Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Článok

Súhrn týždňa Bitcoin kryptomeny
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

V priebehu týždňa vám prinášame prostredníctvom samostatných článkov a rýchleho denného prehľadu desiatky zaujímavých správ zo sveta kryptomien. Rozhodli sme sa, že raz do týždňa, teda v nedeľu, vám poskytneme súhrn toho najpodstatnejšieho.

Adopcia kryptomien

V americkom Colorade sa pýtali vysokoškolských študentov, či by chceli dostať radšej jeden dolár, alebo jeden bitcoin. Väčšina odpovedala, že by radšej zobrali jeden dolár. Je to jasný dôkaz toho, že o kryptomenách vie v skutočnosti stále veľmi málo ľudí a to dokonca aj medzi mileniálmi. Napriek tomu adopcia kryptomien a mainstreamový záujem rastie. Tejto téme sme sa venovali v tomto článku.

Mainstreamový záujem o Bitcoin a kryptomeny rastie. Tu je niekoľko dôkazov

Veľké veci avizuje pre kryptomeny zakladateľ a šéf sociálnej siete Twitter Jack Dorsey. Je dobre známe, že je veľkým fanúšikom Bitcoinu a považuje ho za budúcu hlavnú menu internetu. Myslí si, že projekt Crypto Square, ktorý financuje, zohrá veľmi dôležitú úlohu pri masovej adopcii kryptomien. Viac sa dočítate tu.

Prijímať platby kryptomenami sa medzitým rozhodol telekomunikačný gigant AT&T s vyše 150 000 miliónmi klientov. Prostredníctvom platby BitBay bude prijímať platby za faktury aj kryptomenami Bitcoin a Bitcoin Cash. Podrobnosti sa dočítate tu.

Binance, Coinbase, Facebook

Tento týždeň sme sa dozvedeli, že burza Binance už čoskoro spustí možnosť marting tradingu, čiže obchodovania na páku. Najprv to naznačila na Twitteri s obrázkom “Binance 2.0“, ktorý avizuje príchod novej generácie burzy Binance, ktorú má spestriť okrem obchodovania na páku aj nová grafika a ďalšie funkcionality. Neskôr na Twitteri zverejnili aj prvú ukážku. Je však obchodovanie na páku na najväčšej kryptoburze súčasnosti naozaj dobrá správa pre celý trh s kryptomenami? Nevytvorí sa tým len priestor pre ďalšie možnosti manipulácie ceny Bitcoinu? Tejto téme sme sa venovali v tomto článku.

Obchodovanie na páku na Binance: Dobrá alebo zlá správa?

Obchodovanie na páku však možno čoskoro dostupné aj na burze Coinbase Pro. K tejto možnosti, ale aj implementácii Lightning Network, cenovým alertom či karte Coinbase Card sa v rubrike „Ask me Anything“ na Reddite vyjadril CEO Coinbase Brian Armstrong. Jeho odpovede sme zhrnuli v tomto článku.

V súvislosti s Coinbase spomenieme ešte jednu zaujímavosť. Platforma Coinbase Commerce, ktorá je určená pre predajcov, ktorí chcú ponúkať možnosť zaplatiť za služby a tovary kryptomenami, podporuje už aj stablecoin USDC. Na prvý pohľad nie až tak zaujímavá správa môže mať v konečnom dôsledku výrazný vplyv na to, či sa nové obchody rozhodnú prijímať kryptomeny. Viac sa dočítate tu.

Tento týždeň sme sa dozvedeli aj to, že Facebook podľa všetkého spustí svoju kryptomenu až budúci rok a jej názov bude pravdepodobne Globalcoin. Podrobnosti prezradila britská BBC, ktorá okrem iného informovala, že túto tému podrobne prebral šéf Facebooku Mark Zuckerberg s šéfom Bank of England Markom Carneym. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Kryptomena Facebooku: Pravdepodobne až v roku 2020 a s iným názvom

Zaujalo nás tiež …

  • Americká komisia pre cenné papiere a burzu podľa očakávaní odložila verdikt ohľadom Bitcoin ETF u žiadosti VanEck so SolidX a CBOE.
  • Arthur Hayes z BitMEXu a zakladateľ Digital Currency Group Barry Silbert Barry Silbert sa zhodli na tom, že rast Bitcoinu je reálny a všetko nasvedčuje začiatku bullrunu.
  • Podľa CEO Ripple Brada Garlinghousea majú banky silný dôvod, aby prijali inováciu, ktorú prinášajú kryptomeny. Tejto téme sme sa venovali tu.
  • Tento týždeň sme oslavovali deviate výročie Bitcoin Pizza Day. Viete čo sa stalo pred 9 rokmi a aký to malo zásadný vplyv na propagáciu Bitcoinu? Ak nie, viac sa dočítate tu.
  • Samozvaný Satoshi Nakamoto Craig Wright v úvode týždňa šokoval informáciou, že získal copyright na Bitcoin Whitepaper. V reakcii na túto správu posilnila hodnota kryptomeny Bitcoin SV, ktorej je hlavným predstaviteľom, o vyše 100%. Táto informácia však rozhodne nie je potvrdením toho, že Wright je Satoshi Nakamoto, ako to prezentujú jeho zástupcovia. Tejto téme sme sa venovali tu.
  • Bankový gigant JP Morgan Chase prvýkrát priznal, že Bitcoin má reálnu hodnotu, hoci je nižšia, než tá, za akú sa momentálne obchoduje.
  • Prehliadač Brave, za ktorým stojí projekt Basic Attention Token (BAT), prišiel s ďalšou zaujímavou novinkou. Po novom môžete v rámci testovacej verzie odmeňovať tokenmi BAT kvalitné príspevky na Twitteri. Viac sa dočítate tu.
  • Blockchain kryptomeny Bitcoin Cash sa údajne stal obeťou 51% útoku. Viac sa dočítate tu.

Odporúčame:

ROZHOVOR: R. Chovanculiak: Kryptomeny pomohli ukázať, že digitálna anarchia môže fungovať

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.    

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.