Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin tentokrát nie je v bubline, tvrdí CEO BIGG Digital Assets

Článok

bitcoin žena
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

16. decembra 2020 vytvoril Bitcoin svoje nové rekordné cenové hodnoty, no podľa Marka Binnsa, CEO spoločnosti BIGG Digital Assets Inc., je teraz vo výrazne odlišnej situácii, než koncom decembra 2017, kedy zaznamenal predchádzajúce All-time-high (ATH). Kým v tom čase bolo na mieste hovoriť, že sa ocitol v bubline, tvrdiť to aj teraz by nebolo správne.

Mark Binns vo svojom článku, ktorý publikoval na webe Cointelegraph, vymenoval niekoľko dôvodov, prečo rast ceny Bitcoinu v roku 2020 nebol poháňaný len celkovou špekuláciou a FOMO (strach z premeškanej príležitosti), teda za okolností, kedy vnikajú na trhoch takzvané bubliny s tendenciou prasknutia a výrazného prepadu ceny daného aktíva.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Rast poháňajú inštitúcie

Prvým faktorom, na ktorý poukázal, je historický najväčší záujem inštitúcii o investovanie do Bitcoinu. Tvrdí, že v súčasnosti už nie je Bitcoin len módou technicky zdatných jedincov a mladej generácie mileniálov, ktorá v ňom objavila svoje digitálne zlato. Poukázal na nákupy firiem Microstrategy či Square či vstup spoločnosti PayPal, ktorá sa rozhodla ponúkať kryptoslužby. Vstup inštitúcii do trhu zásadne mení to, ako sa chová celý trh, pretože veľké firmy dokážu lepšie analyzovať ponúknuté príležitosti a potenciálne riziká než bežný retailový investor rozhodujúci sa hlavne na základe emócii. Nuž a inštitúcie nevstupujú do trhu, keď je na ňom bublina. Naopak vyhľadávajú takzvané “smart” investície.

Kryptomeny zaujímajú už aj vlády

Kým v roku 2017 sledovali kryptomeny len z väčšej vzdialenosti a orientovali sa hlavne na to, ako zdaniť prípadné zisky investorov, v súčasnosti novú technológiu, ktorú priniesol Bitcoin, nemôžu ignorovať ani najväčšie svetové veľmoci. Podľa Binnsa sa naštartoval nezvrátiteľný proces, v rámci ktorého Rusko, Čína, Európska Únia, Kanada aj Spojené štáty dospejú k tomu, že vydajú skrz svoje centrálne banky vlastnú kryptomenu viazanú na ich fiatovú menu, čiže tzv. CBDC (central bank digital currency). Najbližšie je k tomu Čína, no priamej adopcii kryptomien sa podľa šéfa BIGG Digital nevyhnú ani ostatné veľmoci.

Adopcia Bitcoinu v rozvojových krajinách

Zaujímavým no neprekvapujúcim zistením je, že vyhľadávanie Bitcoinu cez Google dosahuje svoje rekordné hodnoty najmä v rozvojových krajinách. Platí to obzvlášť o Nigérii či Juhoafrickej republike, ale trebárs aj o Malajzii či Indonézii. Obyvatelia rozvojových krajín častokrát čelia riziku obrovskej straty hodnoty ich fiatových mien a preto je pre nich existencia Bitcoinu zo životného hľadiska dôležitejšia, než u nás. Kým investori na západe sa teda častokrát v prípade Bitcoinu orientujú na jeho potenciálny rast ceny, v rozvojových krajinách naozaj slúži ako spôsob ochrany pred znehodnotením majetku.

Bitcoin nie je stredobodom záujmu massmédii

Kým koncom roka 2017 bol Bitcoin stredobodom masmédií, jeho súčasný rast ceny je prakticky ignorovaný, čo možno pripísať viacerým faktorom vrátane toho, že aktuálne sú horúcejšou témou správy súvisiace s pandémiou koronavírusu. Fakt, že mnohí bežní nezainteresovaní ľudia ešte ani len netušia, ako výrazne rastie jeho cena, nahráva predpokladu, že Bitcoin ešte zďaleka nie je bubline. Až sa v nej ocitne, bude to badateľné tým, že doňho budú investovať aj ľudia, ktorí budú konať zbĺklo, v ošiali a bez základných znalostí o danej problematike.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.