Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Záujem o Bitcoin na sociálnych sieťach začal výrazne rásť

Článok

bitcoin-graf
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Portál CryptoSlate odvolávajúci sa na údaje LunarCrush a CoinDance upozorňuje na zvyšujúci sa záujem o Bitcoin na sociálnych sieťach. Samozrejme k tomu prispel aj rast ceny najhodnotnejšej kryptomeny.

Pohyb Bitcoinu nad 9000 dolárov sa premietol aj do stúpajúceho záujmu ľudí hovoriť o tejto téme. Podľa údajov kryptoanalytickej firmy LunarCRUSH dosiahol Bitcoin 27. januára v tomto smere nový tohtoročný rekord s takmer 320 miliónmi jedinečných zmienok (príspevky týkajúce sa Bitcoinu na sociálnych sieťach v rámci jedného dňa). Na grafe nižšie môžete vidieť, ako zmieňovanie Bitcoinu (modrá čiara) koreluje s jeho cenovými pohybmi (sviečky hore).

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Údaje naznačujú, že záujem o Bitcoin začal prudko rásť od 18. januára, pričom analytici očakávajú, že tento trend by mal pokračovať aj v priebehu februára.

LunarCRUSH tvrdí, že drvivá väčšina sociálnej angažovanosti v súvislosti s bitcoinom bola pozitívna. Až 74% príspevkov, v ktorých bol spomenutý, boli písané v “býčej” nálade.

Odhaduje sa, že takmer polovica autorov týchto príspevkov je vo veku medzi 25 a 34 rokov, čo znamená, že ide o generáciu mileniálov. Práve im nedávno odporučil známy investor do rizikového kapitálu Tim Draper, aby investovali do Bitcoinu. Štvrtina záujmu o Bitcoin patrí vekovej kategórii medzi 35 až 44 percent a 10 percent pochádza z generácie narodenej medzi rokmi 1965 až 1975.

Zaujímavosťou je aj to, že ženy podľa prieskumu Coin Dance tvoria z tejto vzorky len 12%.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.