Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Úspech Cardano začiatkom konca pre IOHK? Hoskinson hovoril o budúcnosti

Avatar

Článok

zo dňa

Hoskinson

O projekte Cardano a kryptomene ADA píšeme na Kryptonovinkách pomerne často. Dôvody sú dva – podľa nášho názoru ide o jeden z najzaujímavejších altcoinových projektov vôbec a na česko-slovenskej kryptoscéne pravdepodobne neexistuje silnejšia mimo-bitcoinova komunita než tá, ktorá sa zhromažďuje okolo Cardana.

TIP: Chcete byť členom komunity Cardano? Pridajte sa do facebook skupiny Cardano [ADA] CZ/SK!

Portál CryptoSlate citoval zaujímavé poznámky zakladateľa projektu Charlesa Hoskinsona, ktorý je zároveň generálnym riaditeľom spoločnosti IOHK, ktorá zastrešuje vývoj Cardano. Rozhodli sme sa, že vám ich sprostredkujeme prostredníctvom tohto článku.

Hoskinson skonštatoval, že sme sa dočkali obdobia, kedy je konečne vidieť plody práce, na ktorých sa v rámci tohto robustného projektu pracovalo dlhých 5 rokov. Viditeľné výsledky však zároveň znamenajú začiatok konca účasti firmy IOHK na celom projekte. Tým, že IOHK sa jedného dňa stiahne, Cardano sa stane úplne decentralizované. Teda presne také, aké malo byť, keď sa o ňom začalo uvažovať.

To čo robí Cardano jedinečným, je použitie akademických metód skúmania. Hoskinson spomína, že projekt sa hneď od počiatku zaoberal otázkou, či je možné “písať kód inak“. Na rozdiel od toho, aby napísali whitepaper a vytvorili základný kód sa IOHK vrátila k úplným základom a začala starou dobrou matematikou.

300x250

Formálne metódy a proces vykonávania pokročilých matematických analýz pri návrhu softvéru – to boli kroky, ktoré mali za úlohu zabezpečiť, aby bol konečný projekt čo najspoľahlivejší a najrobustnejší. Tento postup bol však nesmierne náročný na pracovnú silu a tiež náklady.

,,Keď píšete softvér, ako je tento, pridá vám to do plánu roky práce navyše,” priznáva. Trvalo to presne 5 rokov, kedy sú výsledky práce badateľné. Na Cardano sa totiž začalo robiť už v roku 2015.

Významným pokrokom, ktorý zaznamenal obrovský úspech, bolo spustenie testnetu fázy Shelley a s ňou súvisiaceho stakingu. Užívatelia, ktorí sa zapojili už v rámci testnetu, sú odmeňovaní za “staking” svojich ADA mincí. Tí, ktorí túto príležitosť premeškali, budú musieť počkať na spustenie mainnetu. Záujem už v rámci testnetu bol obrovský, čo je významným bullish signálom aj pre cenových špekulantov.

Testnet fázy Shelley prekonal podľa Hoskinsona všetky očakávania. Dlhodobým cieľom síce bolo, aby vzniklo aspoň 1000 poolov, čo zabezpečí decentralizáciu mnohonásobne prekonávajúcu aj decentralizáciu Bitcoinu, no rozhodne nečakali, že poolov bude vyše 1000 už v rámci testnetu. A stále pribúdajú ďalšie…

Cardano však nie je len o stakingu. Zvýšený záujem o Cardano vďaka spusteniu testnetu má podľa Hoskinsona aj druhú stranu mince. Ľudia totiž prehliadajú ďalšie skvelé veci, ktoré sa dejú “pod povrchom”. Upozornil napríklad na to, že Cardano má za sebou prvú bezpečnostnú správu, ktorá upozornila na dobré aj zle časti kódu. Po opravách bude zverejnená podrobná správa.

Hoskinson povedal, že je veľmi hrdý na to, ako aktuálne spolupracuje komunita. Jej myšlienky a názory pomáhajú porozumieť tomu, ako funguje a čo treba vylepšiť na  Ouroboros, natívnom protokole pre staking.

Domnieva sa, že “investícia” do komunity je správnym krokom a poznamenáva, že konečným cieľom IOHK je vzdať sa všetkej kontroly nad projektom a nechať ho v rukách jeho používateľov, ktorí budú v praxi používať pokročilý systém riadenia, na ktorom sa pracuje. To bude totiž jediným spôsobom, ako môže byť Cardano skutočne decentralizovaným blockchainom a kryptomenou.

Po mainnete Shelley je na rade Goguen

V čase, kedy sa blíži spustenie fazy Shelley na mainnete, sa čoraz viac hovorí o fáze Goguen. Tá so sebou prinesie dlho očakávané smart kontrakty. Cardano sa tak stane v tomto smre plne konkurencie schopné Ethereum. Vízia, že Cardano dosiahne vysokú mieru decentralizácie vďaka stakingu a popri tom umožní vytvárať decentralizované aplikácie (Dapps) vyzerá veľmi zaujímavo.

V súčasnosti prebiehajú snahy o vylepšenie spravovania multi-asset managementu (správa viacerých aktív), identít, oraclov či kanálov spravujúcich metadata, ktoré prechádzajú transakciami. Predmetom skúmania je aj interoperabilita s Ethereum. ,,Všetka práca, ktorá bola vložená do Shelley v posledných mesiacoch, prebieha súbežne s prácou, ktorá sa deje na Goguen,” prezrádza Hoskisnon. ,,Toto sú výplody rokov nášho úsilia,” dodal.

Cardano sa má v najbližších mesiacoch sústrediť na dodanie sľubovaných produktov a aktualizácii, na ktorých v minulých rokoch pracovalo.

Všetky tri organizácie pracujúce na Cardano, čiže okrem IOHK aj EmurgoCardano Foundation si kladú za spoločný cieľ zlepšiť komunikáciu s komunitou. Priznávajú, že v minulosti v tomto smere urobili niekoľko chýb. Vyčítané boli najmä zlyhania v oblasti marketingu či neaktualizovaná alebo nepresná roadmapa.

Častejšie sa spomína už aj fáza Basho, ktorá je zameraná na riešenie škálovateľnosti a interoparability siete. Testnet by mohol byť spustený už v marci alebo apríli.

Hoskinson poznamenal tiež to, že viedol mnohé zaujímavé rozhovory s partnermi a obchodnými organizáciami, ktoré sa týkali toho, ako Cardano komercializovať. ,,Skutočne máme šancu nahradiť globálne platobné a zúčtovacie systémy tým, čo sme na Cardano dosiahli,“ nádeja sa.

Pokiaľ ide o plány IOHK, uviedol, že čím je Cardano bližšie k hotovému produktu, tým je IOHK bližšie k odchodu zo scény. ,,Táto kniha sa pomaly chýli ku koncu,” priznáva, no zároveň vyjadruje túžbu, aby IOHK predtým dodala pevné základy systému, ktorý bude udržateľný a škálovateľný po dlhé roky a bude schopný rozvoja a samoriadenia.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Cardano

VIDEO: Bitcoinovej kanál vysvetľuje kryptomenu Cardano (ADA)

Avatar

Článok

zo dňa

od

kicom-cardano

Kryptomena Cardano patrí na československej scéne medzi najpopulárnejšie, čoho dôkazom je aj anketa známeho kryptoYouTubera Kicoma, v ktorej si ako ďalší altcoin na spracovanie zvolilo Cardano až 44% hlasujúcich. Ak doteraz nerozumiete tomu, čo chce tento projekt priniesť ponúka, pozrite si najnovší diel Bitcoinoveho kanála, v ktorom Jakub “Kicom” Vejmola sľúbil, že sa k tejto téme vráti ešte aj v rámci rozhovoru s odborníkom na túto tému Jaromírom Tesařom.

Odporúčame tiež náš rozhovor o Cardano: 

ROZHOVOR: Jaromír Tesař: Cardano není akademický, ale komerční projekt

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Cardano

Aktivita na Cardano od začiatku roka výrazne rastie

Avatar

Článok

zo dňa

od

Cardano graf

Vývoj na kryptomene Cardano dosahuje v posledných týždňoch výrazný pokrok a čo je pre developerov a fanúšikov tohto projektu pozitívnym signálom je aj skutočnosť, že popri tom výrazne rastie aj aktivita užívateľov.

Z údajov, o ktorých informovala spoločnosť IntoTheBlock, vyplýva, že 12. februára 2020 dosiahlo Cardano nový rekord s takmer 10 000 aktívnymi adresami (9960), čo je nárast o 319 percent v porovnaní s prvým dňom tohto roka, teda v priebehu ani nie 50 dní.

Ďalší zaujímavý ukazovateľ je pomer aktívnych adries na sieti Cardano. Ten bol k 1. januáru 0,58%, no 17. februára dosiahol už 1,93%. Tento pomer vyjadruje počet adries v sieti, ktoré vykonali v danom dni aspoň jednu transakciu.

300x250

V sieti Cardano okrem toho stúpa aj celkový počet transakcií. Za posledný týždeň išlo v priemere o 3610 transakcií denne, kým v úvode roka 2020 bol priemer len okolo 1000 transakcií.

Všetky tieto štatistiky naznačujú, že komunitný záujem o Cardano rastie. K zvýšenému povedomiu o tejto kryptomene pomohlo predovšetkým spustenie testnetu fázy Shelley, v rámci ktorého sa mohli užívatelia zapojiť do stakingu. Očakáva sa, že v prvom alebo najneskôr druhom kvartáli bude spustená fáza Shelley aj na mainnete. V tomto roku, možno ešte v jeho prvej polovici, má byť spustená aj fáza Goguen, v rámci ktorej Cardano prinesie dlho očakávanú možnosť vytvárania smart kontraktov.

Téme kryptomeny Cardano sme sa nedávno venovali aj v rozhovore s Jaromírom Tesařom, ktorý je oficiálnym ambasádorom tohto projektu pre Českú republiku. Ak sa chcete o tejto kryptomene dozvedieť viac, pozrite si aj úvodné video k tejto téme od známeho českého YouTubera Kicoma.

ROZHOVOR: Jaromír Tesař: Cardano není akademický, ale komerční projekt

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Cardano

ROZHOVOR: Jaromír Tesař: Cardano není akademický, ale komerční projekt

Avatar

Článok

zo dňa

od

Jaromír Tesař - Cardano rozhovor

V poslednom období neubehne deň, kedy sa v súvislosti s Cardano (ADA) neobjaví nejaká zaujímavá informácia. Rozhodli sme sa opäť vyspovedať Jaromíra Tesařa, ktorý je oficiálnym ambasádorom Cardano pre Česku republiku, aby sme vám priniesli čerstvé informácie zo zákulisia tejto nádejnej kryptomeny. Venovali sme sa pokrokom ohľadom stakingu a fázy Shelley, komunikácii s burzami, fáze Goguen a smart kontraktom a taktiež DeFi na ekosystéme Cardano. 

Staking na testnete z pohľadu komunitného záujmu zjavne prekonal očakávania. Môžeš našim čitateľom povedať nejaké konkrétne čísla?

Nejzajímavější číslo je rozhodně účast 672 aktivních poolů a velký zájem komunity. Tým IOHK v testnetu očekával asi 50 poolů a 100 by považoval za úspěch. V konsensuální distribuované síti, ve které figurují pooly je počet pool operátorů jedno z hlavních kritérií při posuzování míry decentralizace. Jak jsme nedávno viděli u projektu Bitcoin Cash, dominantní operátoři se bez ostychu rozhodli zavést nucené daně, které by měli platit všichni operátoři na další vývoj protokolu. Operátoři jsou ti, kteří mají právo se rozhodnout, na jaký blok se naváže a mohou tak ignorovat bloky těch menších, neboť mají dostatečný hashrate na to, aby z nepohodlného bloku udělali sirotka. Úplně stejně by se dali třeba cenzurovat transakce. Tohle se může stát jen tehdy, pokud má někdo v síti dominantní postavení a nejlepší obrana je distribuce moci, což je hlavním posláním decentralizovaných sítí. Decentralizaci nikdy neošidíte. Jakmile je někde skulina, lidé ji dříve či později využijí pro svůj vlastní prospěch. PoW není vůbec připravený na zneužití moci zevnitř systému. Pooly v PoW jsou ekonomicky motivováni stát se hegemony, neboť velikost poolu přímo ovlivňuje množství odměn. Dříve mohli velikost poolů regulovat domácí těžaři, kteří mohli přejít k menšímu poolu, pokud se jim nějaký zdál velký. S tím jak se stále více nevyplácí domácí těžba a sami pooly vlastní velké těžební haly, mizí ze scény i tento regulační prvek a ovlivní to snahy projektů jako BetterHash. 

