Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Je veľká šanca, že Bitcoin pod $5000 už nespadne, tvrdí Digitalik.Net

Článok

bitcoin-graf

V druhej polovica roka 2019, kedy Bitcoin začal klesať postupne z minuloročného maxima 14 tisíc dolárov až k hodnote 6 800 USD, mnoho analytikov naznačovalo, že korekcia rastu by mohla ísť ešte nižšie.

Dlhoročný bitcoinový skeptik a propagátor investovania do zlata Peter Schiff dokonca tvrdil, že cena najznámejšej kryptomeny by sa mohla prepadnúť k úrovni 1000 dolárov a napriek tomu, že Bitcoin koncom roka začal posilňovať, aj viacerí analytici naznačovali, že prepad k cenám okolo 3000 USD je stále reálny. V jednej zo svojich koncoročných analýz to naznačoval aj portál Cointelegraph ako jednu z možností.

Autor štatistického portálu Digitalik.Net zameraného na Bitcoin, na ktorého zistenia upozornil portál CryptoSlate, vo svojej čerstvej analýze však tvrdí, že Bitcoin pravdepodobne už nikdy neklesne pod cenu 5000 dolárov. Vyplýva to z pohľadu na štvorročný jednoduchý kĺzavý priemer (SMA) Bitcoinu, ktorý 24. januára 2019 prvýkrát prekročil úroveň 5000 dolárov.

4-ročné SMA Bitcoin

Zdroj: Digitalik.net

Tento dôležitý graf ukazuje, ako sa Bitcoin v minulosti vždy odrazil od štvorročnej SMA a ak ju náhodou prerazil smerom (dole), vždy sa prakticky okamžite odrazil nad ňu. Po bubline v roku 2013, na nej našiel kľúčový support na niekoľko mesiacov a v roku 2018 sa od nej odrazil po brutálnom prepade ceny z 20 tisíc dolárov na niečo vyše 3 000 USD.

S ohľadom na historické štatistiky štvorročného jednoduchého kĺzavého priemeru Bitcoinu Digitalik.net tvrdí, že šanca na to, že Bitcoin sa už nikdy nepozrie pod cenu 5000 dolárov je naozaj veľká.

Nejde pritom o jediný dlhodobý graf bitcoinu, ktorý vyzerá pre najznámejšiu kryptomenu aktuálne veľmi pozitívne. V decembri upozornil rešpektovaný cryptotrader Filb Filb na riziko, že Bitcoin môže vypadnúť zo svojho logaritmického rastového kanála, ktorý je platný už vyše 8 rokov (graf nižšie), ak sa prepadne pod cenu  6 400 dolárov. To sa napokon nestalo, pretože Bitcoin sa opäť úspešne odrazil od spodnej hranice kanála, ktorý tak zostal v platnosti.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne