Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Charlie Lee navrhuje, aby mineri Litecoinu venovali 1% na vývoj

Článok

Po tom ako sa rozhodli hlavní ťažiari Bitcoin Cash na čele s mining poolom BTC.TOP realizovať softfork, po ktorom bude 12,5% odmien z vyťaženia nových blokov Bitcoin Cash automaticky preposlaných vývojárom, volá po podobnom kroku, no menej razantným spôsobom aj hlavný predstaviteľ Litecoinu (LTC) Charlie Lee.

O finančnom zdraví Litecoinu sa špekuluje už dlhšiu dobu. Charlie Lee koncom minulého roka uviedol, že rezervy Litecoin Foundation stačia na to, aby mohlo pokračovať financovanie vývoja ešte minimálne dva roky. Stále nízka cena tejto kryptomeny v porovnaní s All-time-high a ubúdajúce mesiace však naznačujú, že deň, kedy sa môže vývoj Litecoinu naozaj zaseknúť, sa blíži.

,,Myslím si, že dobrým spôsobom financovania rozvoja by bolo, keby mining pooly venovali 1% (0.125 LTC) z blokových odmien nadácii Litecoin Foudnation. Ak by to každý miner/pool urobil, miera dotácie na ďalší vývoj by bola okolo 1,5 milióna dolárov ročne,” uviedol Lee, ktorý následne skonštatoval, že táto výška daru by predstavovala dostatok financií na dlhodobé financovanie.

,,Pri súčasnej cene Litecoinu predstavuje jedno percento blokových odmien približne sedemnásobok ročných výdavkov Litecoin Foundation. Aj keby len malé percento minerov bolo dosť veľkorysých na to, aby tento podiel venovali na vývoj, nadácia by bola schopná dobre ich využiť pri financovaní vývojárov na projektoch ako sú Litecoin Core, MimbleWimble, LiteWallet, Lightning Network peňaženka, či usporiadanie každoročného Litecoin samitu,“ dodal bývalý zamestnanec Google, ktorý v roku 2011 skopírovaním bitcoinoveho kódu a miernymi úpravami vytvoril túto kryptomenu.

Financovanie ďalšieho vývoja kryptomien je komplikované najmä u tých, ktoré sa snažia o čo najväčšiu decentralizáciu.  Tým, že veľkí mineri Bitcoin Cash nasilu presadili financovanie vývoja skrz odmeny z vyťažených blokov, prakticky zvýraznili silný centralizovaný prvok v tejto kryptomene.

Kontroverzný krok: Ťažba Bitcoin Cash sa bude „daniť” v prospech vývojárov

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne