Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Recenzia burzy Bitpanda: Jedna z najlepších európskych kryptobúrz

Článok

Bitpanda
Zdroj: Bitpanda.com

Bitpanda bola vytvorená s cieľom ponúknuť jednoduchý spôsob nákupu a predaja kryptomien. Veľkú pozornosť si získala vďaka svojej jednoduchosti – uľahčila totiž začínajúcim obchodníkom, ale aj skúsenejším „harcovníkom“ vstup na scénu obchodovania s digitálnymi aktívami. 

Bitpanda sa postupne vyvinula na rešpektovanú platformu, ktorá ponúka na kúpu a predaj rad digitálnych aktív – vrátane viac ako 60 kryptomien, štyroch tokenov cenných kovov a troch rôznych Bitpanda krypto indexov. V tejto recenzii sa pozrieme na rozmanité funkcie Bitpanda a na to, ako sa vyrovná ostatným konkurenčným platformám.

bitpanda sk

História a pozadie Bitpanda

Bitpanda bola založená v roku 2014 metropole Rakúska vo Viedni s cieľom sprístupniť investície do kryptomien bežnému človeku. Spoločnosť bola pôvodne známa ako Coinimal, ale v roku 2016 sa premenovala na Bitpanda, v čase, kedy podstatne rozšírila svoju existujúcu sadu funkcií. V roku 2021 sa Bitpanda pýši viac než 3 miliónmi užívateľov, viac ako 400 členmi tímu a tvrdí, že je jednou z najrýchlejšie rastúcich fintech spoločností v Európe.

Burzu spoločne založili jej generálni riaditelia Eric Demuth a Paul Klanschek. Súčasný CTO Christian Trummer sa k ním pripojil niekoľko mesiacov po založení.

Bitpanda je držiteľom PSD2 licencie poskytovateľa platobných služieb, čo je európske nariadenie pre elektronické platobné služby. Samotná burza je registrovaným poskytovateľom služieb digitálnych aktív u rakúskeho úradu pre finančný trh (FMA) a u francúzskeho Autorité des marchés financiers (AMF) podľa zákona PACTE. Občania Spojených štátov majú v závislosti na svojom regulačnom rámci používanie tejto burzy zakázané, rovnako ako niektoré ďalšie jurisdikcie.

Bitpanda recenze 1

Verifikácia účtu

Platforma predtým poskytovala svojim užívateľom dva typy verifikačných kategórií – Ľahkú verifikáciu a Plnú verifikáciu. Ľahké overenie vám umožnilo obchodovať bez toho aby ste museli predkladať akýkoľvek identifikačný doklad. Vkladať a vyberať peniaze však bolo možné iba bankovým prevodom.

Kvôli predpisom EÚ proti praniu špinavých peňazí (Anti Money Laundering) sú však teraz všetci noví užívatelia povinní svoj účet úplne overiť KYC procesom, teda poskytnutím platného štátneho preukazu spolu s automatizovaným videohovorom. Na druhej strane vám to umožní prístup ku všetkým funkciám, ktoré Bitpanda ponúka.

Každý, kto chce v súčasnosti obchodovať na Bitpanda, teda musí svoj účet najprv overiť. Burza má úrovne overenia, kde váš objem obchodovania závisí na tom, aké dokumenty ste poskytli a či spĺňate požiadavky. Pred začatím procesu overenia musí každý užívateľ zadať platné číslo mobilného telefónu, aby mohol byť proces začať. Bitpanda vám pošle PIN kód, po ktorom môžete prejsť celým procesom. Pokiaľ ide o doklad totožnosti, Bitpanda prijíma pasy, zatiaľ čo preukazy totožnosti sú prijímané z vybraného zoznamu krajín dostupných na ich webových stránkach.

Bitpanda recenze 2

Služby Bitpanda

Bitpanda je obchodná platforma, ktorá ponúka viac než len možnosť kúpy kryptomien a je vhodná aj pre obchodníkov všetkých úrovní. Medzi jej najzaujímavejšie funkcie patrí:

Jej vlastný natívny token, BEST – pomocou BEST môžete získať zľavy na poplatkoch a VIP výhody, ak máte dostatočne veľké množstvo týchto tokenov.
Dve burzy pod jedným účtom – okrem základnej burzy Bitpanda, ktorá vám umožňuje len nakupovať a predávať aktíva, získate pri registrácii tiež prístup k burze Bitpanda Pro, ktorá vám umožní zadávať pokročilejšie typy objednávok, ak si to budete priať.
Bitpanda Plus pre inštitucionálnych a veľkoobjemových investorov – Bitpanda taktiež slúži tým, ktorí chcú obchodovať nadpriemerné objemy, čo prináša vlastnú špeciálnu sadu výhod, ale tiež požiadavky, než si ktokoľvek môže tento typ účtu otvoriť.
Päť podporovaných fiat mien – Bitpanda je najviac zameraná na Európanov, takže ponúka podporu pre fiat meny EUR, GBP, CHF a TRY, ale tiež USD.
Obchodovanie s akciami, cenýnými kovmi, indexmi a ETF – okrem kryptomien Bitpanda umožňuje aj obchodovanie s ETF či cennými kovmi. To všetko v rámci jedného účtu a v jednom portfóliu, čo vám umožňuje spravovať všetok váš majetok z jedného miesta.
Rozsiahly helpdesk – takmer akýkoľvek problém, s ktorým sa stretnete, je zahrnutý v helpdesku Bitpanda, ale aj keby tam nebol, je vám k dispozícii tím zákazníckej podpory, ktorý vám pomôže vyriešiť vaše komplikácie.

Celkovo je Bitpanda vynikajúcou voľbou pre európskych investorov, ale aj investorov z iných lokalít, ktorí oceňujú širokú ponuku služieb.

Bitpanda recenze 3

Hlavný platforma Bitpanda

Bitpanda má jedno z najdostupnejších užívateľských rozhraní zo všetkých zavedených a najväčších krypto búrz a brokerov po celom svete. Užívatelia si môžu vyskúšať tie najneuveriteľnejšie a najintuitívnejšie funkcie pre mobilné aj stolné počítače, vďaka ktorým je obchodovanie s kryptomenami  veľmi jednoduché prakticky pre kohokoľvek, bez ohľadu na jeho predchádzajúce skúsenosti.

Bitpanda našťastie nevyžaduje, aby ste kvôli základnej a PRO verzii burzy museli otvárať rôzne účty. Po založení účtu sa vás platforma spýta, na ktorú burzu chcete zamieriť ako prvú. Preklikávať sa medzi nimi však nie je žiadny problém. Najväčší rozdiel je v tom, že základná burza používa svetlú farebnú schému, zatiaľ čo verzia Pro si vybrala tmavé farby.

Ak ste úplným nováčikom alebo dávate prednosť jednoduchosti a ľahkému použitiu, potom je pre vás základná burza tou najlepšou voľbou. Je totiž extrémne intuitívna a obchody v nej sa vykonávajú len niekoľkými kliknutiami. Rozhranie je veľmi čisté a prehľadné, takže je dosť malá šanca, že vás nesprávne kliknutie privedie k niečomu, čomu nerozumiete. Burza popri tom uvádza najvýznamnejšie pohyby v hornej časti obrazovky, čo je užitočné, keď chcete sledovať trh, bez toho aby ste sa neustále pozerali len na prvých pár mincí podľa trhovej kapitalizácie.

Bitpanda Pro ponúka oveľa viac možností. Samotné rozhranie je oveľa bližšie tomu, čo je veľa ľudí zvyknutých vídať z iných búrz, pričom každý detail, ktorý môže byť potrebný, má svoje vhodné miesto. Nepôsobí to však zďaleka preplneným dojmom: aj pri množstve informácií Bitpanda odvádza dobrú prácu, aby udržala všetky obchody prehľadne a na očiach a to bez toho, aby obetovala niečo zásadné.

Bitpanda recenze 4

Na Bitpanda Pro je možné zadávať limitné a stop príkazy, ak si neželáte obchodovať aktívum za aktuálnu trhovú cenu. Aj tu si môžete vybrať to, aký komplexný má byť váš obchod, tj. koľko rôznych možností chcete do obchodu zahrnúť. Na ľavej strane obrazovky môžete zadať požadovaný typ príkazu a na obrazovke limitného príkazu je vedľa možnosti Spresnenie malé tlačitko, ktoré vám umožní ďalšie optimalizácie týkajúce sa času a prevedenia obchodu. Ak ho však necháte tak, ako je, jednoducho sa všetko vykoná s východiskovými možnosťami.

Mobilná aplikácia Bitpandy

Bitpanda má samozrejme aj mobilné aplikácie pre Android a iOS, ktoré umožňujú spravovať vlastnené krypto portfólio počas toho, ako nebudete blízko svojho počítača. Môžete si pomocou nich vložiť svoju fiat menu, nakupovať a vymieňať kryptomeny alebo je tiež ich posielať priateľom (alebo sebe). Aplikácia vyzerá naozaj dobre. Burza však varuje, že v mobilnej verzii nemusia byť dostupné všetky funkcie pre stolné počítače. Dodáva ale, že pracujú na prenose každej z nich, aby užívatelia mohli používať stolnú aj mobilnú platformu bez akýchkoľvek obmedzení. Aplikácia Bitpanda Pro je však oddelená od základnej aplikácie burzy, takže ak dávate prednosť pokročilejšie verzii pre stolné počítače, nezabudnite si do telefónu nainštalovať tú správnu appku.

Bitpanda recenze 5

Metódy vkladu a výberu

Uloženie kryptomien na účet Bitpanda je veľmi jednoduché: jednoducho odošlite aktíva z vašej osobnej peňaženky na peňaženku účtu na burze, a to buď skopírovaním adresy alebo naskenovaním QR kódu.

Primárnou funkciou Bitpanda je uľahčovať jednoduché nákupy kryptomien. Aby to bolo možné, platforma uzavrela partnerstvo s rôznymi poskytovateľmi platieb, ktoré umožňujú hladké a rýchle spracovanie všetkých transakcií.

Bitpanda podporuje vklady v nasledujúcich fiat menách:

 • Euro (EUR)
 • Americký dolár (USD)
 • Britská libra (GBP)
 • Švajčiarske franky (CHF)
 • Turecká líra (TRY)

Bitpanda recenze 6

Akonáhle vložíte financie na svoju fiat peňaženku, môžete nakupovať kryptomeny a ukladať ich do peňaženky priamo na Bitpanda alebo ich vybrať do externej peňaženky, ku ktorej máte privátne kľúče.

Ak chcete predať svoje kryptomeny, môžete použiť kryptomeny, ktoré už máte v peňaženke Bitpanda, alebo poslať na Bitpanda kryptomeny z externej peňaženky. Keď bude všetko pripravené, môžete aktíva predať za fiat menu a suma bude uložená do vami vybranej fiat peňaženky Bitpanda.

Najpozoruhodnejšie je, že Bitpanda podporuje niekoľko typov vkladu. Prostriedky môžete ukladať prostredníctvom kreditných kariet, debetných kariet, SEPA prevodu, bankových prevodov a populárnych elektronických peňaženiek, ako sú Sofort, Neteller, Skrill a GiroPay.

Bitpanda SWAPY

Okrem nákupu a predaja digitálnych aktív môžete na Bitpanda aj zamieňať kryptomeny medzi sebou. Povedzme napríklad, že aktuálne držíte v peňaženke Ethereum (ETH) a chcete ho vymeniť za EOS. To sa dá na Bitpanda naozaj jednoducho bez toho, aby ste museli predtým predať danú kryptomenu do fiatovej meny.

Sporenie na Bitpanda

Sporenie Bitpandy je spôsob, ako môžete nastaviť opakované nákupy digitálnych aktív, bez toho aby ste museli tento proces vykonávať zakaždým ručne. Inými slovami, nákup digitálnych aktív môžete automatizovať nastavením času, dátumu a meny a Bitpanda za vás urobí zvyšok. ide o populárny investičný model s názvomDCA, vďaka ktorému sa priemeruje nákupná cena daného aktíva v horizonte času.

Výborne je, že cez platformu si môžete zvoliť viac variantov takéhoto sporenia naraz s rôznymi preddefinovanými podmienkami. Môžete sa napríklad rozhodnúť kúpiť Cardano (ADA) každý utorok o [14:00] a popri tom nakupovať Bitcoin (BTC) raz mesačne.

bitpanda sk

Nákup cenných kovov na Bitpanda

Bitpanda pred časom rozšírila svoju zbierku podporovaných digitálnych aktív aj o tokeny cenných kovov.

Bitpanda recenze 7

Hoci ide o nákupy a predaje tokenov, tieto tokeny sú kryté fyzickými aktívami, čiže napríklad tokeny zlata sú kryté ekvivalentom daných zlatých rezerv. Keď si teda zakúpite token, tak tento token predstavuje zodpovedajúce množstvo kovu zakúpeného na vaše meno, uložené a poistené vo Švajčiarsku partnermi Bitpanda. Hodnota jedného tokenu sa rovná jednému gramu daného kovu.

V tejto chvíli Bitpanda podporuje tokeny pre zlato, striebro, paládium a platinu. Týmto spôsobom získate investíciu do cenných kokov, ale nemusíte sa starať o ich úschovu alebo prepravu.  Podobne ako u kryptomien môžete cenné kovy na Bitpanda swapovať a zriadiť si cez platformu sporiace účty pre ich opakované nákupy.

Krypto indexy 

Krypto indexy Bitpanda umožňujú investovať do portfólia kryptomien zostaveného tímom stojacim za touto platformou. Index je pravidelne prehodnocovaný a „upravovaný“, aby každý mesiac reagoval na vyvíjajúce sa trhové podmienky.

Rovnako ako samostatné digitálne aktíva môžete aj indexy ľahko nakupovať, predávať alebo vymieňať.

Zásadným prínosom indexu je, že nemusíte investovať jednotlivo do každej kryptomeny. Krypto Indexy od Bitpanda inak povedané umožňujú vytvárať diverzifikované portfólio.

V súčasnej dobe ponúka Bitpanda tri rôzne indexy, z ktorých si môžete vybrať na základe trhovej kapitalizácie a likvidity.

Krypto index 5 Bitpanda s top 5 kryptomenami
Krypto index 10 Bitpanda s top 10 kryptomenami
Krypto index 25 Bitpanda s top 25 kryptomenami

Všetko, čo potrebujete k tomu, aby ste mohli začať s Bitpanda krypto indexom, je overiť si na tejto platforme svoj účet.

BEST – Token ekosystému Bitpanda

BEST je natívny token Bitpanda, ktorý je navrhnutý tak, aby maximalizoval výhody obchodovania na nej. Ako ste si možno už domysleli, držitelia BEST získavajú prístup k niekoľkým exkluzívnym odmenám a výhodám, pokiaľ ide o prístup k funkciám a tiež o poplatky za obchodovanie.

Navyše možno BEST tiež obchodovať proti BTC a Ethereum skrz Bitpanda Pro.

Tu je rýchly prehľad toho, aké výhody vám BEST tokeny môžu priniesť v ekosystéme  tejto burzy:

 • Až 20% zníženie obchodných prémií a poplatkov pri používaní BEST na zaplatenie transakcií
 • Prednostný prístup k novým funkciám
 • Vernostný program odmien k zvýšeniu vašich BEST podielov až o 12,68% ročne
 • Možnosť zúčastniť sa BEST VIP hlasovania
 • Vyšší podiel na hodnotenie affiliate programov
 • Prístup k špecializovanej podpore starostlivosti o VIP zákazníkov

V tejto chvíli sú výhody pre BEST držiteľa rozdelené do troch rôznych úrovní.

Úroveň 1 BEST VIP účty s minimálne 5 000 BEST mincami
Úroveň 2 BEST VIP účty s minimálne 50 000 BEST mincami
Úroveň 3 BEST VIP účty s minimálne 500 000 BEST mincami

Výhody sa líšia od jednej úrovne k druhej, v závislosti na tom, koľko mincí máte v peňaženke Bitpanda.

Karta Bitpanda

Bitpanda nedávno uviedla na trh svoju exkluzívnu kartu, ktorá zákazníkom umožňuje utrácať ich kryptomenové aktíva online. Karta môže byť financovaná všetkými podporovanými digitálnymi aktívami – vrátane kryptomien, cenných kovov a eur, ktoré má zákazník na svojom účte.

V tejto chvíli je karta Bitpanda prístupná iba pre obyvateľov Eurozóny. Kedykoľvek vykonáte platbu, vaše digitálne aktíva budú okamžite obchodovaná v eurách na vykonanie transakcie. To vám umožní utrácať kryptomeny rovnako ako by ste míňali fiat.

Aj keď si môžete kartu Bitpanda objednať zadarmo, na svojom účte musíte vlastniť majetok v hodnote aspoň 100 eur. Kartu môžete ovládať a spravovať priamo prostredníctvom mobilnej aplikácie Bitpanda.

BITPANDA PLUS

Program Bitpanda Plus je exkluzívna služba určená pre užívateľov, ktorí sa zaoberajú veľkoobjemovými obchodmi, zvyčajne nad východiskovými limitmi Bitpanda.

Užívatelia Bitpanda Plus navyše získajú prístup k:

 • Exkluzívnej podpore od správcov účtov
 • Vyšším limitom pre vklady a výbery
 • Personalizovanej aktualizácii o nových funkciách a produktoch
 • Zľavneným poplatkom za obchodovanie a prémie

Aj keď je vyhliadka na prihlásenie do Bitpanda Plus celkom lákavá, musíte tiež splniť prísne požiadavky. To zahŕňa faktory, ako je ročný príjem aspoň 150 000 EUR alebo mať 500 000 EUR v sporení. Okrem toho musíte byť tiež BEST VIP užívateľom najvyššej úrovne.

 

bitpanda sk

Minimálny vklad

Pre začiatok je dobré povedať, že neexistuje žiadne konkrétne minimum účtu. Vaše vklady však budú obmedzené na 2 500 EUR na online platby prostredníctvom platobných služieb SOFORT alebo EPS/GIROPAY.

Pokiaľ chcete tento limit zvýšiť, budete musieť vložiť sumu od 25 do 2 500 EUR prostredníctvom SEPA platby alebo bankového prevodu.

Poplatky na Bitpanda

Rovnako ako všetky ostatné kryptomenové burzy a zmenárne, aj cieľom Bitpanda je pochopiteľne zisk. Nižšie sú uvedené hlavné poplatky za jej služby, ktoré treba zvážiť pred tým, ako si u nej otvoríte účet.

Prémie z obchodovania

Obchodné poplatky Bitpanda nepatrí na trhu medzi tie najviac konkurencieschopné. Platforma si účtuje 1,49% paušálne poplatky za kryptomeny, čo odráža poplatky Coinbase.

Tieto prémiové poplatky sú už integrované do trhovej ceny podporovaných digitálnych aktív a sú priebežne aktualizované v reálnom čase. Inými slovami, nebudete musieť platiť žiadne ďalšie obchodné poplatky za kryptomeneny, ktoré vidíte pri obchodovaní.

Ako už bolo skôr povedané, prémie z obchodovania môžete znížiť až o 20%, ak držíte BEST tokeny a používate ich k plateniu poplatkov.

Poplatky na Bitpanda Pro

Bitpanda Pro je zameraná na profesionálne obchodné riešenia, ktoré chcú ťažiť z plne automatizovaných procesov. Ak sa rozhodnete obchodovať prostredníctvom tejto sofistikované platformy, budete musieť zaplatiť 0,1% poplatok u makera (limitný príkaz) a 0,15% poplatok u takera (príkaz za trhovú cenu) pozície.

Poplatky sa ďalej môžu znížiť na základe vašich 30 denných objemov obchodovania.

Poplatky a prémie za obchodovanie s cennými kovmi

Pokiaľ ide o obchodovanie s drahými kovmi, Bitpanda vám okrem vyššie uvedených prémií za obchodovanie účtuje aj poplatok za skladovanie. Konkrétne sadzby závisí na kovoch, s ktorými obchodujete, respektíve ktoré držíte.

Ako bezpečná je Bitpanda?

Bitpanda je legitímná platforma licencovaná ako poskytovateľ platobných služieb PSD2 u rakúskeho úradu pre finančný trh. Spoločnosť kladie dôraz na bezpečnosť vo všetkých aspektoch svojho fungovania.

Platforma využíva šifrovanie SSL, dvojfaktorové overovanie a viacnásobné podpisy, ktoré vašej peňaženke dodávajú ďalšie zabezpečenie. Za sedem rokov prevádzky doteraz chránila svojich užívateľov pred akýmikoľvek bezpečnostnými hrozbami alebo hackerskými útokmi. Inými slovami Bitpanda v oblasti zabezpečenia dosahuje tých najvyšších hodnotení.

Zákaznícky servis a podpora

Ak potrebujete pomoc pri používaní platformy, Bitpanda má špecializovaný Helpdesk s rozsiahlym výberom vysvetľujúcich príručiek. Môžete tiež kontaktovať tím prostredníctvom kontaktného formulára alebo sa spojiť s ostatnými užívateľmi prostredníctvom komunity na Telegrame.

Bitpanda má tiež špecializovanú akadémiu, ktorá ponúka lekcie pre začiatočníkov a mierne pokročilých obchodníkov. Čoskoro budú tiež predstavené zdroje pre obchodných expertov.

Avšak je nutné poznamenať, že neexistuje žiadny spôsob, ako získať podporu v reálnom čase, a to ani prostredníctvom telefónu, ani prostredníctvom živého chatu.

Plusy a mínusy Bitpanda

Aby sme vám poskytli rýchle zhrnutie, tu je zoznam výhod a nevýhod platformy.

Plusy

 • Široký sortiment kryptomien
 • Jednoduchá navigácia a rozhranie pre začiatočníkov
 • Veľa finančných služieb
 • Takmer tucet rôznych platobných metód
 • Prístup k exkluzívnej podpore a znížené poplatky s BEST tokenom

Mínusy

 • Poplatky nie sú transparentné, pretože sú zahrnuté v trhových cenách
 • Niekoľko funkcií je obmedzených len pre Európanov
 • Overenie účtu si vyžaduje čas

Záverečné zhrnutie

Či už ste nováčikom alebo skúseným profesionálom, zistíte, že Bitpanda sa ľahko prispôsobí vašim požiadavkám. V popredí všetkého je fakt, že platforma ponúka jeden z najpohodlnejších spôsobov nákupu a predaja digitálnych aktív na dosah kliknutia jedného tlačidla.

Môžete si vybrať spôsob platby, ktorý vám najviac vyhovuje, a prejsť na Bitpanda Pro, keď budete pripravení využívať vyššie objemy obchodovania a krátkodobé stratégie.

Pokiaľ ide o bezpečnosť – platforma má v kryptomenovom obchodnom priestore skvelú povesť. Jej rozhranie je dobre navrhnuté tak, aby spĺňalo očakávania všetkých traderov. Môžete okamžite spracovávať platby, automatizovať svoje nákupy a dokonca používať kryptomeny k úhrade svojich denných výdavkov.

Hlavnou nevýhodou je, že Bitpanda nie je príliš konkurencieschopná vzhľadom k svojim poplatkom. Pri vstupnej provízii za obchodovanie 1,49% sa na trhu dajú nájsť určite lacnejšie možnosti – napríklad burza Kraken.

Napriek tomu – široké možnosti obchodovania, prívetivé užívateľské rozhranie a zabezpečenie na špičkovej úrovni – to sú všetko dôvody, prečo by ste mali aj burze Bitpanda dať prinajmenšom šancu.

bitpanda sk

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.