Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Coinbase s hodnotou 28 miliárd dolárov? Pri predaji jej akcii môže asistovať Goldman Sachs

Článok

coinbase
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

S avizovaným vstupom americkej zmenárne Coinbase na burzu skrz počiatočný predaj jej akcii (tzv. IPO) sa objavujú ďalšie zaujímavé informácie. Zdá sa, že tohto procesu by sa totiž mohol zúčastniť aj gigant Goldman Sachs.

Portál Business Insider odvolávajúci sa na dva anonymné zdroje z tohto prostredia v piatok informoval, že Goldman Sachs by mal Coinbase pri IPO aktívne asistovať. Podrobnosti však uvedené neboli.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Medzi Coinbase a Goldman Sachs majú opanovať dobré vzťahy najmä vďaka Fredovi Ehrsamovi, ktorý spoluzakladal Coinbase, no predtým medzi rokmi 2010 až 2012 patril medzi vrcholových manažérov Goldman Sachs.

Coinbase potvrdila svoj záujem vstúpiť na burzu len predvčerom, keď podala návrh na schválenie jej IPO americkej komisii pre cenné papiere a burzu (SEC). O vstupe Coinbase na burzu sa však špekulovalo už v roku 2018.

Ako informuje Cointelehraph pred dvoma rokmi bola hodnota Coinbase odhadovaná na 8 miliárd dolárov. Kryptoanalytická platforma Messari však vypočítala, že počas IPO by mohla jej cena stúpnuť až na 28 miliárd USD.

Zmenáreň Coinbase patrí medzi prvé veľké úspešné kryptomenové zmenárne zamerané na retailových investorov, no v priebehu posledného roka asistovala aj pri nákupe kryptomien mnohých inštitucionálnych investorov (napr. Microstrategy). Ak bude uvedená na burzu, pôjde vôbec o prvú verejne obchodovanú kryptomenovú zmenáreň, čo ponúkne investorom alternatívny spôsob, ako sa zúčastniť na rozvoji tohto nového trhu.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.