Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Mt. GOX: Poškodení zákazníci Mt. Gox sú o krôčik bližšie k 140 000 BTC

Článok

Mt. Gox
Mt. Gox

Poškodení klienti skrachovanej burzy Mt. Gox, z ktorej v roku 2014 hackeri ukradli rekordných 840 000 BTC (v tom čase bola Mt. Gox  prakticky jediná bitcoinová burza), sú o malý krôčik bližšie, aby sa im vrátila aspoň časť ich investície.

Správca konkurznej podstaty hacknutej burzy Nobuaki Kobayashi totiž predložil včera 15. decembra 2020 na Tokijský okresný súd rehabilitačný plán, na základe ktorého by mali byť  poškodeným klientom Mt. Gox prerozdelené bitcoiny, ktoré sa podarilo pri likvidácii “zachrániť”, v celkovej hodnote 140 000 BTC.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Poškodení klienti si tak v konečnom dôsledku môžu voči doláru aj prilepšiť, nakoľko cena Bitcoinu medzitým víťazne stúpla, čo by mohlo kompenzovať aj to, že sa im vráti značne menej BTC, než pôvodne vlastnili.

Rehabilitačný plán je malým krokom vpred. Okresný súd v Tokiu totiž na základe neho posúdi, ako bude prebiehať proces vrátenia bitocinov poškodeným majiteľom. Zatiaľ však nie je isté, či ho schváli.

Tento krok Kobayashiho prichádza po sérii jeho predchádzajúcich žiadosti o predĺženie termínu, v rámci ktorého má súdu takýto plán odovzdať. Urobil tak už niekoľkokrát v rokoch 2019 aj 2020. Naposledy v októbri.

Kauza Mt. Gox je v  ostro sledovanou témou kryptomenovej komunity. Vzhľadom na rast ceny bitcoinu totiž 140 000 BTC, ktoré sa môžu vrátiť do obehu, môže potenciálne zamávať aj jeho cenou. Obzvlášť v prípade, že by sa všetky ocitli v predaji. Ide však o scenár, ktorý je málo pravdepodobný, nakoľko vrátenie bitocinov “do rúk” zákazníkom bude zrejme dlho dobejšieho charakteru a samozrejme nemožno jednoznačne dospieť k záveru, že okamžite pôjdu všetky do predaja.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.