Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Podiel platieb kryptomenami na Darknete sa zdvojnásobil

Článok

Darknet Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Spoločnosť Chainalysis informovala, že podiel kryptotransakcií realizovaných na Darknete sa v minulom roku výrazne zvýšil oproti počtu transakcií, ktoré boli realizované v roku 2018.

Americká spoločnosť sídliaca v New Yorku informovala, že kým v roku 2018 mali platby na Darknete len 0,04% podiel na celkovom počte všetkých kryptomenových transakcií, v roku 2019 sa zdvojnásobili na 0,08%.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Chainalysis zároveň informovala, že celkové predaje realizované kryptomenami narástli v roku 2019 na rekordných 790 miliónov dolárov a vôbec prvýkrát v histórii prekonali 600 miliónov USD.

Napriek tomu, že podiel platieb na Darknete zostáva stále pomerne nízky, ich medziročný nárast naznačuje, že nelegálne transakcie sú stále mimoriadne odolné voči zásahom regulátorov a to napriek ich úsiliu zvyšovať presadzovanie právnych predpisov.

Podľa štúdie Chainalysis v boji proti nelegálnym platbám nepomáha ani zatváranie nelegálnych trhovísk. V roku 2019 ich bolo zatvorených osem, no v rovnakom čase vzniklo osem 8 nových. Celkový počet aktívnych trhovísk prijímajúcich kryptomeny je aktuálne 49.

Autori štúdie sa domnievajú, že zvyšujúci sa podiel kryptotransakcií na darknete môže súvisieť aj s prílevom nových decentralizovaných technológii, ktoré to umožňujú. ,,Aby predišli výpadkom spôsobeným zásahom orgánov činných v trestnom konaní, niektoré darknet trhoviska aplikujú nové infraštruktúry, ktoré majú decentralizovaný charakter podobný prehliadaču Tor alebo samotnému blockchainu,” vysvetľujú.

Firma sa domnieva, že v roku 2020 bude čoraz viac darknet trhovísk prijímať kryptomeny orientované na ochranu súkromia ako je napríklad Monero (XMR).

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.