Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Recenzia Binance Card: Výhody, nevýhody, cashback a finálny verdikt

Článok

Binance Card
Zdroj: Binance.com

Binance Card je debetná karta Visa, ktorá je prepojená s vaším účtom na burze Binance a umožňuje vám míňať kryptomeny kdekoľvek, kde je akceptovaná samotná karta Visa. Rovnako ako u bežnej debetnej karty platí, že ide o typ predplatnej karty, čo znamená, že musí byť vopred nabitá kryptomenami.

Najväčšia kryptomenová burza Binance príchodom Binance Card umožnila zákazníkom použiť kryptomeny ako platidlo u všetkých predajcov, ktorí prijímajú platby VISA kartou. Dovolíme si tvrdiť, že hoci Binance Card je v obehu iba dva roky, je už vnímaná ako jedna z najlepších kryptokariet v odbore.

Naša podrobná recenzia debetnej karty od Binance zhŕňa všetko, čo o nej potrebujete vedieť od popisu jej funkcií a vlastnosti, plusov a mínusov až po postup, ako o kartu požiadať, nastaviť ju a samozrejme ako ju v praxi používať.

Ako fungujú krypto karty?

Krypto karty, vrátane karty Binance, fungujú podobne ako bežné debetné karty.

Karta pri nákupe prevádza vaše krypto prostriedky na fiat alebo hotovosť. Je potrebné zdôrazniť, že krypto karty neplatia obchodníkom v kryptomene, ale iba a výhradne v mene akceptovanej obchodníkom.

Podobne ako pri vašej bankovej debetnej karte môžete aj pomocou kryptokarty vyberať hotovosť z bankomatov.

Čo je Binance Card?

Ide o krypto debetnú kartu, ktorú Binance predstavila v marci roku 2020 po akvizícii spoločnosti SWIPE. Karta je prepojená s vašim užívateľským účtom na Binance, konkrétne s vašou peňaženkou (Funding Wallet) a prevádza vaše kryptomeny uložené v tejto peňaženke na fiat menu v momente nákupu za aktuálny kurz. Ak chcete, môžete tiež do tejto peňaženky okrem kryptomien vkladať aj fiat meny.

Okrem stabilných coinov BUSD platformy podporuje debetná karta Binance aj hlavné kryptomeny, a to vrátane BTC, ETH, BUSD, USDT, SXP, ADA, DOT a tokenu Swipe SXP. Binance Card je široko akceptovaná vo viac ako 60 miliónoch komerčných predajní. ktoré akceptujú VISA karty.

Medzi dostupné krajiny kde sa táto karta používa, patrí väčšina krajín v Európe, Gibraltár a Malta. Ďalšie informácie o tom, kde Binancia pôsobí, nájdete v sprievodcovi krajinami Binance. Karta je prepojená s vašim účtom Binance a má celosvetový prístup k bankomatu Visa. Karta Binance podporuje aj bezkontaktné platby okrem (zatiaľ) Apple Pay. Ak ešte nemáte na Binance účet, využite náš registračný link s 20% doživotnou zľavou na poplatky pri spotovom obchodovaní kryptomien.

Ako prebieha platba u obchodníka

Pri vykonaní transakcie karta automaticky predá Vaše kryptomeny za fiat menu v aktuálnom kurze a v objeme veľkosti transakcie.

Ako prvý sa pri pokuse o platbu predá BNB. Ak BNB vôbec nedržíte alebo nemáte v tejto kryptomene dostatok na dokončenie nákupu, bude platba vykonaná v nasledujúcom východiskovom poradí kryptomien:

1.BUSD         2.BTC    3.USDT      4.SXP     5.ETH     6.EUR      7.ADA         8.DOT     9.LAZIO      10.PORTO      11.SANTOS

Toto poradie je možné v nastavení karty samozrejme zmeniť a to v Paneli karty (Card dashboard).

Ďalej Binance ponúka funkciu, ktorá umožní v prípade nedostatku prostriedkov v peňaženke (Funding wallet) použiť prostriedky na spotovej peňaženke. Túto voľbu je možné kedykoľvek zapnúť aj vypnúť:

 

arta je bezkontaktná  a je denominovaná v eurách. Ak vykonáte nákup alebo výber z bankomatu v akejkoľvek inej mene, prevedie se transakcia na EUR s použitím výmenného kurzu stanoveného spoločnosťou Visa v deň spracovania transakcií. Tento zmenný kurz sa môže uskutočniť od menného kurzu ku skutočným dátovým transakciám. Konverzný pomer pre každú transakciu si môžete skontrolovať v detailoch transakcií.

Ako získať kartu Binance?

Získanie karty je veľmi jednoduché, ak máte účet na Binance. Ak ešte nemáte na Binance účet, využite náš registračný link s 20% doživotnou zľavou na poplatky pri spotovom obchodovaní kryptomien.

Po založení účtu sa prihláste a dokončite overenie účtu Binance. 

Akonáhle ste na hlavnom paneli Binance, choďte myšou na záhlaví „Financie“ a kliknite na Binance Visa Card.

binance card 4

Prípadne môžete kliknúť na tento odkaz alebo prejsť na koniec stránky a kliknúť na „Karty“ v kategórii Produkty:

binance card 5

Zobrazí sa Vám táto ponuka:

binance card 6

Pred potvrdením kliknite na „Začíname“ a prečítajte si súhlas KYC.

Dostanete sa na stránku „Objednávka“ s podrobnosťami, vrátane vášho mena, ktoré sa automaticky vyplnia z vášho účtu Binance. Môžete si zvoliť vlastný PIN, prípadne Vám Binance vygeneruje vlastný:

binance card 7

Budete musieť zadať ďalšie podrobnosti, ako je dátum vydania pasu alebo vodičského preukazu, telefónne číslo a akékoľvek chýbajúce pole v časti dodacej adresy. Ak sú vaše údaje správne, budete môcť pokračovať, v prípade nesprávnych informácií musíte kontaktovať tím podpory Binance.

Odsúhlasíte podmienky a kliknite na „Objednať kartu Binance“.

Binance okamžite vygeneruje vašu virtuálnu kartu, ale aktivácia vašej fyzickej karty môže trvať niekoľko dní.

Doručenie karty trvá obvykle 1 až 3 týždne, ale virtuálnu kartu môžete používať okamžite a to na Google pay a Samsung pay, Apple pay zatiaľ nie je podporované.

V niektorých prípadoch sa môže zobraziť správa „Overenie karty Binance zlyhalo“. Môže to byť spôsobené množstvom dôvodov, vrátane nesprávneho dátumu vydania ID, dodacej adresy atď.

Binance vám pošle e-mail s presným dôvodom, prečo sa vaša objednávka karty nepodarila, takže postupujte podľa pokynov v e-maile. Okrem toho Binance tiež vráti všetky poplatky vzniknuté počas procesu objednávky karty.

binance card 8

Ako kartu Binance používať

Než začnete Binance Card používať, je nutné ju nastaviť.

Najprv preveďte prostriedky z peňaženky Binance do peňaženky na karty. Zo zoznamu musíte najprv vybrať, ktoré prostriedky chcete odpísať. Ak si napríklad ako prvú vyberiete BTC, vaša peňaženka Binance Card Wallet odpíše vaše prostriedky BTC, než sa pustí do ďalšieho fondu a tak ďalej.

                       binance card 15                  binance card 16

Teraz je vaša karta Binance Card pripravená na použitie kdekoľvek, kde sú prijímané karty Visa:

  • môžete ju použiť pre výber hotovosti v bankomate – použite ju ako bežnú kartu, priložte alebo vložte do terminálu , zadajte PIN a a postupujte podľa pokynov na obrazovke pre výber hotovosti
  • môžete ňou vykonávať online transakcie – zadajte podrobnosti o svojej karte Binance na stránke obchodníka. Keď budete vyzvaný na potvrdenie nákupu dokončíte 3D overenie.

 

binance card 9

Vlastnosti karty Binance Card

Bezpečnostné

Poskytovateľom je Contis Financial Services Ltd a karta je certifikovaná ako bezpečná. Každá online transakcia s kartou Binance vyžaduje overenie 3DS alebo 3D Secure.

binance card 10

Cashback

Cashback, ktorý karta Binance umožňuje, je jedným z hlavných predajných bodov tejto kryptokarty. Môžete získať až 8% cashbacku, čo v tejto chvíli nie je dostupné u žiadnej inej kryptokarty. Cashback karty Binance závisí od množstva Binance coinov, ktoré máte na účte a stanovuje sa každý mesiac v závislosti na priemernom mesačnom zostatku vášho BNB.

 Tento cashback je ponúkaný v BNB a pripísaný na váš účet Binance. Tu je aktuálny prehľad množstva BNB potrebné na dosiahnutie jednotlivých úrovní cashbacku:

binance card 11

Mobilná aplikácia

Kartová aplikácia Binance je kompatibilná s platformami Android a iOS, takže môžete pristupovať ku všetkým transakciám kartou a zobraziť si ich. Aplikácia Binance card tiež odosiela upozornenia na každý prevod vykonaný kartou.

Poplatky a limity

binance card 12

Na tejto debetnej karte nie sú účtované žiadne poplatky Binancie za spracovanie ani údržbu. Ak však potrebujete vymeniť kartu Binance, poplatok je 25 EUR. Poplatky za transakcie a výbery z bankomatu obvykle dosahujú až 0,9 %.

Denný limit výberu z bankomatu karty Binance je 290 €, pričom denný limit útraty je 8 700 € pri fyzickej karte a 870 € pri platbe virtuálnou kartou.

Výhody a nevýhody karty Binance

Výhody

  • Jednoduchosť a rýchlosť získania karty.
  • Možnosť používať karty Binance vo viac ako 60 miliónoch predajní je rozhodne výhodou, rovnako ako nízke poplatky za útratu a taktiež už pomerne vysoké limity výberu.
  • Cashback vo výške 8% je bohužiaľ viazaný na BNB coin a cashback je tak viazaný na to, koľko BNB držíte. Hoci sa tento prístup dá zo strany Binance chápať, umožnenie pridania ďalších kryptomien do limitov pre cashback by určite nebolo na škodu.
  • Bezpečnosť, a to ako samotné karty, tak celej platformy Binance
  • Virtuálna karta .

 Nevýhody

  • Ako značnou nevýhodou sa zdá dodnes nevyriešená podpora Apple Pay. (názor autora: nejasnosť ohľadom údajnej nekompability karty s Apple Pay a nemožnosť dohľadania konkrétneho dôvodu nevzbudzuje dôveru v toto vágne vysvetlenie).
  • Zdanenie: Pri každej krajine by ste mali skontrolovať a uistiť sa, ako sú krypto zdanené (ak zdanenie v danej krajine existuje a ), pretože ak chcete kartu Binance použiť, nesmiete zabudnúť, že v danom okamihu av danej krajine svoje krypto predávate do lokania meny, ktorú následne zaplatíte. Takže vám použitím karty vyniká daňová povinnosť.

Záver 

Binance Card je veľmi obľúbená karta, určite k tomu prispieva celková obľúbenosť samotnej platformy Binance. Karta funguje úplne bez problémov, svoje kryptomeny máte vďaka nej vždy k dispozícii a môžete ich jednoducho vybrať alebo za ne nakúpiť služby a tovar.

Nemyslíme si, že čiastočne kritizované limity pre platby a výbery sú až takým problémom, treba si uvedomiť, že dochádza k okamžitému vysporiadaniu predaja krypto do fiat meny a veríme, že s rastúcou adopciou kryptomien sa toto bude len zlepšovať.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.