Dalším zajímavým číslem z testnetu je ⅓ zamknutých ADA mincí, které jsou aktuálně v oběhu. Je vidět, že lidé mají o staking zájem. To je důležité, neboť zamčené mince tvoří permanentní rozpočet na bezpečnost. Už nyní je k útoku na síť skrze získání konsensuální dominance potřeba $330 000 000, nepočítaje pravděpodobný růst ceny mincí, pokud by se je útočník snažil vykouit. Síť bude od začátku relativně bezpečná a rozpočet na zabezpečení bude škálovat s rostoucím významem sítě, tedy s distribucí a růstem ceny mincí. Osobně očekávám, že na mainnetu bude zájem o staking mnohem vyšší a stakované budou ⅔ mincí v oběhu.

Mnoho ľudí v súvislosti so stakingom “zaspalo“ a následne zistili, že sa ho doňho budú môcť zapojiť najskôr až po spustení mainnetu. Kedy je to podľa teba reálne?

300x250

Očekávám, že to bude někdy v Q1 až Q2 letošního roku. Přechod proběhne přes dva hardforky a oznámený je zatím jen ten první a to na 20. únor.

TIP: Ak vás zaujíma Cardano, nezabudnite sledovať dianie vo facebook skupine Cardano [ADA] CZ/SK

Charles Hoskinson v posledných týždňoch hovorí aj o intenzívnej komunikácii s burzami. Čoho sa to týka? Zaujímalo by ma napríklad to, prečo Cardano stále nie je na Coinbase. Je to skôr vec cenovej špekulácie. Zalistovanie iných kryptomien na Coinbase totiž prispelo k rastu ceny daných tokenov…

Coinbase může kvůli regulacím zalistovat pouze decentralizované projekty a to se týká i mnoha dalších burz působících v USA. Jakmile se spustí mainnet, k zalistování dojde. V tomto kontextu je potřeba si uvědomit, že Cardano letos čeká globální marketing a to za asistence firem PwC a McCann. Tohle zatím v kryptu nebylo. Žádný projekt se nepokusil světově představit své řešení a nabídnout svoji síť masám. Z mého pohledu je tohle důležité, neboť krypto je stále vnímané jako způsob jak rychle zbohatnout, nebo místo, kde vás někdo podvede. Lidi si občas myslí, že krypto musí být něco, co reklamu nepotřebuje a co musí povstat ze spodu. To se ale moc nedaří a nefunguje. Částečně i kvůli rozhádané a rozštěpené komunitě, kde jednotlivci prosazují zájmy vybraného projektu místo toho aby si uvědomili, že kryptoměny mohou uspět jako celek. Mise Cardana není nutně o pokusu nahradit národní měny, ale možnosti nahradit zbytečné prostředníky všude tam, kde jejich činnost mohou převzít smart kontrakty a zajistit vyšší soukromí, spolehlivost, necenzurovatelnost, výhodnější cenu, transparenci, férovost a všechny další pěkné vlastnosti plynoucí z decentralizace. Na Cardano se dívejte třeba jako na Linux, nebo novodobý Microsoft s tím rozdílem, že vlastníci jsou sami uživatelé sítě. Je to projekt, který jde dělat revoluci skrze technologickou vyspělost, ne přes protest vůči stávajícím pořádkům. Mysleli jste si, že je blockchain pomalá a drahá databáze? Pro PoW to platí, ale PoS to změní. Nevěříte na tokenizaci? Problém je řešitelný, pokud se nebojíte komunikovat s lídry států či regulátory a síť je schopna všechny požadavky zajistit. Jestli marketing dopadne dobře, lidé začnou možností projektu využívat a Coinbase nebude se zalistováním dlouho otálet.

Čoraz horúcejšou témou je fáza Goguen a teda smart kontrakty. Ako bude prebiehať jej spustenie? Skús to prirovnať k Shelley.

Jakmile poběží Shelley, tedy fáze, kdy se rozjede decentralizace, bude údajně přidání smart kontraktů otázkou doslova několika řádků kódu. Na obojím se pracovalo paralelně a propojení nebude složité. Očekávám, že se jednoduše oznámí datum hard forku a po něm budou smart kontrakty realitou. Cardano bude mít právě kvůli kontraktům rozšířený UTXO model. Mělo by se tak předejít hackům, které jsme viděli v minulosti u Etherea, které UTXO nepoužívá. Uvidíme jak to bude fungovat.

Posledné dva-tri mesiace sa veľa hovorí a píše o decentralizovaných financiách (DeFi). Tu hrá  zatiaľ jednoznačne prvé husle blockchain Ethereum. Čo chystá v tomto smere Cardano? Kedy je reálne, že niečo podobné sa bude budovať aj na ňom?

Jakmile máte smart kontrakt platformu, můžete udělat vše co už existuje a něco k tomu přidat. Uvidíme další stabilní minci a možná se dočkáme dalšího Oracle projektu, který kontraktům zprostředkuje reálný svět. I to se dá do určité míry udělat decentralizovaně, pokud zprostředkování obalíte funkčním ekonomickým a reputačním modelem. Je potřeba říct, že existují i jiné smart kontrakt platformy, ale vše důležité se stejně děje na Ethereu. Všem ostatním ujíždí vlak a to hodně rychle. Každá technologie si musí najít své uživatele a adopce je možná větší oříšek, než technologii dodat. Ethereum je král a má obrovskou základnu vývojářů. Bude nesmírně těžké tento vlak dohánět.

Cardano má jedno eso v rukávu. Nebojí se spolupráce s regulátory a pracuje na vlastním systému pro digitální identitu. Díky tomu vám může zajistit soukromí ala Monero, ale plně v souladu s úřady. Vlastně bude jen na státech, jaké soukromí svým občanům dovolí a tady je to zase o lidech, aby si za svými právy více stáli. Požadavky státu mohou být třeba takové, že pokud někdo zaplatí v obchodě za zboží a bude to občan daného státu, musí se odvést daň. Pokud se tak stane, je vlastně státu jedno kdo platí a za co. Stále tu však bude nějaký prostor pro 100% anonymní mince, které jdou cestou vzdoru a revoluce. To je zcela v pořádku, ale není to cesta, po které kráčí Cardano. To má být skutečně komerční platformou, přes kterou půjde legálně vybudovat decentralizovanou konkurenci pro existující služby.

Moderní kryptografie umožňuje velmi zajímavé věci, ale z technického pohledu bylo potřeba jít na dřeň možností sítě. Doufejme, že se to podařilo. Pokud vám nevadí odhalit identitu za cenu lepšího úroku při půjčení peněz, nemusíte mít zbytečně velký kolaterál. Pravděpodobně vznikne nové odvětví, kdy právníci a smart kontrakty budou nějakou formou spolupracovat a digitální kontrakty do určité míry nahradí ty papírové, ze začátku minimálně v exekutivní části procesu. Zajištění důvěry mezi lidmi, kteří se navzájem neznají je stále nevyřešený problém a samotný transakční systém na to zkrátka nestačí. Když se podíváte do historie, tak přesně tenhle problém chtěli první kryptonadšenci řešit. Tady vidím velký potenciál. 

Hodně si slibuji také od vyřešení škálovatelnosti. Cardano bude schopné odbavit až 250 transakcí za vteřinu (TPS) v jednom shardu. S pouhými deseti shardy jsme tedy na 2500 TPS a s těmito čísly už se masové adopce bát nemusíme. Jsme na podobné úrovni, kterou zvládá třeba Ripple s obrovským rozdílem v úrovni decentralizace. 

Ak tomu rozumiem správne, okrem fázy Shelley (staking) a Goguen (smart kontrakty) má byť tento rok spustená aj fáza Basho, ktorá sa týka škálovateľnosti a interoperability. V súvislosti s tým ma zaujala správa od tímu Syscoin, ktorému sa vraj podarilo úspešne prepojiť s blockchainom Ethereum, teda urobili akýsi most pre interakciu dvoch rôznych blockchainov bez potreby tretej centralizovanej strany. Možno čakať niečo podobne v dohľadnej dobe aj od Cardano? Napríklad vytvoriť „most“ s Ethereum?

Vytvořit most není problém a IOHK má vymyšlené, jak důvěryhodně pracovat s PoW systémy. Není například problém napsat kontrakt, který udělá něco na základě toho, co se stane na PoW síti. Nyní to chce spíše domluvit se napříč projekty na standardizaci. Dříve či později k tomu dojde a můžeme pozorovat první vlaštovky. Propojování má z mého pohledu velký smysl, neboť přesně takhle funguje také internet. Platba kryptem v eshopu je svým způsobem také možná jen díky propojení sítí. Jako uživatel použijete nějaký web, přijde vám email a zaplatíte přes decentralizovanou síť vašeho oblíbeného projektu. A zkuste spočítat, kolik dalších stavebních kamenů a technologií musí existovat, aby tohle bylo možné a zároveň bezpečné. Výčet by vás mohl dost překvapit. Možná až propojení kryptoprojektů a jejich funkcionalit přinese vyšší adopci. V DeFi se tohle začíná pomalu dít a je potřeba v tom pokračovat i přes dílčí neúspěchy. 

Cardano nie je akademický, ale komerčný produkt. Toto zaznelo z úst Hoskinsona v poslednej dobe viackrát. V ktorých komerčných oblastiach by mohlo uspieť najskôr?

Cardano je platforma, která nabízí určité možnosti. Na co ji kdo použije už je na vývojářích, kteří se rozhodnou ji použít pro svůj byznys. V první řadě se nabízí cokoliv, co se týče financí, neboť programovatelnost peněz a distribuované vykonávání převodů a kontraktů je to, co je nové a doposud nevyzkoušené. Rád bych řekl, že by to mohli být věci spojené s požadavky na soukromí, či svobodou slova, ale mám trochu obavu, že o to lidé zase až tak nestojí a poptávka je nízká. Lidé v první řadě touží po něčem, co jim ušetří peníze nebo na tom vydělají. 

Zatím se ještě nezačalo s tokenizací, i když různě po světě už se něco málo realizuje. Například Švýcarsko už má zákon, který tokenizaci umožňuje. Akcie mohou velmi krásně fungovat digitálně bez nutnosti toho, aby se k tomu používal papír. V případě Cardana není práce s reálnou identitou překážkou. Nyní už je to hlavně o úpravě legislativy daných států. Technologie čeká už jen na to.

Charles Hoskinson tiež povedal, že dni spoločnosti IOHK, teda firmy, ktorej je generálnym riaditeľom, sa dokončovaním celého projektu pomaly blížia ku koncu. Je reálne, že Cardano bude hotovým decentralizovaným produktom už o rok či dva?

Projektu vždy nejvíce rozumí ti vývojáři, kteří ho vytvořili a roky o něm debatovali. V případě Cardana se bavíme o 5 letech vývoje. Vstoupit do takového projektu a začít do něj bezpečně implementovat změny může trvat hodně dlouho. Až skončí všech 5 vývojových fází projektu a proběhne decentralizace řízení, IOHK už nebude rozhodovat o tom, na čem se bude pracovat. Rozhodovat by měli uživatelé, či jejich zástupci, skrze nějakou formu hlasování. Vše se ladí, takže v tuhle chvíli nevím, jak to přesně bude vypadat. IOHK nejspíš nikam neodejte, stále u projektu bude a z mého pohledu je to jen dobře. Kdyby se objevily nějaké problémy v prvních letech provozu sítě, stávající tým má nejlepší předpoklady vše dobře vyřešit. Očekávám, že tým může mít méně práce a možná pár lidí začne pracovat na nějakém komerčním projektu, který bude na Cardanu postavený. Ale možná taky ne, už teď se mluví třeba o Oracles a dalších věcech, na kterých se pracuje pod pokličkou a ne nutně souvisí s tím, co vidíme v roadmapě. První fáze přechodu na mainnet bude 20 února, takže decentralizaci rozhodně uvidíme už letos. Krátce na to bychom se měli dočkat smart kontraktů a Charles slibuje, že se tento rok dočkáme i shardingu. Upřímně si myslím, že některé věci uvidíme až v roce 2021. To nejdůležitější, decentralizace a smart kontrakty budou letos. 

Mnoho lidí má za to, že projekty jako Cardano nepotřebujeme a že vše může pojmout Bitcoin. Nemůže. V první vrstvě má mnoho lidí zamčené velké bohatství a to včetně core vývojářů. Větší změny na první vrstvě se všichni bojí, neboť to ohrožuje jejich vlastní bohatství. Je logické, že vývoj probíhá jinde u jiných projektů a je to dobře i pro Bitcoin, neboť to může ukázat cesty, po kterých by se Bitcoin nikdy nevydal. Pokud selže PoS, Bitcoin to posílí. Pokud se za 5 let ukáže, že PoS spolehlivě funguje, může se Bitcoin v některých věcech inspirovat. Z Bitcoinu zkrátka nikdy nebude Ethereum a naopak. Je neuvěřitelné, jak se někteří lidé bojí vývoje, který probíhá jinde a hledají argumenty, proč musí selhat, přitom do krve bojují za vše, co se děje kolem Bitcoinu. Občas žasnu, jak lidé berou ostatním projektům právo na život. Jsem velký fanda Bitcoinu a myslím si, že tu má své místo, ale počítám s variantou, že to zkrátka nemusí být nejvíce decentralizovaný projekt, který bude umět všechno, co se nám může hodit. Hlavně, u Bitcoinu to nutně nevadí a pořád to bude vzácný asset a vývojáří stejně nechtějí, aby uměl všechno. Proč tedy rezignovat na budování další decentralizované a škálovatelné konsensuální sítě? Technologický vývoj se nedá zastavit a bude probíhat ať se to někomu líbí nebo ne. Nikomu na světě se zatím nepodařilo vytvořit technologii, která by nebyla překonaná. Bitcoin udělal nejspíš jeden člověk a zdrojový kód nebyl na začátku v nejlepší kondici. Přesto to stále funguje. Neexistuje racionální důvod, proč by neměl fungovat projekt, na kterém 5 let pracují špičky z různých IT oborů a tým má asi 200 lidí. To samozřejmě není záruka, že PoS bude fungovat na první pokus, ale my máme pokusů tolik, kolik jich budeme potřebovat. 

Ďakujeme za rozhovor.

Ak vás zaujíma Cardano, nezabudnite sledovať dianie vo facebook skupine Cardano [ADA] CZ/SK

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza (14.2.): ADA, LTC, ETH – highcaps jsou stále v býčej nálade

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-curaj-altcoiny

Kryptonovinky na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelné aktualizácie k trhu s kryptomenami. Dnes sa na trh vysoko kapitalizovaných altcoinov pozrel Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Aktuálně všichni netrpělivě čekáme, co se bude dít s bitcoinem po včerejší obrovské volatilní manipulaci s trhem. Ačkoliv by se mohlo na první pohled zdát, že trh je tímto dnem velmi rozhozený, vysoce kapitalizované altcoiny v tom mají jasno.

ADA/BTC

Cardano to nebude mít vůbec lehké s pohyby vzhůru, protože v medvědím trhu za sebou nechalo opravdu hodně gapových konstrukcí, které budou rezistentní. Nyní ovšem můžu s klidnou hlavou říci, že se drží na topu jako klíště a připravuje si výstřel vzhůru.

Technická analýza ADA/btc

Technická analýza ADA/BTC

300x250

Z pohledu technické analýzy si neumím přestavit, že by tento graf měl dopadnout jinak, než dalším pokračováním růstu. Každý trendový obchodník, který vstupuje po korekci na další pokračování trendu, chce vidět několik indícií. ideálně, že pohybové indikátory klesají se stagnací ceny (splněno), pak že cena je velmi reakční na support – gapová struktura (splněno). Aktuálně si jenom počkat na otestování supportu a jdeme do hry.

LTC/BTC

Kdo by to byl řekl, že zřejmě největší soupeř bitcoinu, Litecoin, půjde v takovém bullish rallye právě před halvingem bitcoinu. To je jak, kdyby na svatbě patřila největší pozornost družičce.

Technická analýza LTC/BTC

Technická analýza LTC/BTC

Graf litcoinu je možná ještě více bullish, než graf Cardana. Sleduj respektující trendovku, kde se stále navyšuje low doteků. Krásný pinbar, který otestoval bod kontroly a zároveň skončil nad supportem. To je prostě z pohledu techniky opravdová krása. CCI klesá při stagnaci ceny. Litecoin si nyní připravuje půdu pro další pohyb vzhůru.

ETH/BTC

Posledních pár hodin jsem objevil plno článků, které píší o tom, že je ethereum totálně přepálené. Ono je potřeba vidět celý kontext, abychom pochopili, co jsem strukturálně na ethereu děje.

Technická analýza ETH/BTC

Technická analýza ETH/BTC

Nejdůležitější byl průstřel silné rezistence, která nyní bude supportem. Navíc to celé explodovalo patternem 123 low. Nyní pravděpodobně dojde k otestování supportu a následný pohyb etherea na bod kontroly (0,03 sts). Je tedy velmi logické, že cena se nyní tlačí vzhůru – celá situace je hodně v býčí náladě a každý sestřel ceny je nabírán.

Vzhledem k tomu, že Čína zastavila výrobu GPU, které jsou potřebné k těžbě etherea, tak očekávám, že cena etherea ještě vystřelí nezávisle na chování bitcoinu a zároveň cena karet půjde o 50-100 % vzhůru následující měsíce.

Závěr analýzy

Já už si pomalu připravuji bitmexové pozice a nabírám Litecoin a Cardano. Zároveň jsme upozorňovali naše VIP členy, aby dokončili nákup HW na těžbu kryptoměn, neboť karet přestane být dostatek, než se globální situace uklidní. Pokud bys měl zájem o těžbu kryptoměn, ozvi se nám!

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Čítať ďalej

Cardano

Davos otvoril pre Cardano (ADA) veľa nových dverí, píše CryptoSlate

Avatar

Článok

zo dňa

od

cardano

Portál CryptoSlate sa v poslednom období venuje s výnimkou Bitcoinu azda najčastejšie kryptomenám Ethereum (ETH)Cardano (ADA). Ide o dve platformy, ktoré si môžu byť v budúcnosti hlavnými konkurentmi pokiaľ ide o decentralizované financovanie a smart kontrakty.

CryptoSlate po Svetovom ekonomickom fóre vo švajčiarskom Davose skonštatoval, že toto podujatie otvorilo Cardano mnoho nových dverí. 10-členná delegácia, ktorú zahŕňali predstavitelia troch tímov stojacich za projektom – Emurgo, Cardano Foundation a IOHK, vďaka tomu započala niekoľko spoluprác s veľkými korporáciami. Aspoň tak to uviedol riaditeľ PR oddelenia Cardano Foundation Bakyt Azimkanov, ktorý vyhlásil, že účasť v Davose bola z pohľadu Cardano mimoriadne úspešná.

Delegácia sa mala počas konferencie stretnúť s poprednými akademickými pracovníkmi, vedúcimi predstaviteľmi firiem a tiež s politikmi z rôznych kútov sveta. Predseda Cardano Foundation Nathan Keiser a generálny riaditeľ IOHK Charles Hoskinson absolvovali mnoho rozhovorov o budúcnosti fintech, blockchain riešeniach pre fonačné trhy a tiež o použití security tokenov.

Zástupcovia Cardano zohrali úlohu aj pri silne zastúpených akademických okrúhlych stoloch, za ktorými sedeli zástupcovia Technologického inštitútu v Massachusetts či Harvardskej univerzity. Bol pri nich okrem iného schválený grant na výskum blockchainu v harvardskom centre Berkman Klein.

Pokiaľ ide o konkrétne spolupráce, nakoľko sú len vecou ústnych dohôd, Azimikanov odmietol byť príliš konkrétny. Prezradil však črtajúcu sa dohodu o spolupráci s DUST identity, ktorá sa zameriava na identifikačné technológie, čo by malo viesť k väčšej transparentnosti u globálnych organizácii.

300x250

Veľmi pozitívne vníma aj rozhovory so švajčiarskou neziskovou organizáciou Finka, ktorá chce využiť blockchain pri chove dobytka a urobiť z hovädzieho dobytka životaschopnú triedu aktív.

Americká LO3 Energy, ktorý je poskytovateľom lokálnej platformy energetických riešení, by sa zas vraj mohla stať jedným zo štartovacích partnerov v súvislosti so smart kontraktmi, ktoré privedie Cardano k svetu spustením fázy Goguen (predpokladá sa, že v tomto roku). Nuž a pokiaľ ide o priame využitie tokenov ADA, v tomto smere sa sľubne javia rozhovory s firmou GenTwo, ktorá by mohla uviesť na trh štruktúrované finančné produkty s označením ADA.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza ETH, ADA, BNB (7.2.): Zastaví aktuálna rezistencia altcoiny?

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-curaj-altcoiny

Kryptonovinky na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prinášajú pravidelné aktualizácie k situácii na trhoch. Dnes sa na altcoiny voči BTC pozrel Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Altcoin vs Bitcoin (BTC)

Než půjdeme rozklíčovat altcoiny, musíme se podívat na aktuální vztah bitcoinu s altcoiny, protože se na trzích něco změnilo. Často můžeš slýchávat, že do trhu jdou nové peníze, jakmile rostou altcoiny zároveň s růstem bitcoinu. Což se děje už několik dní. Všímám si toho, že altcoiny nejdou úplně souběžně s bitcoinem.

  1. Pokud roste bitcoin, tak letí highcaps s mini zpožděním
  2. Pokud roste bitcoin, tak zbylé altcoiny letí nahoru, až v momentě, kdy se bitcoin zastaví a začne konsolidovat
  3. Pokud bitcoin začne padat, padají všechny altcoiny

Z tohoto důvodu je cítit na trzích altcoinů, že nemají pevné základy. Lidi mají strach, že bitcoin vybere svoje zisky.

Kapitalizace altcoinů

Kapitalizace se dostala do rezistentní úrovně kolem 92 mld. USD, ale zároveň na rezistenci rapidně rostou objemy. A i přestože vidíme na daily grafu silnou divergenci mezi CCI a cenou, tak není splněná podmínka, že při divergenci by měly objemy klesat. Tento růst objemů na rezistenci ukazuje spíše to, že trh je velmi silný a půjde přes 100 mld USD.

300x250
Kapitalizace altcoinů

Kapitalizace altcoinů

Altcoiny mi aktuálně přijdou roztříštěné ve svých pohybech, a pokud takto letí celá kapitalizace s námi, tak některé altcoiny mají ještě bullish pohyby před sebou. Takže tam může přijít nějaký silný dojezd, pokud se bitcoin přes 10 000 USD zastaví na delší dobu.

Dominance bitcoinu

Nyní se podíváme na dominanci bitcoinu. Na grafu vidíme, že dominance naráží do supportu a zároveň se přibližujeme k trendovce, takže odraz je jen otázkou času. Už teď by nás mělo fascinovat to, že bitcoin roste při poklesu dominance bitcoinu. Nechci vidět, co se stane, až bitcoin poroste spolu s dominancí. Návrat na 70 % je otázkou času.

Denní graf dominance bitcoinu

Denní graf dominance bitcoinu

ETH/BTC

Ještě jsem si dovolil zde rozebrat Ethereum k bitcoinu, který je největší zástupcem kapitalizace altcoinů. A právě Ethereum se chystá dotykem na velmi silnou rezistenci, která pravděpodobně celý pohyb zastaví.

Denní graf ETH/BTC

Denní graf ETH/BTC

Pravděpodobnost poklesu je obrovská po nárazu do rezistence. Dokonce tomu dávám 80-90 %, že se odrazíme zpět do akumulační zony. Takže to spíše vypadá na korekci (stagnaci) altcoinů. Pokud by došlo k impulzi a průrazu, přijde epický pohyb na kryptoměnovém trhu, který spustí silné FOMO. Já jsem zatím skeptický – ale stát se může cokoliv, když je bitcoin před 10 000 USD a FOMO zatím nikde.

ADA/BTC

Cardano je velice bullish hlavně svým silným sentimentem. Aktuálně se tvoří rising wedge s vysokými objemy a čekám jenom průraz této konstrukce vzhůru.

4hodinový graf ADA/BTC

4hodinový graf ADA/BTC

BNB/BTC

Na BNB jsem aktuálně přes 20 % v zisku a dával jsem ho veřejně k nákupu. Prorazili jsme konstrukce 123low a míříme do rezistence. Je tam ještě hodně prostoru pro profity. Aktuálně už bych nenaskakoval – je potřeba sledovat naše signály, abys měl vše včas a nechytal FOMO efekt. BNB má tedy ještě prostor růstu určitě.

4hodinový graf BNB/BTC

4hodinový graf BNB/BTC

Co aktuální obchoduji?

  1. Intradenní obchody na bitmexu (EOS/BTC, ADA/BTC)
  2. Kratší horizont na binance (XLM/BTC, VET/BTC)
  3. Ukončuji velkou pozici na Ethereum
  4. Delší horizont (XRP/USD, BNB/USD)
  5. Zbytek mám v bitcoinu a přidávám napákované pozice

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Čítať ďalej

Bitcoin

VIDEO: Čo je to Proof of Stake? Vysvetľuje Kicom z Bitcoinového kanála

Avatar

Článok

zo dňa

od

Kicom Proof of Stake

Proof of Work je algoritmus, na ktorom funguje Bitcoin a väčšina známych kryptomien. Aktuálne aj dvojka na trhu Ethereum, ktoré však plánuje prejsť na algoritmus Proof of Stake. Takzvané stakeovanie by mohlo podľa obhajcov toto konceptu pomôcť vyriešiť problémy s decentralizáciou ťažby, škálovateľnosťou a tiež ekologickú otázku. Téme toho, čo to vlastne Proof of Stake je, sa venoval v obľúbenom YouTube projekte Bitcoinovej Kanál Jakub Vejmola a.k.a. Kicom.

Téme základných rozdielov medzi Proof of Work a Proof of Stake sme sa venovlai aj my. Popísali sme ich v tomto článku.

Proof of Work vs. Proof of Stake: Základné rozdiely, plusy a mínusy

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Cardano

Smart kontrakty na Cardano: Spustila rast ceny nová dokumentácia?

Avatar

Článok

zo dňa

od

Cardano Goguen

Ak sledujete pohyby ceny kryptomeny Cardano (ADA), určite neušlo vašej pozornosti, že si vedie v posledných dňoch veľmi dobre. Dôkazom toho je posilnenie o 23% (v čase písania článku) za posledný týždeň, čo je spomedzi 10 najsilnejších kryptomien na trhu podľa trhovej kapitalizácie jednoznačne najlepší výsledok.

O dôvodoch rastu ceny ADA tokenov sa intenzívne špekuluje, no pravdepodobne to môžeme pripísať pondelňajšej publikácii, ktorá popisuje fázu Goguen, čiže implementáciu dlho očakávaných inteligentných zmlúv (smart kontraktov) na Cardano blockchaine.

Zverejnila ho spoločnosť Input Output Hong Kong (IOHK), na čele ktorej stojí zakladateľ a hlavný predstaviteľ Cardano Charles Hoskinson. Takzvaný Extended UTXO (EUTXO) model popisuje spôsob, akým budú fungovať smart kontrakty a vyzerá to tak, že by mal využiť to najlepšie z BitcoinuEthereum.

Bitcoine je každá transakcia založená na koncepte vstupov a výstupov, ktoré reprezentujú špecifické množstvo BTC. Špecifická transakcia jednoducho vezme niektoré bitcoiny vo forme vstupov a pretvorí ich na rôzne výstupy. Podobné ako pri zmene vyúčtovania na nižšie nominálne hodnoty nie je dôležitý počet výsledných výstupov alebo ich konkrétne sumy, pokiaľ ich celková hodnota je rovná hodnote vstupov. Správnosť transakcii zabezpečujú kryptografický overovatelia, ktorí v prípade bitcoinu využívajú súkromný kľúč užívateľa na vytvorenie overiteľného podpisu.

Vedci z Cardano si myslia, že tento model je vhodný pre súbežne distribuovaný charakter blockchainov, no zároveň má obmedzenia v programovateľnosti , čo je nepraktické pre riešenie väčšiny smart kontraktov.

300x250

Naproti tomu Ethereum umožňuje zložité výpočty, ktoré však musí overovať “zdieľaný štát” – čo je akási kolektívna pamäť všetkych transakcií a zmlúv. Vývojári Cardano si v tomto prípade myslia, že tento model je ťažké zabezpečiť kvôli komplikovanému kódu, čo vedie k incidentom, ako bol napríklad hack DAO.

S cieľom umožniť výkonnejšie inteligentné zmluvy v modeli UTXO preto predstavili mechanizmy, ktoré môžu rozdeliť vykonávanie inteligentných zmlúv na viacero transakcii. V modeli Cardano bude mať každý výstup transakcie dátove pole, ktoré bude obsahovať ľubovoľné informácie spojené s konkrétnou inteligentnou zmluvou. Okrem toho má systém zabezpečiť, aby určitý reťazec výstupov používal rovnaký zmluvný kód. Koncept získal povenovanie contact continuity.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Cardano

Vývoj testnetu Cardano pokračuje veľmi dobre. Priemerná odmena vychádza zatiaľ 11% ročne

Avatar

Článok

zo dňa

od

cardano

Tím vývojárov stojacich za kryptomenou Cardano (ADA) usilovne pracuje na zdokonaľovaní testnetu fázy Shelley, ktorá so sebou prináša možnosť stakingu tokenov ADA.

Primárnym cieľom vývojárov je vyriešiť nedostatky týkajúce sa stability testovacej siete. Spustenie testnetu Shelley sa stretlo s možno až neočakávaným záujmom komunity a staking poolov, ktorých počet sa blíži k stanovenému cieľu 1000. Obrovský záujem však poukázal aj na mnohé nedostatky, ktoré sa snaží Cardano promptne riešiť.

O týchto problémoch hovoril nielen Charles Hoskinson, ale aj projektový Dimitris Poulopoulos, ktorý v rámci vysielania na YouTube vysvetlil problémy, s ktorými jeho tím v posledných dňoch zápasil. Poulopoulos uviedol, že už aktualizácia s označením 0.8.6 priniesla zlepšenie stability a pozitívnu odozvu komunity. Následne bol na rade upgrade s označením 0.8.7, ktorý podľa vývojárov priniesol ďalšie zlepšenie.

Cardanians.io: Pokračuje to veľmi dobre

Pokroky na tesntete Shelley podrobne sleduje aj projekt Cardanians.io, na čele ktorého stoja českí ambasádori Cardano Lukáš Bárta a Jaromír Tesař. ,,Můžeme s klidem říci, že z našeho pohledu vývoj a pokrok v Cardano Testnetu pokračuje velmi dobře. Na základě údajů z našeho nástroje adapools.org je aktuálně registrováno 940 poolů, z nichž 202 generuje denně alespoň 1 blok. Průměrná výše odměn zatím vychází kolem 11% ročně což jsou na testnet úžasné údaje a decentralizace v podání Cardana vypadá oproti ostatním pokusům o decentralizaci opravdu funkčně a smysluplně,” uviedol Lukáš Bárta. ,,24.1. vyšla nová verze jormunganderu 0.8.7. která opravila spoustu chyb a přinesla několik změn a tak provozovatelé nodů mají o několik starostí méně s příchodem nové verze, namátkou třeba,” informoval v skupine skupine Cardano [ADA CZ/SK.

Celý február by mal byť venovaný z pohľadu vývoja predovšetkým problémom so stabilitou.  O dátume spustenia mainnetu Shelley sa zatiaľ len špekuluje, no komunita dúfa, že by sa tak mohlo stať v prvom polroku 2020.  Následne sa budú môcť do stakingu ADA zapojiť všetci holderi ADA tokenov a nie len tí, ktorí tak urobili pri tzv. “slapshotoch” na peňaženkách Deadolus a Yoroi. Cardano aktuálne úzko spolupracuje aj s burzami a informuje o nových partnerstvách.

300x250

Čerstvé informácie o vývoji na Cardano nájdete vo facebooku skupine Cardano [ADA CZ/SK

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Cardano

Cardano čaká vo februári hardfork. Jej komerčné rameno pomáha Uzbekistanu

Avatar

Článok

zo dňa

od

cardano

Hlavný predstaviteľ kryptomeny Cardano (ADA) a zároveň šéf spoločnosti IOHK, ktorá je jednou z troch, ktorá sa podieľa na vývoji tohto projektu, Charles Hoskinson, v rámci svojej pravidelnej rubriky Ask me anything (AMA), prezradil, že Cardano čaká vo februári hardfork.

Hardfork bude súvisieť s upgradeom konsenzuálneho algoritmu. Hoskinson povedal, že si je pomerne istý tým, že v polovici februára bude implementovaný Ouroboros Byzantine Fault Tolerance (OBFT). ,,Stále o tom diskutujeme s našimi partnermi na burzách, a chceme sa ubezpečiť, že všetka infraštruktúra bude usporiadaná tak, aby všetko dopadlo dobre,” uviedol.

,,Cardano sieť na mainnete je teraz v Byron ére a používa Ouroboros Classic (federated blockchain). Aby sa mohlo prejsť na decentralizovanú verziu, teda do Shelley éry, je potrebné vymeniť konsenzus. Prvý, ktorý bude nasadený, bude pravé Ouroboros BFT,” vysvetľuje v Cardano [ADA] SK/CZ skupine ambasádor Cardano Jaromír Tesař. Podrobnosti o hardforku sa dočítate v češtine tu.

Hoskinson okrem oznámenia dátumu blížiaceho sa hardforku prezradil aj to, že hardvérová peňaženka Ledger by mohla už čoskoro integrovať softvér peňaženky Cardana Deadalus.

Spolupráca v Uzbekistane

Komerčné rameno Cardano, Emurgo, medzitým uzavrelo partnerstvu s vládou Uzbekistanu a spoločnosťou Kobea Group & Infinity Blockchain Holdings, s cieľom vytvoriť pracovnú skupinu na vývoj predpisov pre ponuku security tokenov (STO) exchange tokenov (STXs).

300x250

V rámci iniciatívy budú Emurgo a Kobea poskytovať poradenské služby týkajúce sa infraštruktúry pre digitálne bankovníctvo aktív a vzdelávania o blockchaine.

Emurgo bude skúmať potenciál pre blockchain tretej generácie Cardano v tejto krajine a integruje svoju vzdelávaciu platformu pre blockchain v rámci miestnych univerzít s cieľom vyškoliť študentov v Uzbekistane ako budúcich odborníkov na blockchain.

Tokenizáciou tradičných akcií prostredníctvom STO má Uzbekistan v úmysle zvýšiť transparentnosť a bezpečnosť finančného sektora.

Napriek tomu, že krajina skrz spoluprácu s Emurgo vyjadruje náklonnosť k technológii kryptomien, vláda zatiaľ preukazuje zmiešané postoje k ich používaniu. Koncom minulého roka totiž nariadila zákaz ich kúpy.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-