Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Tento býči trh Bitcoinu je reálny, zhodli sa Arthur Hayes a Barry Silbert

Článok

Bitcoin býk
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Arthur Hayes, ktorý je generálnym riaditeľom burzy BitMEX a zakladateľ Digital Currency Group Barry Silbert, sú optimisti pokiaľ ide o súčasný rast ceny Bitcoinu. Obaja sa nezávisle od seba v rámci svojich vyjadrení zhodli, že súčasný rast ceny Bitcoin je postavený na dobrých základoch.

Arthur Hayes vyjadril svoj názor na tohtoročný rast ceny Bitcoinu na Twitteri, kde poukázal na to, akým spôsobom trh reagoval na pokles BTC pod 7000 dolárov. Bitcoin minulý týždeň po nečakanom prudkom páde až na 6400 dolárov v priebehu troch dní vyletel naspäť k úrovni 8000  USD.

Náhly pád ceny Bitcoinu k 6400 dolárom, čiže zhruba o 18 percent, spôsobil sell order 5000 BTC na burze Bitstamp, čo viedlo k tomu, že na burze BitMEX bolo mnoho BTC kontraktov likvidovaných. Stačilo však 72 hodín a Bitcoin všetky straty zmazal.

Tento jav podľa Hayesa je jasným dôkazom, že sentiment okolo Bictoinu je v súčasnej dobe veľmi pozitívny a “bulls” disponujú reálnou silou.

Súhlasí s tým Barry Silbert, ktorý však konštatuje, že to, čo sa deje na trhu v týchto týždňoch nemožno prirovnávať k rally Bitcoinu koncom roka 2017.

Kým bullrun v roku 2017 mal na svedomí stúpajúci záujem retailových, čiže malých investorov, na súčasnom raste majú podľa neho svoj podiel inštitúcie a zlepšená infraštruktúra celého trhu.

,,Sentiment a technické indikátory vyzerajú výborne. 80% prepad tohto trhu sa stal už tri alebo štyrikrát predtým a vždy potom nasledovali nove rekordy. Takže keď sa cena vráti naspäť na svoju doteraz najvyššiu hodnotu, zvierací inštinkt (investorov) sa vráti. Rozdiel medzi týmto nárastom cien a bublinou v roku 2017 je však v tom, že teraz tú máme custody riešenia (formy, ako môžu chrániť svoje kryptomeny inštitúcie). Máme tu nové obchodné softvéry, máme tu softvéry pre dodržiavanie predpisov a ľudia lepšie poznajú tieto aktíva, než predtým. Takže tentokrát sme už niekde inde,” skonštatoval.

Stúpajúci záujem býkov potvrdzuje podľa Hayesa aj záujem o tokeny burzy Bitfinex s názvom LEO. Od ohlásenia ich zavedenia na trh prebehlo len niekoľko týždňov a LEO už dnes zalistuje Bitfinex do svojej ponuky. Tokeny sa predávali v rámci súkromného predpredaja. Cieľom bolo vyzbierať miliardu dolárov. Bitfinex s tým nemal absolútny problem, vyzbieral ich za 10 dní. Mnohí investorovi vložili do LEO dokonca vyše 100 miliónov dolárov. Minimálna suma, za ktorú bolo možné v rámci predpredaja bol milión dolárov.

Miliarda dolárov pritom skutočne nie je malá čiastka. Podľa Hayesa je to zjavný dôkaz toho, že na trhu je aktuálne veľmi pozitívny sentiment.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne