Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Hoskinson z Cardano: Afrika je budúcnosť DeFi

Článok

Charles Hoskinson
Charles Hoskinson

Šéf spoločnosti IOHK, ktorá stojí na čele vývoja kryptomeny Cardano, Charles Hoskinson, si myslí, že Afrika bude azda najdôležitejším kontinentom pokiaľ ide o adopciu a rozvoj decentralizovaného financovania (DeFi).

Druhý najľudnatejší kontinent sveta má podľa Hoskinsna vďaka blockchian technológii a kryptomenám veľký potenciál napredovať. ,,Keď si položíme otázku, kto bude spotrebiteľom v rámci DeFi projektov, kto bude potrebovať systémy identity a nové platobné spôsoby reprezentujúce akcie, tak sa pýtajme, či to budú skostnatelé vysoko regulované trhy západného sveta, ktoré sú len pre pozvaných, alebo to budú agilné a iniciatívne krajiny Afriky a juhovýchodnej Ázie, ktoré nemajú žiadne povinnosti a zúfalo medzi sebou súťažia o to, aby sa k nim dostali otvorené a priateľské nápady?,” položil rečnícku otázku, na ktorú si následne odpovedal:

,,Vzhľadom na ľudský a fyzický kapitál a ekonomiku pohybujúcu sa správnym smerom verím, že Afrika bude v nadchádzajúcom desaťročí najsľubnejším ekonomickým prostredím.

Zakladateľ Cardano si myslí, že ozajstný DeFi boom, teda skutočná adopcia decentralizovaného financovania, začne teda práve v Afrike. A práve preto sa organizácie stojace za Cardano sústredia na Afriku veľmi  intenzívne. Podobne ako to robí napríklad Čína, ktorá si taktiež uvedomuje, že Afrika je spiacim gigantom s veľkým potenciálom pre budúce dekády.

V Afrike sa aktuálne sústredí bohatstvo okolo 5,6 bilióna dolárov, k čomu Hoskinson poznamenal, že na blockchaine Cardano môže fungovať jeho značná časť. Za týmto účelom už rozbehli sériu rokovaní s miestnymi vládnymi predstaviteľmi, pričom niektoré kontrakty Cardano by mali byť prezentované už v najbližšej dobe.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne