Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Vitalik Buterin varuje pred investovaním do Ethereum skrz pôžičky

Článok

Vitalik Buterin - Ethereum
Vitalik Buterin - Ethereum

Spoluzakladateľ a hlavný predstaviteľ kryptomeny Ethereum Vitalik Buterin na Twitteri varoval kryptomenových investorov, aby ani neuvažovali nad tým, že použijú pri investovaní do digitálnych aktív pôžičky.

Vitalik Buterin pochopiteľne verí, že adopcia a cena Ethereum (ETH) bude časom rásť, no nechce niesť zodpovednosť za prípadné straty plynúce z neuvážených investícii. Podobne ako obchodovať kryptomeny na páku bez toho, aby to robil skúsený obchodník, je rovnako nebezpečné brať si v bankách pôžičky, ktoré sa následne použijú ako investícia s víziou, že budúce zisky splatia pôžičku vrátane úrokov.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Prosím, toto nikdy nerobte. Nikomu neodporúčam, aby si zobral osobnú pôžičku na kúpu Ethereum alebo iného Ethereum aktíva,” varuje Biterin svojich sledovateľov na Twitteri.

,,Sedem rokov dozadu, ešte predtým ako začalo Ethereum, som mal na život len niekoľko tisíc dolárov.  Takže som predal polovicu mojich bitcoinov, aby ma to nezlomilo, ak by išiel BTCn na nulu,“ spomína na svoje začiatky naznačujúc, že každý investor musí mať pomimo kryptomien aj inú rezervu pre každý prípad.

Ako upozornil portál Coindesk, magazín Forbes odhadol v roku 2018 Buterinov majetok na 400 až 500 miliónov dolárov. Väčšinu financii by mal mať v kryptomene ETH, no v skutočnosti nie je známe, koľkými ETH v súčasnosti disponuje.

Ste nováčik? Pozrite si 5 dôležitých rád, kým investujete do kryptomien:

Zdroj: www.coindesk.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.