Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Coinbase s hodnotou 28 miliárd dolárov? Pri predaji jej akcii môže asistovať Goldman Sachs

Článok

coinbase
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

S avizovaným vstupom americkej zmenárne Coinbase na burzu skrz počiatočný predaj jej akcii (tzv. IPO) sa objavujú ďalšie zaujímavé informácie. Zdá sa, že tohto procesu by sa totiž mohol zúčastniť aj gigant Goldman Sachs.

Portál Business Insider odvolávajúci sa na dva anonymné zdroje z tohto prostredia v piatok informoval, že Goldman Sachs by mal Coinbase pri IPO aktívne asistovať. Podrobnosti však uvedené neboli.

Medzi Coinbase a Goldman Sachs majú opanovať dobré vzťahy najmä vďaka Fredovi Ehrsamovi, ktorý spoluzakladal Coinbase, no predtým medzi rokmi 2010 až 2012 patril medzi vrcholových manažérov Goldman Sachs.

Coinbase potvrdila svoj záujem vstúpiť na burzu len predvčerom, keď podala návrh na schválenie jej IPO americkej komisii pre cenné papiere a burzu (SEC). O vstupe Coinbase na burzu sa však špekulovalo už v roku 2018.

Ako informuje Cointelehraph pred dvoma rokmi bola hodnota Coinbase odhadovaná na 8 miliárd dolárov. Kryptoanalytická platforma Messari však vypočítala, že počas IPO by mohla jej cena stúpnuť až na 28 miliárd USD.

Zmenáreň Coinbase patrí medzi prvé veľké úspešné kryptomenové zmenárne zamerané na retailových investorov, no v priebehu posledného roka asistovala aj pri nákupe kryptomien mnohých inštitucionálnych investorov (napr. Microstrategy). Ak bude uvedená na burzu, pôjde vôbec o prvú verejne obchodovanú kryptomenovú zmenáreň, čo ponúkne investorom alternatívny spôsob, ako sa zúčastniť na rozvoji tohto nového trhu.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne