Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Článok

bitcoin

Týždeň sa nám končí v duchu peknej správy v podobe návratu Bitcoinu na päťcifernú hodnotu v dolárovom vyjadrení. Bol plný zaujímavých správ a to nielen o BTC. Prinášame vám tradičný víkendový súhrn.

Bitcoin

Je Bitcoin na hrane začiatku parabolického rastu? Naznačujú to ďalšie dva technické signály, na ktoré upozornili trader Satoshi Flipper a spoluzakladateľ BlockRoots Josh Roger. Ak vás zaujímajú podrobnosti, tejto téme sme sa venovali tu.

Bitcoin sa tento týždeň dostal opäť nad päťcifernú hodnotu a okrem toho dosiahol krásny miľník v podobe 500 miliónov realizovaných transakcií. Podarilo sa mu to po vyše 11 rokoch od realizácie prvej transakcie medzi Satoshim Nakamotom a Halom Finneym z 12. januára 2009. Viac sa dočítate tu.

Tom Lee zo spoločnosti Fundstrat Advisors, ktorý je známy svojimi častými bitcoinovými predikciami, si myslí, že Bitcoin môže do leta dosiahnuť hodnotu 27 tisíc dolárov. Odvodzuje to od historických štatistík. Keď Bitcoin v minulosti prerazil 200-dňový kĺzavý priemer, znamenalo to, že vstúpil do bullmarketu a za prvých 6-mesiacov od tohto momentu spravil priemerne 197% nárast hodnoty.

Anthony Pompliano tvrdí, že Bitcoin ponúka investorom skvelú diverzifikáciu bohatstva. ,,Najdôležitejšou časťou bitcoinu, pokiaľ ide o globálne zabezpečenie, je skutočnosť, že ide o nekorelované aktívum – to znamená, že bez ohľadu na to, či idú akcie hore alebo dole, Bitcoin s nimi nekoreluje,” uviedol.

Na stránkach Yahoo! Finance a investing.com sa objavili fake news podľa ktorých sa cena Bitcoinu prepadla za jeden deň o 56 percent. Autorom tohto článku boli zrejme boty (programy). Ich cieľom zrejme bolo dosiahnuť viralitu a vyššie zisky z reklám. Viac sa dozviete tu.

Altcoiny

Veľmi pozitívne to vidí s Ethereum vedúci produktového oddelenia Gnosis Eric Conner, ktorý vymenoval 6 významných fundamentálnych faktorov, ktoré výrazným spôsobom ovplyvnia napredovanie a úspech tejto kryptomeny. Podrobnosti sa dočítate tu.

Dáta, na ktoré upozornil vo svojom blogu autor portálu Coinmonks Danger Zhang naznačujú, že Ethereum sa stáva lepším platobným prostriedkom než Bitcoin a to aj vďaka stablecoinom, ktoré fungujú na jeho ekosystéme. Viac sa dozviete tu.

Dočkáme sa Ethereum 2.0 už v lete? Naznačil to popredný vývojár Justin Drake, ktorý vyjadril presvedčenie, že by sa to mohlo podariť 30. júla 2020. Ak by Ethereum 2.0 nebolo spustené ani do konca roka, považoval by to za veľké zlyhanie.

Zakladateľ kryptomeny Ethereum Vitalik Buterin sa opäť vyjadril k tomu, ako vníma „súboj“ medzi Bitcoinom a Bitcoin Cash o to, ktorá z týchto kryptomien je skutočný Bitcoin. Hoci priznal, že Bitcoin Cash nemožno v súčasnosti považovať za Bitcoin uviedol, že sa chce vyhnúť ideologickým predsudkom. Viac sa dočítate tu.

Hoci bolo Cardano v minulosti vyčítané, že práce na projekte neprebiehajú dostatočne rýchlym tempom, rok 2019 možno označiť v tomto smere za prelomový. Spustenie testnetu Shelley a s ním súvisiaceho stakingu bolo dôležitým fundamentom, ktorý podporil komunitnú dôveru. Čím je Cardano bližšie svojho cieľa dotiahnuť do konca všetky plánované funkcionality, tým sa podľa zakladateľa Cardano Charlesa Hoskinsona blíži moment, kedy sa ukončí účasť firmy IOHK na tomto projekte. Viac o súčasnosti aj budúcnosti Cardano sa dozviete tu.

Téme smart kontraktov sa venovala štúdia spoločnosť Gartner, ktorá uvádza, že pre podnikateľské subjekty budú v mnohých ohľadoch veľkým prínosom. Obmedzia však ich prístup k niektorým dátam. Podrobnosti tu.

Kryptomena IOTA predstavila 3. februára aktualizáciu s označením Chrysalis, ktorá predstavuje medzistupeň pred očakávaným odstránením centralizovaného koordinátora, po ktorom sa stane jej ekosystém kompletne decentralizovaný. Viac o tejto novinke sa dozviete tu.

Whale Alert upozornil na to, že spoluzakladateľ Ripple Jed McCaleb predal medzi rokmi 2014 až 2019 vyše miliardy XRP tokenov a v tomto tempe bude pravdepodobne pokračovať vo väčšom rozsahu než doteraz. Podrobnosti nájdete tu.

Miliardár Mike Novogratz si pohneval spoločnosť Ripple, keď vyhlásil, že nechápe akým spôsobom funguje interakcia medzi Ripple a kryptomenou XRP. Priznal však, že je prekvapený, akým tempom rastie hodnota XRP v tomto roku.  Viac tu.

Justin Sun z Tronu (TRX) sa konečne dočkal obedu s jedným z najbohatších ľudí na svete Warrenom Buffettom. Zobral naň aj zástupcov viacerých kryptofiriem a taktiež Charlieho Leeho z Litecoinu. Viac sme o tomto stretnutí písali tu.

Mali by ste tiež vedieť

  • Twitter pridal logo BTC medzi podporované znaky a vyzval Unicode Consocrium, aby urobila to isté.
  • Irán udelil prvým 1000 spoločnostiam oficiálnu licenciu, ktorá im umožňuje ťažbu kryptomien
  • Spoločnosť BitPay, ktorá umožňuje firmám prijímať a platiť kryptomenami Bitcoin, Ethereum a Bitcoin Cash a ročne realizuje transakcie v hodnote vyše miliardy dolárov, oznámila, že začne podporovať ďalšie altcoiny a tiež chystá podporu pre Lightning Network
  • Spoločnosť Lightning Labs pracujúca na technológii Lightning Network získala dotáciu v hodnote 10 miliónov dolárov a tiež spustila prvý komerčný projekt Lightning Loop.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne