Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Podiel platieb kryptomenami na Darknete sa zdvojnásobil

Článok

Darknet Bitcoin

Spoločnosť Chainalysis informovala, že podiel kryptotransakcií realizovaných na Darknete sa v minulom roku výrazne zvýšil oproti počtu transakcií, ktoré boli realizované v roku 2018.

Americká spoločnosť sídliaca v New Yorku informovala, že kým v roku 2018 mali platby na Darknete len 0,04% podiel na celkovom počte všetkých kryptomenových transakcií, v roku 2019 sa zdvojnásobili na 0,08%.

Chainalysis zároveň informovala, že celkové predaje realizované kryptomenami narástli v roku 2019 na rekordných 790 miliónov dolárov a vôbec prvýkrát v histórii prekonali 600 miliónov USD.

Napriek tomu, že podiel platieb na Darknete zostáva stále pomerne nízky, ich medziročný nárast naznačuje, že nelegálne transakcie sú stále mimoriadne odolné voči zásahom regulátorov a to napriek ich úsiliu zvyšovať presadzovanie právnych predpisov.

Podľa štúdie Chainalysis v boji proti nelegálnym platbám nepomáha ani zatváranie nelegálnych trhovísk. V roku 2019 ich bolo zatvorených osem, no v rovnakom čase vzniklo osem 8 nových. Celkový počet aktívnych trhovísk prijímajúcich kryptomeny je aktuálne 49.

Autori štúdie sa domnievajú, že zvyšujúci sa podiel kryptotransakcií na darknete môže súvisieť aj s prílevom nových decentralizovaných technológii, ktoré to umožňujú. ,,Aby predišli výpadkom spôsobeným zásahom orgánov činných v trestnom konaní, niektoré darknet trhoviska aplikujú nové infraštruktúry, ktoré majú decentralizovaný charakter podobný prehliadaču Tor alebo samotnému blockchainu,” vysvetľujú.

Firma sa domnieva, že v roku 2020 bude čoraz viac darknet trhovísk prijímať kryptomeny orientované na ochranu súkromia ako je napríklad Monero (XMR).

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne