Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Čínsky focus je na Blockchain, nie Bitcoin

Článok

Čína Bitcoin

Objemy obchodovania s Bitcoinom dosiahli na čínskej peer-to-peer zmenárni LocalBitcoins najnižšie hodnoty za posledné dva roky. Uvádzajú to štatistiek údaje portálu Coin Dance, podľa ktorých od záveru roka 2019 až dodnes objemy obchodovania s bitcoinom neustále klesajú.

Počas uplynulého týždňa, ktorý sa skončil 25. januára, obchodovali Číňania cez LocalBitcoins bitcoiny iba v objeme 4,5 milióna juanov (648 000 dolárov), čo je o 90% menej, než minuloročný rekord 45 miliónov juanov (6.4 milióna dolárov). Ešte extrémnejšie pôsobí porovnanie s doterajším rekordom, ktorý padol v januári 2018. Vtedy bolo zobchodovaných za týždeň až 168,6 milióna juanov (24,3 milióna USD).

Graf: Týždenné objemy obchodovania na LocalBitcoin s čínskym juanom

Nízke objemy obchodovania bitcoinu cez LocalBitcoins naznačujú, že v Číne sa robí razantný rozdiel medzi tým, čo je blockchain a čo je Bitcoin. V skutočnosti sa však niet čomu diviť. Kým pred 3 mesiacmi čínsky prezident Xi Jinping vyzval krajinu, aby urýchlila proces zavedenia blockchainových riešení do národného hospodárstva, čínske úrady medzitým prijali opatrenia, ktorými ešte viac obmedzili možnosti obchodovania kryptomien v  tejto krajine.

Nízky záujem Číňanov o Bitcoin naznačujú aj údaje z vyhľadávača Baidu. Podľa údajov Longhash.com záujem o vyhľadávanie Bitcoinu dosiahol 25. januára 2020 najnižšie čísla za posledný mesiac a to napriek tomu, že cena Bitcoinu v priebehu mesiaca rástla.

Čína tak naďalej pokračuje v trende kontroverzného prístupu ku kryptomenám. Snaží sa orientovať na blockchain, jej centrálna banka PBoC v tomto roku podľa všetkého spustí národnú digitálnu menu, čínske mining pooly majú dominantné postavenie pri ťažbe Bitcoinu, no zároveň popri tom všetkom stále viac a viac obmedzuje možnosti obchodovania s nimi.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne