Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Fake news: Bitcoin sa vraj prepadol za deň o 56 percent

Článok

Bitcoin Fake News
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Dva rešpektované portály Yahoo! Finance a Investing.com zdieľali cez týždeň články, ktorý falošne tvrdili, že cena Bitcoinu sa za jeden deň prepadla o 56 percent. Články bol pravdepodobne napísané počítačovým programom (botom), ktorý sa snažil zvýšiť výnosy z reklamy vďaka clickbaitovemu titulku.

Kým weby Yahoo! Finance a Investing.com stiahli články zo svojich platforiem, získali si obrovskú pozornosť na sociálnych sieťach. Teóriu o tom, že články nenapísal človek ale bot, podporuje aj dátum publikácie jedného z nich, ktorý bol nastavený na 31. decembra 1969.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Hoci články boli stiahnuté pomerne rýchlo, dobrá povesť investičných portálov bola výrazne spochybnená. ,,Dve veľké, dobre známe značky finančných médií neúmyselné zdieľajú 100% dezinformáciu,” upozornil Mike Dudas z firmy The Block.

Bývalý analytik eToro Mati Greenspan aktuálne pôsobiaci v Quantum Ecomomics kritizoval spôsob, akým oba weby uverejňujú články. Vyzerá to podľa neho tak, že na stránke zjavne môže publikovať hocikto/hocičo.

Podľa portálu CryptoSlate môžu mať články, ktoré sú publikované na veľkých finančných portáloch, priamy vplyv aj na samotné obchodovanie na burzách. Obzvlášť, keď nie sú písané botmi. Mnohé trading boty sa riadia pri otváraní a uzatváraní obchodov aj informáciami, ktoré získavajú z médií. Falošné články na Yahoo! Finance a Investing.com tak mohli teoreticky ovplyvniť stovky obchodov. K dnešnému dňu však neexistuje žiadny dôkaz, že by sa tak naozaj stalo.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.