Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin dosiahol krásny míľnik. Je to len začiatok?

Článok

bitcoin

Prvá bitcoinová transakcia sa udiala pred vyše 11 rokmi. K dnešnému dňu ich bolo realizovaných už viac ako 500 miliónov. Tento krásny míľnik dosiahol Bitcoin 5. februára 2020.

Ako prvý upozornil na tento pekný úspech Jameson Lopp, spoluzakladateľ a CTO spoločnosti CasaHodl a tiež tvorca portálov satoshi.info, bitcoin.page a lightning.how.

Prvá bitcoinová transakcia sa realizovala 12. januára 2009. Jej autorom bol Satoshi Nakamoto, ktorý poslal 10 bitcoinov Halovi Finneymu, ktorý následne začal s ťažbou BTC.

O desať mesiacov neskôr, 5. októbra 2019, nový Liberty Standard stanovil počiatočný výmenný kurz bitcoinu voči doláru. V tom čase mal jeden dolár hodnotu 2300.03 BTC.

Prvá transakcia BTC za fyzicky dodaný tovar sa uskutočnila 22. mája 2010. Išlo o platbu za dve pizze. Lászlo Hanyecz týmto spôsobom prvýkrát výrazne spropagoval Bitcoin v mainstreamových médiách. Účet za dve pizze z Papa John’s bol vtedy 10 000 bitcoinov (niečo vyše 50 dolárov), čo je v dnešnom vyjadrení vyše 96 miliónov dolárov.

,,Bitcoin o tom nehovorí. Tiež nehovorí  o tom, aký je revolučný a aké sú jeho znaky odporu voči cenzúre a nemennosti. Bitcoin jednoducho je. A robí. Jeden blok za stanovený čas,” uviedol k tomuto míľniku autor známeho Twitter kanála Hodlonaut.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne