Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Stane sa Bitcoin bežným platidlom? Štyri dôvody, prečo sa tak môže stať

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Bitcoinových investorov možno rozdeliť do troch hlavných kategórii – (1) tí, ktorí len špekulujú na jeho cenový vývoj, (2) tých ktorí veria, že sa môže stať digitálnym zlatom, (3) a tých, čo sú presvedčení, že bitocoiny v budúcnosti plnohodnotne nahradia ako formu platidla dnešné fiatové meny.

Hoci investorov patriacich do tretej kategórie je stále dostatok, zároveň má možnosť, že by sa Bitcoin jedného dňa stal hlavnou svetovou menou a denne používaným platidlom, aj najviac skeptikov.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Parker Lewis zo spoločnosti Unchained Capital uviedol v dlhom blogu s názvom “Bitcoin robí všetky ostatné peniaze zastaralými” niekoľko základných dôvodov, prečo verí, že Bitcoin ako platidlo uspeje:

  • Ľudia ako individuality prirodzene prechádzajú na singulárne monetárne médium, pretože jednotná mena im poskytuje príležitosť komunikovať a vymieňať so svojou najdôležitejšou skupinou obchodných partnerov
  • Bitcoin je na rozdiel od mnohých iných foriem peňazí globálny a prístupný bez povolenia
  • Bitcoin je omnoho vzácnejší ako fiatové peniaze, ktorých hodnota sa v posledných desaťročiach neustále znižuje
  • Bitcoin je najľahšie prevoditeľný zo všetkych mien, pretože ho môžeme previesť bez potreby akejkoľvek dôveryhodnej tretej strany ako sprostredkovateľa

Článok Parkera Lewsisa sa stretol s pozitívnymi reakciami. Na Twitteri ho zdieľala napríklad aj spoločnosť Fidelity Digital Assets, ktorá ponúka custody riešenia pre úschovu kryptomien inštitucionálnych investorov.

Pochopiteľne nie všetci sa v tejto veci zhodujú. Vo nedávnej štúdii, ktorú publikovala Deutshe Bank, je uvedené, že Bitcoin je príliš volatiný na to, aby ho ľudia používali ako platidlo. Skeptikom je aj legendárny Wall Street obchodník Ray Dalio, ktorý v rozhovore pre CNBC tvrdil, že Bitcoin nie je ani účtovnou jednotkou a ani úložiskom hodnoty.

Známy propagátor Bitcoinu Jack Dorsey, ktorý je zakladateľom a šéfom dvoch mimoriadne úspešných firiem Twitter s Square, si taktiež nemyslí, že Bitcoin má v súčasnosti využitie ako mena. Jeho graf a vlastnosti mu skôr pripomínajú zlato.

Fanúšikovia Bitcoinu ako platidla veria, že v budúcnosti, kedy bude jeho kapitalizácia mnohonásobne väčšia, sa jeho volatilita výrazne zníži, čo bude viesť k jeho dennodennému používaniu. Aktuálne sme však vo fáze, kedy sa technológia a transakčné kanály len budujú.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.