Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Mileniáli preferujú Bitcoin pred akciami viacerých úspešných spoločnosti

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Mileniáli preferujú investíciu do Bitcoinu viac, ako investície do najznámejších spoločnosti na svete. Vyplýva to z nových údajov, ktoré zverejnila spoločnosť Charles Schwab.

Jedna z najväčších brokerských spoločnosti v USA aktualizovala svoje údaje týkajúce sa rozloženia investícii u ich klientov, ktorí patria do kategórie mileniálov, respektíve Generácie Y. Do tejto generácie patria ľudia narodení medzi rokmi 1980 až 1995.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Podľa údajov Charles Schwab mileniáli držia v investičnom produkte Grayscale Bitcoin Trust (GBTC)  1,84% aktív, čo je viac, ako držia vo firmách ako sú Berkshire Hataway, Netflix, Disney Corp. či dokonca v Microsoft a Alibaba.

Naproti tomu u iných generácii, či už ide o Generáciu X (1965-1979) alebo generáciu Baby Boomer (1946-1964), nemajú investície do Bitcoinu také významné postavenie.

Zakladateľ marketingovej firmy zameranej na kryptomeny Wittemore, Nathaniel Whittemore, si myslí, že progres záujmu mileniálov o Bitcoin je “šialený” a pravdepodobne bude ešte eskalovať.

Ak budú mileniáli naďalej vnímať Bitcoin pozitívne a začnú o ňom šíriť osvetu, investície tejto generácie do najznámejšej kryptomeny môžu narastať. Odhaduje sa, že prevod bohatstva od starších generácii na mileniálov by mohol predstavovať presun okolo 70 biliónov dolárov, nuž a práve u generácie mileniálov je najpravdepodobnejšie, že časť tohto bohatstva budú smerovať aj do kryptomien.

Súvisiace s témou:

Tim Draper: Ak ste mileniál, mali by ste investovať do Bitcoinu

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.