Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Predstavitelia Coinbase a Ripple vyzývajú regulátorov, aby konali

Článok

Regulácie USA a kryptomeny
Regulácie USA a kryptomeny

Dvojica popredných predstaviteľov dvoch amerických kryptoprojektov Coinbase a Ripple adresovali spoločný list americkým regulátorom, ktorého cieľom je upozorniť na potrebu vypracovania jasných regulačných rámcov.

List pre regulátorov vypracoval zástupca generálnej rady Coinbase Rachel Nelson a vedúci globálnych inštitucionálnych trhov v Ripple Breanne Madigan.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,S cieľom zlepšiť integritu trhu a poskytnúť spotrebiteľom dôveru, ktorú si zaslúžia, je potrebné, aby Kongres prijal právne predpisy na podporu riadneho a bezpečného fungovania kryptomenových trhov,” píše sa v liste. ,,Takáto legislatíva môže rozšíriť právomoc pre Komisiu pre komoditné obchodovanie s futures (CFTC) o reguláciu a dohľad nad burzami s digitálnymi komoditami.”

Zástupcovia americkej zmenárne Coinbase, ktorá má pod kontrolou takmer milión bitcoinov, a firmy Ripple, ktorá stojí za treťou najväčšou kryptomenou na trhu XRP, sa domnievajú, že jasný regulačný rámec, ktorý v USA sprehľadní možnosti a právomoci búrz, prispeje k rýchlejšej adopcii kryptomien  na americkom trhu.

,,Spotrebitelia a krypto-zmenárne potrebujú jasný regulačný rámec, ktorého vytvorenie by v konečnom dôsledku pomohlo posilniť integritu tohto trhu a podporilo adopciu kryptomien,” dodávajú.

Zdroj: cointelegraph.com  

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.