Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Fake news: Bitcoin sa vraj prepadol za deň o 56 percent

Článok

Bitcoin Fake News

Dva rešpektované portály Yahoo! Finance a Investing.com zdieľali cez týždeň články, ktorý falošne tvrdili, že cena Bitcoinu sa za jeden deň prepadla o 56 percent. Články bol pravdepodobne napísané počítačovým programom (botom), ktorý sa snažil zvýšiť výnosy z reklamy vďaka clickbaitovemu titulku.

Kým weby Yahoo! Finance a Investing.com stiahli články zo svojich platforiem, získali si obrovskú pozornosť na sociálnych sieťach. Teóriu o tom, že články nenapísal človek ale bot, podporuje aj dátum publikácie jedného z nich, ktorý bol nastavený na 31. decembra 1969.

Hoci články boli stiahnuté pomerne rýchlo, dobrá povesť investičných portálov bola výrazne spochybnená. ,,Dve veľké, dobre známe značky finančných médií neúmyselné zdieľajú 100% dezinformáciu,” upozornil Mike Dudas z firmy The Block.

Bývalý analytik eToro Mati Greenspan aktuálne pôsobiaci v Quantum Ecomomics kritizoval spôsob, akým oba weby uverejňujú články. Vyzerá to podľa neho tak, že na stránke zjavne môže publikovať hocikto/hocičo.

Podľa portálu CryptoSlate môžu mať články, ktoré sú publikované na veľkých finančných portáloch, priamy vplyv aj na samotné obchodovanie na burzách. Obzvlášť, keď nie sú písané botmi. Mnohé trading boty sa riadia pri otváraní a uzatváraní obchodov aj informáciami, ktoré získavajú z médií. Falošné články na Yahoo! Finance a Investing.com tak mohli teoreticky ovplyvniť stovky obchodov. K dnešnému dňu však neexistuje žiadny dôkaz, že by sa tak naozaj stalo.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne