Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Prílev $600 miliárd do Bitcoinu? Massmutual mohol naštartovať nový trend, tvrdí JP Morgan

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Analytici americkej banky JP Morgan sa domnievajú, že iniciatíva 169-ročnej americkej poisťovne MassMutual Life Insurance Co., ktorá minulý týždeň potvrdila, že nakúpila bitcoiny v hodnote 100 miliónov dolárov, mohla naštartovať nový trend záujmu poisťovní o Bitcoin.

,,Nákupy bitcoinov od MassMutual predstavujú ďalší významný míľnik v adopcii Bitcoinu inštitucionálnymi investormi,” uviedli v rozhovore pre agentúru Bloomberg analytici JP Morgan. ,,Je vidieť potenciálny dopyt, ktorý bude nasledovať v nasledujúcich rokoch, keďže ďalšie poisťovacie spoločnosti a penzijne fondy budú nasledovať príklad Massmutual.”

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

V JP Morgan sa domnievajú, že poisťovacie spoločnosti a penzijne fondy podobne ako iné inštitúcie a rodinné podniky začínajú vnímať Bitcoin ako rezervné aktívum. Ak by sa tento fakt potvrdil, a dôchodkové poisťovacie spoločnosti v USA, Európskej únii, Veľkej Británii a Japonsku by preliali do Bitcoinu čo i len 1% svojich aktív, do trhu by prišlo ďalších 600 miliárd dolárov, čo je takmer dvojnásobok súčasnej trhovej kapitalizácie Bitcoinu. Cenu Bitcoinu by to však mohlo zvýšiť ešte omnoho výraznejšie.

Na záver treba upozorniť, že JP Morgan dosť často mení svoje nálady v súvislosti s Bitcoinom. Jej šéf Jamie Dimon v minulosti hovoril o Bitcoine mimoriadne kriticky, pričom ho nazýval podvodom či nezmyslom. Aj preto treba brať súčasné vyjadrenia JP Morgan s rezevou. Je totiž otázne, čo nimi sledujú.

Zdroj: coindesk.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.