Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Dáta naznačujú, že Ethereum môže byť lepším platobným prostriedkom než Bitcoin

Článok

bitcoin-ethereum

V nedeľu sme publikovali článok, v ktorom bolo uvedených niekoľko dôvodov, prečo by Bitcoin mohol v budúcnosti uspieť v konkurencii fiatových mien ako platidlo denného použitia. Dáta, na ktoré v novom článku poukázal portál CryptoSlate, zas naznačujú, že lepším platidlom ako Bitcoin sa stáva dvojka na trhu Ethereum.

Na túto skutočnosť upozornil vo svojom blogu Danger Zhang, autor portálu Coinmonks, ktorý vysvetlil, že existuje niekoľko dôvodov, ktoré bránia Bitcoinu v tom, aby sa stal hlavnou menou internetu. Nepomáha ani to, že sa implementovalo a stále sa pracuje sa na niekoľkých riešeniach problému s jeho škálovateľnosťou.

,,Väčšina ľudí nemá záujem o peniaze, ktoré menia hodnotu z minúty na minútu. Dokonca ani ľudia, ktorí veria v príbeh o Bitcoine obvykle nemajú záujem platiť nim – radšej ho držia, pretože veria, že bude mať väčšiu hodnotu,“ vysvetlil svoj skepticizmus voči Bitcoinu ako platidlu vo svojom blogu.

Myslí si, že volatilita Bitcoinu a pomalý čas pri vyťažení nového bloku (10min) vytvárajú z Ethereum nový domov pre digitálne platby. Ide predovšetkým o to, že väčšina najznámejších stablecoinov, čiže kryptomien, ktoré kopírujú cenu fiatových mien, sú postavené práve na tomto blockchaine. Nehovorí teda priamo o tom, že platidlom je samotný Ether.

Zhang sa domnieva, že práve stablecoiny s využitím Ethereum predstavujú najlepšie riešenie pre jednoduché, rýchle a lacné spôsoby finančných transakcií za využitia kryptomien. Bez ohľadu na to, či ide o DAI, USD Coin alebo Tether (USDT). Každý má odlišné funkcionality a vlastnosti. Vďaka tomu sú ideálne na každodenné transakcie.

Napríklad DAI je decentralizovaný stablecoin podporený 150% kolaterálom kryptomeny. Ponúka úplnú transparentnosť svojich rezerv a má automatizované mechanizmy likvidácie, ktoré sa spúšťajú v momente, ak sa cena kolaterálu zníži pod bezpečnú úroveň.

Za USD Coinom stojí najväčšia americká kryptozmenáreň Coinbase. Nie je decentralizovaný, ale ponúka ľudom možnosť rýchleho výberu dolárov na ktorýkoľvek účet v Spojených štátoch.

Tether (USDT) je zas stablecoinom s najvyššou likviditou, pretože je najstarším na trhu. Nie je však dostatočné transparentný, pretože jeho rezervy sú uložené na neprehľadných bankových účtoch.

Zhang poznamenáva, že stablecoiny podľa jeho názoru zabíjajú myšlienku používať bitcoin ako platidlo a tlačia dopredu Ethereum, na ktorých väčšina stablecoinov funguje. Keď si ľudia uvedomia, že väčšinu digitálnych platieb realizujú práve cez tento blockchain, môže to pozitívne ovplyvniť jeho cenu.

Mohlo by vás zaujať:

Stane sa Bitcoin bežným platidlom? Štyri dôvody, prečo sa tak môže stať

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne