Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

6 vecí, ktoré posunú Ethereum podľa Erica Connera na nový level

Článok

Ethereum

Vedúci produktového oddelenia spoločnosti Gnosis Eric Conner vymenoval šesť významných fundamentálnych faktorov, ktoré výrazným spôsobom ovplyvnia napredovanie a úspech kryptomeny Ethereum v strednodobom až dlhodobom horizonte.

Connoer poznamenal, že by počas nasledujúcich 12 mesiacov môže Ethereum dosiahnuť úspech v týchto 6 bodoch:

  • Výrazný nárast decentralizovaného financovania (DeFi)
  • Riešenie pre ochranu súkromia a osobných údajov na mainnete
  • Škálovanie na druhej vrstve blockchainu
  • Spustenie Ethereum 2.0
  • Špičková monetárna politika na Ethereum 2.0
  • Úsilie konkurencie dorovnať sa pokroku Ethereum

Decentralizované financovanie (DeFi) zaznamenalo v poslednom roku výrazný pokrok. Údaje z DefiPulse naznačujú, že v DeFi aplikáciách je aktuálne zamknutých 3,1 milióna Etherov, čo v čase písania článku zodpovedá 589 miliónom dolárov. Aby však DeFi fungovalo bez problémov, čo zahŕňa všetky finančné služby vrátane pôžičiek, platieb, derivátov, tak spustenie Ethereum 2.0 a zlepšenie monetárnej politiky zohrajú najdôležitejšiu úlohu.

Škálovateľnosť je dôležitá, pretože v prípade DeFi sú dôverné informácie, ako napríklad platobné údaje, spravované v blockchaine. S rastúcim počtom používateľov by mohlo dôjsť k preťaženiu siete, čo by spôsobilo jej upchatie. Vylepšenia monetárnej politiky a Ethereum 2.0 sú pre mnohých investorov najťažšie pochopiteľné veci týkajúce sa vývoja tohto ekosystému. Podľa Erica Connera však budú pre úspech veľmi potrebné najmä v prípade rapídneho zvýšenia záujmu o DeFi.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne