Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Štúdia: Smart kontrakty obmedzia prístup k dátam, no zvýšia ich kvalitu

Článok

Smart kontrakty
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Spoločnosť Gartner publikovala výsledky štúdie, v ktorej sa venovala problematike smart kontraktov (inteligentných zmlúv) postavených na blockchaine a ich prínosu pre podnikateľské subjekty.

Správa, ktorá bola publikovaná 30. januára, uvádza, že smart kontrakty prinášajú podnikom mnoho nepopierateľných výhod, no jedným dychom dodáva, že by im mohli obmedziť dostupnosť niektorých údajov – odhaduje sa, že by mohlo ísť až o 30%.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Spoločnosti, ktoré sa rozhodnú využívať smart kontrakty by však už v roku 2023 mohli očakávať, že kvalita ich údajov sa zvýši o 50%, čo by mohlo kompenzovať problem s obmedzeným prístupom určitých dát. Smart kontrakty môžu firmám podporiť návratnosť investícii (RIO), automaticky a nepretržite verifikovať údaje a zabezpečiť dôveryhodnejšiu kvalitu údajov, a taktiež prispieť k transparentnejšiemu efektívnejšiemu a podrobnejšiemu vedeniu dát.

Clougherty Jones z firmy Gartner uviedol, že smart kontrakty budú cestou k zníženiu nákladov, ktoré sú spojené s prijímaním sprostredkovateľov tretích strán – či už ide o bankárov, sprostredkovateľov úschovy alebo právnikov. Namiesto toho budú využívať štandard “kód je zákon”, ktorý zaručí sám o sebe transparentnosť a dodržiavanie pravidiel.

,,Inteligentné zmluvy na blockchaine budú nemenné a e neodvolateľné prostredníctvom nemodifikovateľného kódu, ktorý vynúti zaviazané strany splniť svoj záväzok,” vysvetlil.

Spoločnosť uvádza, že k smart kontraktom sa pozitívne stavajú najmä podniky v Ázii a Tichomorí, ako príkladom sú Singapur či Austrália.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.