Sme aj na sociálnych sieťach

Recenzie

Recenzia: SimpleCoin – rokmi overená československá zmenáreň na kryptomeny

Článok

Recenzia SimpleCoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Zmenáreň SimpleCoin je jednou z najstarších kryptomenových zmenárni v Českej republike a na Slovensku. Vznikla v roku 2013 a v roku 2018 prešla výrazným rebrandingom, v rámci ktorého začala ponúkať širšie portfólio kryptomien a sprístupnila užívateľom možnosť registrácie.

História

Zakladateľom zmenárne je Pavel Niedoba, ktorého k založeniu zmenárne inšpirovala vlastná negatívna skúsenosť,  keď v roku 2012 prišiel o investíciu do Bitcoinu z dôvodu vykradnutia nemenovanej českej burzy. Rozhodol sa preto založiť platformu, na ktorej bude naozaj bezpečné kupovať a predávať kryptomeny. Ako čas ukázal, podarilo sa mu to a zo Simplecoin sa stala najväčšia zmenáreň pre kryptomeny v Českej republike a na Slovensku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Spolumajiteľom spoločnosti sa v roku 2017 stala nadnárodná firma General Bytes, svetová dvojka v oblasti výroby fyzických bankomatov pre kryptomeny.

Ponuka kryptomien

SimpleCoin už dávno nie je len o kúpe a predaji Bitcoinu (BTC). Na najväčšej československej zmenárni je dnes možné kúpiť aj Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH)Ripple (XRP), čiže 5 z aktuálne 7 najhodnotnejších kryptomien. Nakupovať a predávať kryptomeny je možné za eurá alebo české koruny.

Ilustrácia možností, ktoré vám ponúka SimpleCoin

SimpleCoin - ponuka

Oplatí sa registrovať?

Na zmenárni je možné nakupovať a predávať bez registrácie ako anonymný užívateľ, no v maximálnej hodnote 400 eur za mesiac respektíve ekvivalent v CZK prepočítaný aktuálnym stredovým kurzom. Ak máte záujem o pravidelný nákup a predaj kryptomien, proces registrácie a verifikácie totožnosti neváhajte absolvovať. Budete na to potrebovať vyplniť vaše osobné údaje, zaslať scan dokladu totožnosti (alebo ho priamo cez web simplecoin nahrať webkamerou) a ešte jedného podporného dokladu a absolvovať rýchly telefonický hovor so zákazníckym servisom. Tento proces sa však oplatí absolvovať, registráciou totiž získavate možnosť využívať objemovú vernostnú zľavu, ktorá sa zvyšuje každým vašim nákupom.

Registrovaný užívateľ si môže v systéme vytvoriť databázu peňaženiek a bankových účtov a tiež kontrolovať históriu svojich objednávok a transakcií. Taktiež môže vytvoriť TIKET s dotazom na zákaznícky servis.

Ku každej objednávke má registrovaný zákazník k dispozícii prehľad objednávky od jej vytvorenia, cez realizáciu platby až po doručenie kryptomien. Realizované objednávky zostávajú v histórii účtu a kedykoľvek si ich môže zákazník pozrieť. Samozrejmosťou je možnosť stiahnuť si prehľad objednávky vo forme PDF dokumentu.

SimpleCoin - história objednávky

Poplatky

SimpleCoin si neúčtuje žiadne poplatky. Počítajte však s určitým poplatkom pre banku za prevod peňazí (v závislosti od banky) a rátať treba s malým poplatkom za realizáciu transakcie v rámci siete, ktorý je určený pre ťažiarov (minerov). Všetky tieto poplatky sú zahrnuté vo vypočítanej cene, zákazník teda obdrží presne to množstvo, ktoré vidí v objednávke.

Zmenáreň podobne ako väčšina konkurenčných služieb zarába na rozdiele medzi predajnou a kúpnou cenou (takzvaný spread), ktorý je približne 5%. Ceny sa môžu zmeniť podľa situácie na trhu, obecne má SimpleCoin lepšiu cenu pri výkupe kryptomien. K cene sa u registrovaných užívateľov pripočítava zľava z objemu transakcií za posledných 30 dní (vrátane novej transakcie). Pri veľkých objemoch je zmenáreň schopná ponúknuť osobitné zľavy.

Vyskúšať SimpleCoin

Nákup kryptomien

Na SimpleCoin je možné kúpiť kryptomeny za eurá alebo české koruny. Po vyplnení objednávky budete vyzvaný k tomu, aby ste realizovali transakciu na účet spoločnosti SimpleCoin.

Ak nakupujete zo Slovenska, peniaze odošlete na účet v ČSOB banke.
AK nakupujete z Čiech, peniaze odošlete na účet v ČSOB alebo Equa bank.

SimpleCoin akceptuje cenu zakúpenej kryptomeny len 4 hodiny od realizácie objednávky. Z tohto dôvodu vám odporúčame odoslať peniaze z účtu ČSOB (ak taký máte), aby sa prevod realizoval okamžite, alebo vložiť peniaze osobne na najbližšej pobočke ČSOB. V prípade prevodu z inej banky trvá transakcia minimálne deň a hodnota zakúpenej kryptomeny sa môže zmeniť. Vtedy vás bude SimpleCoin kontaktovať, či si prajete obchod realizovať aj za zmenených podmienok, alebo vám vklad odošle naspäť.

SimpleCoin zatiaľ neponúka možnosť nákupu debetnou respektíve kreditnou kartou.

Zabezpečenie

Na zabezpečenie vášho osobného účtu je možné použiť aktiváciu 2-faktorovej autentifikácie (2FA), ktorú podobne ako u všetkých podobných služieb 100% odporúčame.

Zabezpečenie SimpleCoin

Zákaznícky servis

Naše skúsenosti so zákazníckym servisom sú výborne. Kontakt je možné nadviazať telefonicky, emailom alebo prostredníctvom TIKETU v zákazníckej sekcii po registrácii. Zákaznícka podpora je dostupná aj cez víkendy a v neskorých nočných hodinách. V prípade, že máte vlastnú osobnú skúsenosť so servisom tejto zmenárne, napíšte nám ju do komentára pod článkom.

SimpleCoin - zákaznícky servis

Kedy zvoliť SimpleCoin?

SimpleCoin je zaujímavou domácou alternatívou pre americkú zmenáreň Coinbase (naša recenzia Coinbase tu). Na Coinbase je síce výrazne nižší spread (rozdiel medzi nákupnou a predajnou cenou), no Coinbase si na rozdiel od SimpleCoin účtuje poplatok za transakciu a to od 1,49% (bankový prevod) do  3,99% (karta).

Ak sa chcete rýchlo dostáť k zakúpenej kryptomene a nechcete čakať na pomerne dlhý prevod peňazí na zahraničný účet Coinbase (alebo zaplatiť takmer 4% poplatok za rýchlu platbu kartou), prevodom na účet SimpleCoin v ČSOB sa čakacia doba výrazne skráti.

SimpleCoin po pripísaní peňazí na účet reaguje z našej skúsenosti naozaj pohotovo a transakciu realizuje prakticky okamžite.

Hodnotenie

Plusy

  • Rokmi overená spoločnosť s dobrými referenciami na zákaznícky servis
  • Pekné, prehľadné a jednoduché
  • Možnosť registrácie, účet ponúka viacero užitočných funkcií
  • Nulové poplatky za nákup a predaj kryptomien
  • Výhody pre registrovaných užívateľov

Mínusy

  • Vyšší spread (rozdiel medzi nákupnou a predajnou cenou) 5%
  • Chýbajúca možnosť nákupu debetnou alebo kreditnou kartou

Máte osobné skúsenosti so SimpleCoin? Neváhajte ich napísať do komentárov pod článkom.

Vyskúšať SimpleCoin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.