Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Neprehliadajte Ethereum. Od roku 2017 urobilo obrovský pokrok

Článok

ethereum
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kým drvivá väčšina kryptomenovej komunity sa v týchto dňoch sústredí na rast ceny Bitcoinu, je vhodné pozrieť sa aj na to, akým spôsobom napreduje Ethereum (ETH), ktoré včera dosiahlo svoje nové ročné cenové maximum v podobe ceny 656 dolárov.

Hoci cena Ethereum je na rozdiel od Bitcoinu ešte výrazne vzdialená svojmu All-time-high v podobe 1 421 dolárov z 10. januára 2018, v mnohých faktoroch urobila táto kryptomena oproti obdobiu, kedy prvýkrát v histórii prekonala cenu 500 dolárov (29. November 2017), obrovský krok vpred.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Na Twitteri na to upozornil developer a zakladateľ viacerých krpytoprojektov Anthony Sassano, ktorý publikoval na túto tému zaujímavú porovnávaciu tabuľku. Vyplývajú z nej tieto zistenia:

  • Počet unikátnych adries narástol o 900% z 12,5 milióna na súčasných viac ako 128 miliónov
  • Počet aktívnych adries stúpol z 254 000 na 400 000 (+60%)
  • Priemerne poplatky za transakcie za 24 hodín stúpli zo 166 000 USD na 2,6 milióna dolárov (+1470%)
  • Hashrate podčiarkujúci bezpečnosť celej siete stúpol z 109TH/s na 272 TH/s (+150%)
  • Počet mesačne aktívnych developerov stúpol z 230 na 2300 (!!!), teda o 900%
  • V rámci DeFi projektov je na Ethereum uzamknutých už 15 miliárd dolárov. Predtým to bolo 10 miliónov USD (+150 000%)
  • Na Ethereum 2.0 je uzamknutých 860 miliónov dolárov respektíve 1,5 milióna ETH. Predtým Ethereum 2.0 a možnosť stakingu neexistovala
  • Na Ethereum blockchaine sú stablecoiny v hodnote 17 miliárd dolárov. Predtým na Ethereum vôbec neexistovali

Z vyššie uvedených porovnaní jasne vyplýva, že hoci cena Ethereum je ešte výrazne vzdialená svojim maximám, vývoj a aktivita na tomto blockchaine rapídne rastie. Bolo by preto naozaj veľkým prekvapením, keby sa Ethereum nepodarilo svoju rekordnú cenu prekonať a vytvoriť novú podobne ako to dokázal Bitcoin.

Napriek všetkému uvedenému upozorňujeme, aby ste boli pri investovaní naďalej opatrní a neinvestovali viac, než si môžete dovoliť stratiť. Hoci fundamenty vyzerajú sľubne, zisk vám garantovať nikto nemôže.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.