Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Dôležitý pokrok: Syscoin prináša priamu interoperabilitu s Ethereum!

Článok

Syscoin Ethereum
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Tím stojaci za vývojom kryptoplatformy Syscoin (SYS), ktorá sa zameriava na riešenie problémov so  škálovateľnosťou blockchainov, oznámil, že sa im podarilo úspešne implementovať funkciu pre prvý mainnetový swap medzi Syscoinom a blockchainom Ethereum.

Syscoin (SYS) má za cieľ riešiť problematiku škálovateľnosti decentralizovaných aplikácii (Dapps) tým, že ponúka vysokorýchlostné transakcie nulovou latenciou a nízkymi transakčnými poplatkami. Využíva na to sieť Z-DAS (Acyklický graf s nulovým potvrdením).

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Takéto projekty zvyčajne čelia prekážkam pri interakcii s blockchainami iných kryptomien, ako sú Ethereum či Bitcoin. Väčšinou preto vymieňajú svoje natívne tokeny cez centralizované burzy, ktoré vedú k predpisom o KYC a AML a samozrejme aj vyšším poplatkom.

S aktualizáciou Syscoin vydanou na bloku 348 000 sú však odteraz všetky tokeny ERC-20 schopné natívne prejsť do ekosystému Syscoin. Týmto sa maže akákoľvek účasť tretích strán v procese výmeny.

Podľa spoluzakladateľa Syscoin Jagdeepa Sidhu môžu odteraz vývojári Ethereum konečne škálovať svoje Dapps a smart kontrakty cez ich protokol. Táto interoperabilita môže zohrať kľúčovú úlohu pri prijímaní kryptomien.

Syscoin môže výrazne prehovoriť aj do sféry DeFi (decentralizovaných financií), ktorá je jednou z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich sektorov blockchainu. Taktiež má potenciál pre sektor stablecoinov, nakoľko ponúka možnosť priamych swapov pre USDT tokeny a DAI ERC-20 tokeny fungujúce na blockchaine Ethereum.

,,Kým škálovateľnosť bola hlavným slovom, ktorá dominovala v diskusiách o nedostatkoch blockchainov, aktuálne je nahradené slovom „I“, ktoré sa týka ich interoperability. To je najväčší problém, ktorý sa snažia blockchainove projekty vyriešiť. Spustením mosta medzi Syscoin a Ethereum nastal významný moment. Výsledkom je, že užívatelia týchto blockchainov môžu využívať to najlepšie z oboch svetov: Inteligentné zmluvy, ktoré sú na Ethereum a vyššiu priepustnosť a nižšie poplatky, ktoré ponúka Syscoin,” vysvetľuje redaktor portálu CryptoSlate Reuben Jackson.

Doterajšie pokroky, ktoré sa týkali interoperability boli vždy na úkor decentralizácie. Vo všeobecnosti platí, že ak je nejaké aktívum využívane v cudzom blockchaine, znamená to jeho zablokovanie do nejakého druhu multisig alebo inteligentnej zmluvy, na ktorú dohliada správca. To je metóda, ktorú využíva napríklad Binance u Bitcoinu na svojom Binance Chain alebo WBTC na Ethereum. Most, ktorý prináša Syscoin je podstatne iný, pretože umožňuje, aby aktíva Ethereum fungovali na protokole Syscoin bez toho, aby museli byť uschované u tretej strany.

Jagdeep Sidhu zo Syscoin dodal, že Ethereum bolo vybrané zámerne, pretože je najosvedčenejšou platformou pre smart kontrakty. V budúcnosti však plánujú poskytnúť služby pre riešenie interoperability aj s ďalšími blockchainami.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.