ten od Binance

Recenzia Binance Card: Výhody, nevýhody, cashback a finálny verdikt

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.