Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Anketa traderov: Ako obchodovať Bitcoin po prekonaní All-time-high?

Článok

Bitcoin anketa
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Spýtali sme sa traderov, s ktorými v priebehu času spolupracoval náš portál Kryptonovinky,  ako sa dá obchodovať Bitcoin v momente, keď už prekonal svoje all-time-high a nestoja pred ním žiadne ďalšie významné rezistencie, ktorých bolo počas predchádzajúcich rokov hneď niekoľko. Na túto otázku odpovedali traderi Andrej Kalvoda, Jan Čuraj, Roman Sanetrik, Marek Jendrál či Jakub Kraľovanský. 

Ing. Jan Čuraj, Crypto Kingdom

Dle mého názoru tradera je aktuálně nejlepší strategií pro ,,obchodování bitcoinu” jej každý měsíc přikupovat. Obchodník by tam byl v krásném zisku. 

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Největším problémem na bitcoinu je jeho likvidita. Když se podíváme na bitmex, binance nebo bybit, tak zajistíme, že pro intradenní obchodování nebo scalping s vyšším kapitálem nemají burzy dostatek likvidity. Právě dostatek likvidity umožňuje i snadnou manipulaci s trhem a stophunting na vyšších časových rámcích. Stophunting nutí swingové tradery dávat do trhu stoplossy v řádech desítek procent a to jim rapidně snižuje ziskovost z pohledu ukazatele risk-reward. Jsou tedy nuceni chodit do vyššího rizika bez ziskové kompenzace.

Osobně jsem očekával, že s ATH přijde do trhu likvidita, ale to se bohužel nestalo. Hodleři drží a tradeři na bitcoinu nejsou vyjma botů. Trading s touto likviditou je velmi špatný a bude mít smysl, jakmile se trh zaplaví sekvenční likviditou. Toho se zřejmě dočkáme až na mnohem vyšších cenách, a zároveň je třeba, aby se futures trading na bitcoinu přesunul pod kvalitní platformy se centralizovanými daty.

Všem, kteří se snaží bitcoin aktivně obchodovat, bych doporučil, aby se držely trendu a obchodovali swingově situace, které jim dají adekvátní poměr risk-reward. Dobré je tuto strategii i částečně doplnit držením bitcoinu, pak člověk inkasuje profit z držení BTC a navyšuje si ještě zisk částečným tradingem na nových high trendu.

Jan Čuraj

Andrej Kalvoda, Blockspace

Co se týče samotného tradingu, vidím proražení ATH jako extrémně pozitivní. Několik let jsme tu měli obrovský tlak některých obchodníků, že Bitcoin “musí” prorazit ATH, což do velké míry ovlivňovalo rozhodování začátečníků a spousta lidí na tom bohužel prodělala peníze během cenových propadů.

Měli jsme tu trading zabarvený do velké míry emocemi, což není prospěšné pro nikoho. Věřím, že nyní se může více lidí začít dívat na trh daleko více objektivně. Což by znamenalo přeliv lidí k opravdovému obchodování, místo doufání, že se něco stane.

Trading teď totiž bude extrémně jednoduchý. Do grafu nepadá žádná změť levelů z historie, takže obchodujeme opravdu strukturu, která je. 

Uptrend je definovaný jednoduše – trh, který tvoří vyšší minima a vyšší maxima. Pokud tedy Bitcoin vytvoří vyšší maximum, můžeme pokládat long objednávky na nejbližší support. A v 70-80% případů bude tato velmi jednoduchá strategie úspěšná. 

Andrej Kalvoda Blockspace

Ing. Marek Jendrál, Kryptotrejder

Pre grafy, ktoré dosahujú úrovne bez rezistencií je nastavenie obchodu pomerne jednoduché. Potrebné je aplikovať 123 top formation. Trend sa vyznačuje tým,že minimá aj maximá majú rovnakú tendenciu ruka v ruke. Či už je to rast alebo pokles. Ide teda o to, že musíme sa rozhodnúť na akom timeframe chceme obchodovať. Ak to vieme tak musíme identifikovať nižšie lokálne maximá. Potom ak cena dodiahne nižšiu úroveň ako je minimum medzi spomínanými maximami, tak predávame. Odporúčam taktiež trailing sell stoploss.

Ing. Marek Jednral, Kryptotrejder

Roman Sanetrik, Kryptotrejder

Prekonaním All time High na grafe Bitcoinu sa nám potvrdil rastúci trend. Akonáhle je trend raz daný, treba sa ho držať a obchodovať spolu s ním. Keďže už nepoznáme žiadne historické rezistencie, mali by sme sa zamerať skôr na nižšie časové rámce (Ideálne 15min graf) a v grafe hľadať hľadať rôzne grafové formácie, ktoré majú riadne stanovené, kde nakúpiť, kde nastaviť Stoploss a kde zobrať zisk. Vyššie časové rámce ako napríklad 4 hodinový graf využívame už iba na identifikáciu najsilnejších supportných úrovní, ktoré by sme mali využiť na dokupovanie Bitcoinu.

Roman Santerik

Jakub Kraľovanský, Trader 2.0

Najskôr si povedzme čím je to iné. Akonáhle niečo /Bitcoin, zlato, Tesla, S&P500/ prekoná ATH, tak nastáva toto:

1. Na grafe už nemáme žiadne rezistencie
2. Na grafe nie sú historické objemy
3. Média masírujú povedomie retailových obchodníkov, ktorý do daného aktíva naskakujú.

Obchodovanie po prekonaní ATH je o niečo zložitejšie a treba využiť iné časti analýzy. Aj po prekonaní ATH stále platia, trendovky, sviečkové formácie, elliotky a patterny. Najväčší problém nám samozrejme robí stanovenie targetu. Ako určujem target ja?

1. Fibonacci extension. Ak používam elliotove vlny, tak používam fibonacci extension, ktorý mi vie presne ukázať hladiny, ktoré budú pôsobiť ako rezistencia.
2. Veľkosť akumulačnej zóny. Predtým ako graf prekoná ATH ide väčšinou do strany. Niekedy je to pohyb, ktorý trvá mesiace inokedy roky – ako v prípade BTC. Práve veľkosť akumulačnej zóny používam ako druhý target.
3. Psychologické hranice – Tak ako všade, tak každé aktívum má svoju psychologickú hranicu a okrúhle čísla ako pri Bitcoine napríklad 25 000 USD či 30 000 USD.

A ako posledné dosť využívam fear and greed index a celkovú náladu na trhu. Ak niečo prekoná ATH, tak je dosť pravdepodobné, že na trhu panuje spokojnosť až chamtivosť a retail bezhlavo skáče do trhu. Indikátori sú prestrelené a fundament až príliš pozitívny. Sledujem teda psychológiu ľudí a hlavne nováčikov a ich chamtivosť. Rovnako dôležitý je aj celkový fundament ako napríklad pri Bitcoine. Máme za sebou bear market, halving, inštitúcie sa valia do kryptomien, takže bull market je absolútne na mieste a aj keď sme teraz na ATH, tak nepredpokladám napríklad návrat na 3000USD. Takže dôležitá je cyklickosť daného grafu a celkový fundament.

Jakub Kraľovanský

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.