Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Tim Draper: Ak ste mileniál, mali by ste investovať do Bitcoinu

Článok

Tim Draper

Miliardár Tim Draper povedal počas rozhovoru pre FOX Business, že radí každému mileniálovi, aby investoval do Bitcoinu.

Milenáli, ktorí sú tiež označovaní ako Generácia Y, sú ľudia, ktorí sa narodili medzi rokmi 1980 až 1995. Ide teda prevažne o ľudí, ktorí patria medzi mladú generáciu pracujúcich.

Draper, ktorý je rešpektovaným obchodníkom s rizikovým kapitálom, sa domnieva, že pre mileniálov má Bitcoin osobitný význam. Považuje ich totiž za  generáciu, ktorí musí dopredu myslieť na svoj dôchodok, pričom pri súčasnom nastavení systému sa nemôžu spoliehať na štát.

Podľa Drapera tradičný systém milienálov zadlžuje. Ide o desiatky až stovky tisíc dolárov. ,,Je to pre nich ťažké, pretože sa stávajú skôr nájomníkmi ako kupujúcimi… sú k tomu donútení.”

Cestou pre milenálov je podľa Drapera budovanie novej “ríše založenej na novom modeli”, ktorý na rozdiel od dolára neukladá rôzne poplatky a predpisy za transakcie. Hovorí o bitcoine.

,,Keď sa pozriete na Bitcoin poviete si: ,,Hej, toto je skvelé, pretože to nie je môj otcov starý Oldsmobile (staré auto v USA). Náš bankový systém je Oldsmobile, je to starý Oldsmobile,” uviedol prirovnanie.

Draper preto radí mileniálom: ,,Začnite budovať svoju novú ríšu na novom modeli, ktorý nevyžaduje, aby ste platili 2,5 až štyri percenta zakaždým, keď prídete so svojou kreditnou kartou do niektorej banky… vyžadujú od vás ťažké a prísne predpisy a všetko je popri tom viazané na dolár. Myslím si, že ak naozaj chcete pracovať, myslím si, e by ste mali ísť do bitcoinu.”

Zdroj: foxbusiness.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne