Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Dôkaz o rastúcom trende nákupu bitcoinov inštitúciami?

Článok

Inštitúcie Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Analytická platforma Glassnode upozornila, že počet wholecoinerov, čo sú adresy, na ktorých sa nachádza minimálne jeden celý Bitcoin (1 BTC), dosiahol svoju novú rekordnú hodnotu. V nedeľu toto číslo totiž prekonalo hranicu 827 000.

Vlastniť 1 a viac BTC už nie je najjednoduchšie. Najmä tí, ktorí investovali do Bitcoinu až v tomto roku, museli na to vynaložiť pomerne veľký kapitál. Preto sa predpokladá, že jeden a viac BTC zväčša kupujú už len solventní investori, alebo spoločnosti.

GFAF: Nárast počtu adries, na ktorých je aspoň 1 BTC. Wholecoinerov je v súčasnosti už podstatne viac, než na vrchole predchádzajúceho bullrunu, ktorý bol poháňaný retailovými investormi.

Skutočnosť, že počet adries so zostatkom aspoň 1 BTC dosiahol nový rekord, nahráva názoru niektorých analytikov domnievajúcich sa, že bitcoiny v súčasnosti kupujú hlavne inštitúcie. Podčiarkuje to aj to, že z búrz odchádza na vlastne peňaženky čoraz viac BTC vo vyšších hodnotách.

Z týchto údajov si síce nemožno urobiť definitívny názor, kto bitcoiny kupuje, no rast adries so zostatkom aspoň 1BTC podčiarkuje minimálne to, že čoraz viac investorov uprednostňuje dlhodobé držanie bitcoinov pred krátkodobými cenovými špekuláciami.

Zaujímavú poznámku, ktorá nahráva téze, že bitcoiny kupujú najmä inštitúcie, však uviedol CIO BlockTower Capital Ari Paul: ,,Počas celej doby tohto rastu (súčasného rastu ceny BTC pozn.red.) sme videli jasný vzor nákupov algoritmického štýlu počas obchodných hodín v USA a počas obchodných hodín v Ázii. Jedna sa prevažne o entity s obrovským čistým majetkom, ktoré nakupujú (bitcoiny) vo veľkých čiastkach za skrz mimoburzové trhy.“

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne