Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Twitter pridal znak Bitcoinu a vyzval Unicode, aby urobili to isté

Článok

twitter-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Známy fanúšik Bitcoinu, zakladateľ a šéf Twitteru Jack Dorsey publikoval krátky “tweet”, v ktorom predstavil zaujímavú novinku – odteraz je možné v statusoch tejto sociálnej siete používať špecifický znak Bitcoinu.

Jack Dorsey ako veľký obhajca Bitcoinu, ktorý aktívne prispieva k jeho technologickému pokroku podporou vývoja technológie Lightning Network a tiež aplikácie Crypto Square, v “tweete“ s logom Bitcoinu označil okrem toho konzorcium Unicode, aby urobili to isté.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Unicode Consorcium, ktoré má na starosti štandardy kódovania textov, tak bolo vyzvané, aby implementovalo znak BTC ako bežne používaný symbol. Dorseyho výzvu následne podporila aj spoluzakladateľa Lightning Labs Elizabeth Starková.

Značku Bitcoinu na Twitteri následne vyskúšalo viacero popredných predstaviteľov kryptopriemyslu vrátane spoluzakladateľa Tron a generálneho riaditeľa BitTorrentu Justina Suna.

Logo Bitcoinu sa objavilo aj v “tweete“ burzy Binance, ktorá vyzvala svojich followerov k jej mohutnému využívaniu.

Ako sme spomínali už vyššie, Jack Dorsey, ktorý minulý rok povedal, že z Bitcoinu sa v budúcnosti stane hlavná mena internetu, je veľkým podporovateľom kryptomien. Myslí si, že výraznú úlohu zohrajú v Afrike, kde plánuje stráviť polovicu tohto roka. Dorsey taktiež financuje špecializovaný tím, ktorého cieľom má býť budovanie decentralizovanej štruktúry pre sociálne média. Predpokladá sa, že Twitter toho bude súčasťou.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.