Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Dáta naznačujú, že Ethereum môže byť lepším platobným prostriedkom než Bitcoin

Článok

bitcoin-ethereum
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

V nedeľu sme publikovali článok, v ktorom bolo uvedených niekoľko dôvodov, prečo by Bitcoin mohol v budúcnosti uspieť v konkurencii fiatových mien ako platidlo denného použitia. Dáta, na ktoré v novom článku poukázal portál CryptoSlate, zas naznačujú, že lepším platidlom ako Bitcoin sa stáva dvojka na trhu Ethereum.

Na túto skutočnosť upozornil vo svojom blogu Danger Zhang, autor portálu Coinmonks, ktorý vysvetlil, že existuje niekoľko dôvodov, ktoré bránia Bitcoinu v tom, aby sa stal hlavnou menou internetu. Nepomáha ani to, že sa implementovalo a stále sa pracuje sa na niekoľkých riešeniach problému s jeho škálovateľnosťou.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Väčšina ľudí nemá záujem o peniaze, ktoré menia hodnotu z minúty na minútu. Dokonca ani ľudia, ktorí veria v príbeh o Bitcoine obvykle nemajú záujem platiť nim – radšej ho držia, pretože veria, že bude mať väčšiu hodnotu,“ vysvetlil svoj skepticizmus voči Bitcoinu ako platidlu vo svojom blogu.

Myslí si, že volatilita Bitcoinu a pomalý čas pri vyťažení nového bloku (10min) vytvárajú z Ethereum nový domov pre digitálne platby. Ide predovšetkým o to, že väčšina najznámejších stablecoinov, čiže kryptomien, ktoré kopírujú cenu fiatových mien, sú postavené práve na tomto blockchaine. Nehovorí teda priamo o tom, že platidlom je samotný Ether.

Zhang sa domnieva, že práve stablecoiny s využitím Ethereum predstavujú najlepšie riešenie pre jednoduché, rýchle a lacné spôsoby finančných transakcií za využitia kryptomien. Bez ohľadu na to, či ide o DAI, USD Coin alebo Tether (USDT). Každý má odlišné funkcionality a vlastnosti. Vďaka tomu sú ideálne na každodenné transakcie.

Napríklad DAI je decentralizovaný stablecoin podporený 150% kolaterálom kryptomeny. Ponúka úplnú transparentnosť svojich rezerv a má automatizované mechanizmy likvidácie, ktoré sa spúšťajú v momente, ak sa cena kolaterálu zníži pod bezpečnú úroveň.

Za USD Coinom stojí najväčšia americká kryptozmenáreň Coinbase. Nie je decentralizovaný, ale ponúka ľudom možnosť rýchleho výberu dolárov na ktorýkoľvek účet v Spojených štátoch.

Tether (USDT) je zas stablecoinom s najvyššou likviditou, pretože je najstarším na trhu. Nie je však dostatočné transparentný, pretože jeho rezervy sú uložené na neprehľadných bankových účtoch.

Zhang poznamenáva, že stablecoiny podľa jeho názoru zabíjajú myšlienku používať bitcoin ako platidlo a tlačia dopredu Ethereum, na ktorých väčšina stablecoinov funguje. Keď si ľudia uvedomia, že väčšinu digitálnych platieb realizujú práve cez tento blockchain, môže to pozitívne ovplyvniť jeho cenu.

Mohlo by vás zaujať:

Stane sa Bitcoin bežným platidlom? Štyri dôvody, prečo sa tak môže stať

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.