Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin Futures na CME prekonali míľnik 100 miliárd dolárov

Článok

Inštitúcie Bitcoin

Chicago Mercantile Exchange známa aj pod skratkou CME, oznámila že celkové volume Bitcoin futures produktov prekročilo magickú hranicu 100 miliárd dolárov.

,,CME Bitcoin Futures prekonali 100 miliárd dolárov v celkovej hodnote zobchodovanej od decembra 2017, kedy bol tento produkt spustený,” informoval portál Cointelegraph generálny riaditeľ skupiny CME a zároveň generálny riaditeľ alternatívnych investičných produktov Tim McCourt.

CME začala ponúkať Bitcoin Futures kontrakty o týždeň neskôr ako konkurenčná Chicago Board Option Exchange (CBOE). Tá bola vôbec prvou spoločnosťou, ktorá získala regulačný súhlas na tento investičný produkt. Išlo o obdobie najväčšieho kryptoboomu, kedy Bitcoin dosiahol historické cenové maximá (časť kryptokomunity sa domnieva, že spustenie Bitcoin Futures viedlo k prerušeniu rastu ceny BTC a začiatku medvedieho trhu). CBOE v marci 2019 ponuku Bitcoin Futures zrušila, no CME v ponuke tohto produktu pokračovala napriek medvediemu trhu.

,,Naše bitcoinove futures sa v posledných dvoch rokoch vyvíjali do stavu, kedy sú dnes jednými z najlikvidnejších kótovaných bitcoinových derivátov na svete,” uviedol McCourt.

Kým CBOE vystúpila z trhu, pre CME vznikla konkurencia v podobe spoločnosti Bakkt, ktorá začala ako prvá ponúkať fyzicky vysporiadané Bitcoin futures (viazané priamo na Bitcoin), na ktoré získala súhlas od CFTC. Neskôr Bakkt oznámil aj spustenie tradičných “dolárových” Bitcoin Futures a v decembri 2019 spustil aj bitcoinove opcie. O ich obchodovanie však zatiaľ veľký záujem nie je.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne