Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Záujem o Bitcoin na sociálnych sieťach začal výrazne rásť

Článok

bitcoin-graf

Portál CryptoSlate odvolávajúci sa na údaje LunarCrush a CoinDance upozorňuje na zvyšujúci sa záujem o Bitcoin na sociálnych sieťach. Samozrejme k tomu prispel aj rast ceny najhodnotnejšej kryptomeny.

Pohyb Bitcoinu nad 9000 dolárov sa premietol aj do stúpajúceho záujmu ľudí hovoriť o tejto téme. Podľa údajov kryptoanalytickej firmy LunarCRUSH dosiahol Bitcoin 27. januára v tomto smere nový tohtoročný rekord s takmer 320 miliónmi jedinečných zmienok (príspevky týkajúce sa Bitcoinu na sociálnych sieťach v rámci jedného dňa). Na grafe nižšie môžete vidieť, ako zmieňovanie Bitcoinu (modrá čiara) koreluje s jeho cenovými pohybmi (sviečky hore).

Údaje naznačujú, že záujem o Bitcoin začal prudko rásť od 18. januára, pričom analytici očakávajú, že tento trend by mal pokračovať aj v priebehu februára.

LunarCRUSH tvrdí, že drvivá väčšina sociálnej angažovanosti v súvislosti s bitcoinom bola pozitívna. Až 74% príspevkov, v ktorých bol spomenutý, boli písané v “býčej” nálade.

Odhaduje sa, že takmer polovica autorov týchto príspevkov je vo veku medzi 25 a 34 rokov, čo znamená, že ide o generáciu mileniálov. Práve im nedávno odporučil známy investor do rizikového kapitálu Tim Draper, aby investovali do Bitcoinu. Štvrtina záujmu o Bitcoin patrí vekovej kategórii medzi 35 až 44 percent a 10 percent pochádza z generácie narodenej medzi rokmi 1965 až 1975.

Zaujímavosťou je aj to, že ženy podľa prieskumu Coin Dance tvoria z tejto vzorky len 12%.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne