Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Mileniáli preferujú Bitcoin pred akciami viacerých úspešných spoločnosti

Článok

bitcoin

Mileniáli preferujú investíciu do Bitcoinu viac, ako investície do najznámejších spoločnosti na svete. Vyplýva to z nových údajov, ktoré zverejnila spoločnosť Charles Schwab.

Jedna z najväčších brokerských spoločnosti v USA aktualizovala svoje údaje týkajúce sa rozloženia investícii u ich klientov, ktorí patria do kategórie mileniálov, respektíve Generácie Y. Do tejto generácie patria ľudia narodení medzi rokmi 1980 až 1995.

Podľa údajov Charles Schwab mileniáli držia v investičnom produkte Grayscale Bitcoin Trust (GBTC)  1,84% aktív, čo je viac, ako držia vo firmách ako sú Berkshire Hataway, Netflix, Disney Corp. či dokonca v Microsoft a Alibaba.

Naproti tomu u iných generácii, či už ide o Generáciu X (1965-1979) alebo generáciu Baby Boomer (1946-1964), nemajú investície do Bitcoinu také významné postavenie.

Zakladateľ marketingovej firmy zameranej na kryptomeny Wittemore, Nathaniel Whittemore, si myslí, že progres záujmu mileniálov o Bitcoin je “šialený” a pravdepodobne bude ešte eskalovať.

Ak budú mileniáli naďalej vnímať Bitcoin pozitívne a začnú o ňom šíriť osvetu, investície tejto generácie do najznámejšej kryptomeny môžu narastať. Odhaduje sa, že prevod bohatstva od starších generácii na mileniálov by mohol predstavovať presun okolo 70 biliónov dolárov, nuž a práve u generácie mileniálov je najpravdepodobnejšie, že časť tohto bohatstva budú smerovať aj do kryptomien.

Súvisiace s témou:

Tim Draper: Ak ste mileniál, mali by ste investovať do Bitcoinu

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne