Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin vs. Bitcoin Cash? Buterin sa chce vyhnúť ideologickým predsudkom

Článok

Vitalik Buterin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Zakladateľ Ethereum Vitalik Buterin mal v minulosti pomerne nejednoznačný názor na hardofork Bitcoinu, po ktorom vznikla kryptomena Bitcoin Cash (BCH). 1. februára na Twitteri vyjasnil svoj postoj v reakcii na obvinenie od Brada Millsa, ktorý ho označil za propagátora Bitcoin Cash.

Vitalik Buterin v minulosti viackrát naznačil, že v zásade nemá voči Bitcoin Cash žiadne výhrady. Dokonca navrhoval, že Ethereum by mohlo svoje problémy so škálovateľnosťou dočasne riešiť za pomoci blockchainu BCH.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Najkontroverznejšie sa však vyjadril 13. novembra 2017, kedy uviedol: ,,Považujem Bitcoin Cash za legitímneho uchádzača sa o názov Bitcoin.” Následne uviedol, že chápe hardfork a vznik Bitcoin Cash, keďže sa u Bitcoinu nepodarilo presadiť zvýšenie veľkosti blokov, čo považoval v tom momente za rozumné riešenie.

Tento tweet vtedy vyzeral ako jednoznačná podpora Bitcoin Cash, čo však ešte v rovnaký deň dementoval. Upozornil, že považovať Bitcoin Cash za skutočný Bitcoin by bol zlý nápad, pretože ide o menšinový názor vo väčšine bitcoinovej komunity.

Takmer o rok neskôr v auguste 2018 mal priestor na obšírnejšie hodnotenie, ktorým opäť prekvapil. Keď Meni Rosenfeldova „tweetla”, že Bitcoin Cash ani rok po oddelení sa od Bitcoinu nedokázal získať rovnakú trakciu ako Bitcoin a preto by mal zmeniť svoj názor, Buterin túto možnosť vylúčil:

,,Nesúhlasím. Tvrdenie, že “Bitcoin Cash je Bitcoin” je v tomto bode nereálne, ale samotný názov Bitcoin Cash je v poriadku.”

Nuž a ako to vidí teraz? V poslednom „tweete” na túto tému sa pokúsil svoj postoj vysvetliť. ,,V prípade, že by vás zaujímalo, na ktorej strane sa nachádzam, som vždy na strane všeobecného dobra a snažím sa byť otvorený prispôsobovaniu sa pred ideologickými predsudkami, pričom si popri tom chcem zachovať svoj záväzok k základným hodnotám decentralizácie.”

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.