Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Lightning Labs získala $10 miliónov a spúšťa Lightning Loop

Článok

Lightning Network Bitcoin

Lightning Labs, developerská organizácia, ktorá vyvíja protokol pre vysokorýchlostné transakcie Lightning Network, ktoré majú zefektívniť, zrýchliť a zlacniť bitcoinove platby fungovaním na druhej vrstve jeho blockchainu, si zabezpečila v rámci prvého kola financovania na ďalšie fungovanie 10 miliónov dolárov.

Oznámila to riaditeľka a spoluzakladateľka Lightning Labs Elizabeth Starková. Spoločnosť plánuje prideliť tieto financie na ďalší rozvoj Lighning platieb a na prispôsobenie ekosystému pre vývojárov.

V tom istom oznámení uviedla, že Lightning Labs predstavuje beta verziu Lightning Loop, jej prvého komerčného produktu. Cieľom Lightning loop je pomáhať startupom, operátorom uzlov a používateľom efektívnejšie posielať a prijímať Lighning platby.

,,Sme radi, že vám môžeme oznámiť vydanie verzie Lightning Loop Beta. Lopp je služba, ktorá uľahčuje zasielanie a prijímanie finančných prostriedkov na Lightning a slúži ako zapínacia a vypínacia rampa medzi Lightning Network a bitcoinovým blockchainom. Jej vydanie prináša podstatné vylepšenia vrátane dávkovania (pre efektívnosť poplatkov na reťazci), zliav založených na časových preferenciách, množstevných zliav, autentifikačných tokenov, kompletnejšieho vývojového rozhrania API, vylepšenej stability a zvýšených limitov pre Loop transakcie,” vysvetľuje Lightning Labs vo svojom blogu.

Technológia Lightning Network je navrhnutá tak, aby zrýchlila transakcie založené na blockchaine. Pridáva ďalšiu vrstvu do bitcoinoveho blockchainu a umožňuje používateľom vytvárať platobné kanály medzi akýmikoľvek dvoma stranami v tejto extra vrstve. Tieto kanály môžu existovať tak dlho, ako je to potrebné a pretože sú nastavené medzi dvoma ľuďmi, transakcie budú takmer okamžité a poplatky budú extrémne nízke alebo dokonca nebudú existovať.

Lightning Network je riešením problému so škálovateľnosťou Bitcoinu, ktoré sa pozdáva najväčšej časti bitcoinovej komunity. Pre Bitcoin predstavovalo  najväčší problém počas bullrunu koncom roka 2017, kedy sa poplatky za transakcie dostávali do závratných výšin (rekord bol vyše 50 dolárov) a tiež trvali mimoriadne dlho. Bez riešenia problematiky škálovania je nemožné, aby sa z Bitcoinu niekedy v budúcnosti stala globálna platobná mena, pretože súčasný systém by jednoducho nedokázal zvládať v normálnom čase a za prijateľné poplatky taký obrovský dopyt po realizácii platieb.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne