Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Twitter pridal znak Bitcoinu a vyzval Unicode, aby urobili to isté

Článok

twitter-bitcoin

Známy fanúšik Bitcoinu, zakladateľ a šéf Twitteru Jack Dorsey publikoval krátky “tweet”, v ktorom predstavil zaujímavú novinku – odteraz je možné v statusoch tejto sociálnej siete používať špecifický znak Bitcoinu.

Jack Dorsey ako veľký obhajca Bitcoinu, ktorý aktívne prispieva k jeho technologickému pokroku podporou vývoja technológie Lightning Network a tiež aplikácie Crypto Square, v “tweete“ s logom Bitcoinu označil okrem toho konzorcium Unicode, aby urobili to isté.

Unicode Consorcium, ktoré má na starosti štandardy kódovania textov, tak bolo vyzvané, aby implementovalo znak BTC ako bežne používaný symbol. Dorseyho výzvu následne podporila aj spoluzakladateľa Lightning Labs Elizabeth Starková.

Značku Bitcoinu na Twitteri následne vyskúšalo viacero popredných predstaviteľov kryptopriemyslu vrátane spoluzakladateľa Tron a generálneho riaditeľa BitTorrentu Justina Suna.

Logo Bitcoinu sa objavilo aj v “tweete“ burzy Binance, ktorá vyzvala svojich followerov k jej mohutnému využívaniu.

Ako sme spomínali už vyššie, Jack Dorsey, ktorý minulý rok povedal, že z Bitcoinu sa v budúcnosti stane hlavná mena internetu, je veľkým podporovateľom kryptomien. Myslí si, že výraznú úlohu zohrajú v Afrike, kde plánuje stráviť polovicu tohto roka. Dorsey taktiež financuje špecializovaný tím, ktorého cieľom má býť budovanie decentralizovanej štruktúry pre sociálne média. Predpokladá sa, že Twitter toho bude súčasťou.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne