Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Deutsche bank: Kryptomeny hotovosť tak skoro nenahradia…

Článok

Bitcoin Nemecko

Najväčšia nemecká banka Deutshe Bank pochybuje o pravdepodobnosti, že by v dohľadnej dobe kleslo používanie hotovosti na úkor digitálnych mien. Uvádza to napriek tomu, že vo svojej minuloročnej správe pre budúcu dekádu tvrdila v jednom z možných scenárov, že kryptomeny môžu do konca roka 2030 nahradiť fiatové meny (pre úplnosť – hotovosť sú fyzické papierové bankovky, kým fiatové meny sú doláre, eurá, české koruny a podob. pozn.red.)

Deutshe bank vydala v priebehu týždňa tri správy o budúcnosti platieb. Prvá z nich publikovaná 21. januára mala názov “Hotovosť: Dinosaurus prežije… zatiaľ”. Druhá s názvom “Prechod na digitálne peňaženky a zánik plastových kariet” bola publikovaná o dva dni neskôr a tretia pojednávajúca aj o kryptomenách “Digitálne meny: Ultimátny silný nástroj” bola zverejnená len včera.

Najstaršia nemecká banka v rámci týchto správ vyjadruje presvedčenie, že v blízkej budúcnosti zostane hotovosť obľúbenou platobnou metódou, hoci pripúšťa, že rastúcu úlohu v prebiehajúcej finančne revolúcii zohrajú aj digitálne platby.

,,V tejto správe uvádzame, že je nepravdepodobné, aby hotovosť v dohľadnej dobe zmizla. Za posledných 10 rokov však prebehla skutočná revolúcia v oblasti digitálnych platieb. Hotovosť stráca pôdu pod nohami ako spôsob platby. Niektoré krajiny odstránili veľké bankovky v hodnote 100 dolárov a viac a implementovali politiky na nahradenie tradičných spôsobov platby digitálnymi riešeniami. Uprostred týchto zmien nepredstavujú suverénne kryptomeny hrozbu pre politickú a finančnú stabilitu,” píše sa v správe.

Deutshe Bank realizovala aj interný prieskum. Jeho záverom je, že budúcnosť hotovosti bude závisieť najmä o ďalšieho vývoja v dvoch najľudnatejších krajinách sveta v Číne a Indii. Obe krajiny podporujú väčšie využívanie digitálnych mien a orientujú sa na blockchain. Kým v Číne vyzval na adopciu blockchainu priamo čínsky prezident, v Indii 23. januára naliehal indický regulátor cenných papierov, aby sa čím skôr preskúmalo najlepšie využitie blockchainu na trhoch s cennými papiermi.

Nemecká banka sa zároveň domnieva, že plánovaná čínska kryptomena digitálneho juanu by mohla ohroziť aj suverenitu amerického dolára. ,,Ak budú spoločnosti, ktoré podnikajú v Číne, nútené prijímať digitálny juan, môže to narušiť nadradenosť dolára na globálnom finančnom trhu,” upozornila.

Deutsche Bank: Do roku 2030 nahradia kryptomeny fiatove meny

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne