Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Sú burzy a zmenárne pripravené na nový bullrun?

Článok

otaznik
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Keď v závere roka 2017 vytváral Bitcoin svoje historické maximá a následne vrcholil aj altcoinový býčí trh, mnohé zmenárne a burzy mali obrovské problémy vysporiadať sa s drastickým nárastom počtu nových zákazníkov. Z tohto dôvodu dokonca niektoré dočasne pozastavili možnosť registrácii a možno tým aj zbrzdili celkový retailový ošiaľ.

Od oného momentu uplynuli už zhruba tri roky a predpokladalo sa, že tieto platformy sa na nový býčí trh, ktorý bude podľa všetkého ešte astronomických rozmerov, dobre pripravia. Napríklad taká burza Binance viackrát v priebehu doby deklarovala, že je pripravená hoc aj na 100-násobok toho, čo sme videli v roku 2017. Keď však včera Bitcoin vytvoril svoje nové ATH a v raste ceny pokračuje aj dnes, objavili s prvé problémy aj na nej.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Výpadok Binance priznal aj CEO tejto burzy CHangpeng Zhao, ktorý na Twitteri uviedol, že sa objavili problémy so škálovaním ich systému. Všetko však stihli údajne opraviť a sľúbil, že už pracujú na pridávaní ďalších serverov pre zvýšenie výkonu. Zhao taktiež prezradil, že kým cena Bitcoinu stúpla o 5%, zaťaženie burzy narástlo o 30-násobok normálu.

Obdobné ak nie väčšie problémy mala najväčšia americká zmenáreň Coinbase, ktorá je za výpadky v čase prudkých cenových pohybov Bitcoinu kritizovaná už dlhšiu dobu. Jej zakaldateľ a CEO Brian Armstrong sľúbil, že developer pracujú na zvládnutí týchto problémov, aby bola platforma schopná obstarať zvyšujúci sa dopyt.

Vo vzduchu však visí otázka, čo sa bude diať, keď do trhu prídu úplne noví ľudia a nastane skutočné retailové “FOMO”, od ktorého sme ešte vzdialení. Budú burzy schopné obstarávať dopyt po nákupe Bitcoinu, keď bude v trhu 10-násobok zákazníkov? Nemôže to spomaliť celý býčí trh? Odpoveď na túto otázku dnes nepoznáme, no ostáva nám dúfať, že burzy a zmenárne čím skôr doženú zameškané.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.