Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Predstavitelia Coinbase a Ripple vyzývajú regulátorov, aby konali

Článok

Regulácie USA a kryptomeny

Dvojica popredných predstaviteľov dvoch amerických kryptoprojektov Coinbase a Ripple adresovali spoločný list americkým regulátorom, ktorého cieľom je upozorniť na potrebu vypracovania jasných regulačných rámcov.

List pre regulátorov vypracoval zástupca generálnej rady Coinbase Rachel Nelson a vedúci globálnych inštitucionálnych trhov v Ripple Breanne Madigan.

,,S cieľom zlepšiť integritu trhu a poskytnúť spotrebiteľom dôveru, ktorú si zaslúžia, je potrebné, aby Kongres prijal právne predpisy na podporu riadneho a bezpečného fungovania kryptomenových trhov,” píše sa v liste. ,,Takáto legislatíva môže rozšíriť právomoc pre Komisiu pre komoditné obchodovanie s futures (CFTC) o reguláciu a dohľad nad burzami s digitálnymi komoditami.”

Zástupcovia americkej zmenárne Coinbase, ktorá má pod kontrolou takmer milión bitcoinov, a firmy Ripple, ktorá stojí za treťou najväčšou kryptomenou na trhu XRP, sa domnievajú, že jasný regulačný rámec, ktorý v USA sprehľadní možnosti a právomoci búrz, prispeje k rýchlejšej adopcii kryptomien  na americkom trhu.

,,Spotrebitelia a krypto-zmenárne potrebujú jasný regulačný rámec, ktorého vytvorenie by v konečnom dôsledku pomohlo posilniť integritu tohto trhu a podporilo adopciu kryptomien,” dodávajú.

Zdroj: cointelegraph.com  

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne