Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Spoluzakladateľ Ripple predal viac ako miliardu XRP a zrejme bude pokračovať

Článok

XRP problémy

Analýza Twitter účtu Whale Alert, ktorá upozorňuje na veľké transakcie vo svete kryptomien, naznačuje, že spoluzakladateľ spoločnosti Ripple Jed McCaleb predal medzi rokmi 2014 až 2019 až jednu miliardu XRP tokenov.

Whale Alert odhaduje, že mu zostalo ešte 4,7 miliardy XRP, čo predstavuje približne 5% všetkých XRP, ktoré sú aktuálne v obehu. V dnešných cenách by mali tieto tokeny hodnotu viac ako jednej miliardy dolárov. Doteraz mal na predaji XRP zarobiť okolo 135 miliónov USD.

McCaleb predal svoje XRP naposledy minulý mesiac. Išlo o 19 miliónov tokenov v hodnote približne pol milióna dolárov. Whale Alert sa pritom domnieva, že tento trend môže pokračovať a dokonca sa zvyšovať po tom ako vyprší platnosť dohôd o jeho obmedzenom predaji XRP. ,,Pri súčasnom tempe by trvalo asi 20 rokov, kým by predal všetky XRP, avšak jeho predaje boli obmedzené dohodou o urovnaní s Ripple, ktorá pravdepodobne vyprší niekedy v roku 2020,“ upozorňuje Whale Alert.

,,Nechceli sme vystrašiť ľudí, ale dúfam, že teraz majú lepší prehľad o tom, čo sa deje,” vysvetlil Whale Alert dôvody zverejnenia týchto informácii portálu Cointelegraph.

Whale Alert monitoruje viacero známych blockchainov a upozorňuje na Twitteri a Telegrame o pohyboch kryptomien vo veľkých hodnotách. Pokiaľ ide o XRP a Ripple, tvrdí, že nedokáže určiť, či predaje McCaleba ovplyvnili cenu XRP.

McCaleb je významnou postavou v sektore krytpomien. Stál pri vzniku burzy Mt.Gox, ktorá je spojená s najznámejším hackerským útokom v histórii bitcoinu a tiež spoluzakladal kryptomenu Stellar (XLM).

V roku 2014 priamo negatívne ovplyvnil cenu XRP oznámením, že plánuje predať všetky svoje podiely. Cena XRP sa vtedy prepadla za 24 hodín až o 40%. Následne s Ripple uzavrel sedemročnú dohodu, ktorá obmedzila jeho mesačný a ročný predaj tokenov XRP. Táto dohoda umožňuje McCalebovi predať miliardu XRP v šiestom a dve miliardy XRP v siedmom roku. Podľa Whale Alert sme aktuálne už v tom siedmom.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne