Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Bitcoin tento týždeň vytvoril svoje nové all-time-high a investíciu avizujú ďalšie veľké inštitúcie. Medzitým sa snaží Ministerstvo financií USA o identifikáciu súkromných peňaženiek a burzy majú technické problémy. Prinášame vám prehľad TOP správ týždňa. 

Bitcoin

Rok 2020 bol v znamení inštitucionálneho nákupu bitocinov. Že to nie sú len špekulácie potvrdzujú firmy, ktoré sa k nákupu BTC oficiálne prihlásili. Prečítajte si náš článok o 8 najväčších gigantoch, ktorí naliali do bitcoinu stovky až miliardy dolárov.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

ŠPECIÁL: 8 inštitúcii, ktoré tento rok nakupovali bitcoiny za stovky miliónov dolárov + VIDEO

Bitoin v priebehu tohto týždňa prekonal svoje historické all-time-high, čo nič nemení pre jeho hodlerov, ktorí sú odhodlaní držať BTC ďalšie mesiace či roky, no značne to mení set-up pravidelných obchodníkov/traderov. Čo sa pre nich zmenilo a ako obchodovať Bitcoin, keď nemá žiadne veľké rezistencie, odpovedalo v našej ankete niekoľko známych československých krypto traderov. Dočítate sa o tom tu.

Fámy, že Ministerstvo financií USA sa pokúsi obmedziť používanie súkromných kryptomenových peňaženiek neboli len špekuláciami. Kontrolný orgán Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN) uverejnil návrh pravidiel, ktoré budú požadovať od bánk a spoločnosti poskytujúcich peňažné služby súvisiace s kryptom, aby viedli záznamy a overovali totožnosť zákazníkov, ktorí prevádzajú digitálne aktíva na súkromné peňaženky. Viac o tejto dôležitej téme sa dočítate v tomto článku.

Bitcoin je na nových rekordných cenách, no v čom sa odlišuje oproti roku 2017, kedy vytvoril predchádzajúce ATH? Portál Cointelgraph vymenoval 3 dôležité faktory, ktoré treba brať v úvahu.

Kým koncom roka 2017 bolo oprávnené hovoriť, že Bitcoin sa ocitol v bubline, v roku 2020 to tak nie je. Myslí si to CEO spoločnosti BIGG Digital Assets Inc. Mark Binns, ktorý vymenoval hneď niekoľko dôvodov, ktoré to potvrdzujú. Viac sa dočítate tu.

Analytici JP Morgan Chase sa domnievajú, že rozhodnutie poisťovne Massmutual investovať do Bitcoinu 100 miliónov dolárov bude len začiatkom procesu, v rámci ktorého ďalší poisťovací giganti a penzijne fondy natankujú do BTC dokopy až 600 miliárd USD.

Rastúci záujem inštitúcii o Bitcoin môžu naznačovať aj údaje o rekordnom počte wholecoinerov, čiže držiteľov jedného celého alebo viac BTC.

Autor bestselleru “Bohatý otec, chudobný otec“ Robert Kiyosaki si myslí, že Bitcoin môže budúci rok dosiahnuť cenu 50 000 USD. Zároveň sa domnieva, že bude výrazne rásť aj hodnota striebra. Podrobnosti sa dočítate tu.

Poškodení zákazníci burzy MT. GOX, ktorú hackli v roku 2014 a ukradli z nej rekordných 840 000 BTC, sú o krôčik bližšie k svojim bitcoinom. Správca konkurznej podstaty totiž predložil tokijskému súdu rehabilitačný plán, na základe ktorého by im mohol vrátiť 140 00 BTC.

Altcoiny

Hoci cena Ethereum je stále výrazne vzdialená svojho ATH, medzi rokmi 2017 a 2020 nastal v rámci jej ekosystému výrazný pokrok vpred. Ak vás táto téma zaujíma, venovali sme sa jej v tomto článku.

Hlavná tvár Ethereum Vitalik Buterin na Twitteri upozornil kryptomenových investorov, aby si nikdy nebrali na investíciu do digitálnych aktív pôžičku. Platí to aj pre Ethereum, či akýkoľvek iný token fungujúci na tomto blockchaine.

Líder kryptomeny Cardano Charles Hoskinson si myslí, že najdôležitejším kontinentom pre adopciu kryptomien a decentralizovaného financovania (DeFi) je Afrika. Práve na tomto svetadiely chce svojimi produktmi uspieť aj Cardano.

Ostatné

Sú kryptomenové burzy a zmenárne pripravene na bullrun? Vyzerá to tak, že mnohé nie, vrátane tých najväčších ako sú Coinbase či Binance. Viac sa dočítate tu.

Americká zmenáreň Coinbase pravdepodobne čoskoro vstúpi na burzu. Pomôcť jej pri tom môže aj gigant Goldman Sachs. Firma Messari odhaduje, že hodnota firmy by mohla narásť až na 28 miliárd dolárov. Podrobnosti sa dočítate tu.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.