Sme aj na sociálnych sieťach
Kryptomeny > XRP
>100 XRP XRP (XRP) $?
? BTC
?% 1h ?% 24h ?% 7d
Kúpiť XRP
Trhová kapitalizácia
$?
24h volume
$?
V obehu
? XRP
Celkový počet
? XRP
Graf XRP
 
Popis XRP

Kryptomena XRP, za ktorou stojí spoločnosti Ripple, je jednou z najpopulárnejších kryptomien súčasnosti, hoci jej kritici vyčítajú, že ide o kryptomenu, ktorá nie je dostatočne decentralizovaná na to, aby mohla niesť toto pomenovanie. Spoločnosť Ripple má totiž na jej vývoj a vlastníctvo značný vplyv. V súčasnosti totiž vlastní približne 60% XRP tokenov.

Cieľom Ripple je vytvoriť a umožniť globálnym finančným inštitúciám používať softvér Ripple na realizáciu lacných a rýchlych transakcií vrátane medzinárodných platieb, ktoré v súčasnom bankovom systéme trvajú aj niekoľko dní. Za jej hlavnú konkurenciu preto možno považovať aj spoločnosť SWIFT, o ktorej ste už určite počuli, ak ste niekedy posielali peniaze do zahraničia.

Ripple má niekoľko funkčných produktov a už vyše 200 uzavretých partnerstiev s bankami. Darí sa jej prevažne v Ázii. Viaceré produkty využívajú na transakcie priamo tokeny XRP, ktoré slúžia ako akýsi žolík (joker). Napríklad ak by ste chceli pomocou Ripple Network poslať zo Slovenska 100 EUR na účet vášho priateľa do Chorvátska, kde je národnou menou chorvátska kuna, tak protokol najprv zamení 100 eur na hodnotu tokenu XRP a okamžite s minimálnymi poplatkami zamení tokeny XRP za chorvátsku kunu.  Rovnaký prevod by klasickým bankovým systémom trval niekoľko dní a poplatok by bol omnoho drahší.

Aktuálne články o kryptomene XRP nájdete v tejto sekcii

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-