Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Hoskinson z Cardano: Afrika je budúcnosť DeFi

Článok

Charles Hoskinson
Charles Hoskinson

Šéf spoločnosti IOHK, ktorá stojí na čele vývoja kryptomeny Cardano, Charles Hoskinson, si myslí, že Afrika bude azda najdôležitejším kontinentom pokiaľ ide o adopciu a rozvoj decentralizovaného financovania (DeFi).

Druhý najľudnatejší kontinent sveta má podľa Hoskinsna vďaka blockchian technológii a kryptomenám veľký potenciál napredovať. ,,Keď si položíme otázku, kto bude spotrebiteľom v rámci DeFi projektov, kto bude potrebovať systémy identity a nové platobné spôsoby reprezentujúce akcie, tak sa pýtajme, či to budú skostnatelé vysoko regulované trhy západného sveta, ktoré sú len pre pozvaných, alebo to budú agilné a iniciatívne krajiny Afriky a juhovýchodnej Ázie, ktoré nemajú žiadne povinnosti a zúfalo medzi sebou súťažia o to, aby sa k nim dostali otvorené a priateľské nápady?,” položil rečnícku otázku, na ktorú si následne odpovedal:

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Vzhľadom na ľudský a fyzický kapitál a ekonomiku pohybujúcu sa správnym smerom verím, že Afrika bude v nadchádzajúcom desaťročí najsľubnejším ekonomickým prostredím.

Zakladateľ Cardano si myslí, že ozajstný DeFi boom, teda skutočná adopcia decentralizovaného financovania, začne teda práve v Afrike. A práve preto sa organizácie stojace za Cardano sústredia na Afriku veľmi  intenzívne. Podobne ako to robí napríklad Čína, ktorá si taktiež uvedomuje, že Afrika je spiacim gigantom s veľkým potenciálom pre budúce dekády.

V Afrike sa aktuálne sústredí bohatstvo okolo 5,6 bilióna dolárov, k čomu Hoskinson poznamenal, že na blockchaine Cardano môže fungovať jeho značná časť. Za týmto účelom už rozbehli sériu rokovaní s miestnymi vládnymi predstaviteľmi, pričom niektoré kontrakty Cardano by mali byť prezentované už v najbližšej dobe.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.