Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Vitalik Buterin varuje pred investovaním do Ethereum skrz pôžičky

Článok

Vitalik Buterin - Ethereum
Vitalik Buterin - Ethereum

Spoluzakladateľ a hlavný predstaviteľ kryptomeny Ethereum Vitalik Buterin na Twitteri varoval kryptomenových investorov, aby ani neuvažovali nad tým, že použijú pri investovaní do digitálnych aktív pôžičky.

Vitalik Buterin pochopiteľne verí, že adopcia a cena Ethereum (ETH) bude časom rásť, no nechce niesť zodpovednosť za prípadné straty plynúce z neuvážených investícii. Podobne ako obchodovať kryptomeny na páku bez toho, aby to robil skúsený obchodník, je rovnako nebezpečné brať si v bankách pôžičky, ktoré sa následne použijú ako investícia s víziou, že budúce zisky splatia pôžičku vrátane úrokov.

,,Prosím, toto nikdy nerobte. Nikomu neodporúčam, aby si zobral osobnú pôžičku na kúpu Ethereum alebo iného Ethereum aktíva,” varuje Biterin svojich sledovateľov na Twitteri.

,,Sedem rokov dozadu, ešte predtým ako začalo Ethereum, som mal na život len niekoľko tisíc dolárov.  Takže som predal polovicu mojich bitcoinov, aby ma to nezlomilo, ak by išiel BTCn na nulu,“ spomína na svoje začiatky naznačujúc, že každý investor musí mať pomimo kryptomien aj inú rezervu pre každý prípad.

Ako upozornil portál Coindesk, magazín Forbes odhadol v roku 2018 Buterinov majetok na 400 až 500 miliónov dolárov. Väčšinu financii by mal mať v kryptomene ETH, no v skutočnosti nie je známe, koľkými ETH v súčasnosti disponuje.

Ste nováčik? Pozrite si 5 dôležitých rád, kým investujete do kryptomien:

Zdroj: www.coindesk.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne