Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Coinbase Commerce podporuje už aj stablecoin USDC

Článok

Coinbase Commerce
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Platforma Coinbase Commerce, ktorá umožňuje predajcom prijímať platby za svoje služby a tovary pomocou kryptomien, odteraz podporuje aj stablecoin USD Coin (USDC).

Táto novinka znamená, že predajcovia môžu odteraz prijímať platby zákazníkov pomocou USDC coinu, čiže kryptomeny, ktorá je viazaná svojou hodnotou na americký dolár.

,,Na rozdiel od prijímania platieb kreditnou kartou môžu obchodníci prijímať americké doláre bez geografických obmedzení alebo potreby toho, aby mali vedený tradičný bankový účet,” informuje Coinbase o tejto novinke.

Služba Coinbase Commerce, ktorá patrí medzi množstvo ďalších zaujímavých služieb, ktoré priviedla na trh najväčšia kryptozmenáreň na svete Coinbase, bola spustená vo februári 2018. Okrem USDC coinu podporuje aj platby Bitcoinom, Bitcoin Cash, Ethereum a Litecoin.

Coinbase Commerce ponúka aj možnosť inštalácie pluginu pre WooCommerce, teda platformu, na ktorej je v súčasnosti postavených viac ako 28 percent všetkých internetových obchodov.

Stablecoin USDC vznikol koncom minulého roka na základe spolupráce startupu Circle a zmenárne Coinbase. Začiatkom mája ho začala zmenáreň Coinbase podporovať až v 85 krajinách sveta.

Coinbase tvrdí, že USDC kryptomena viazaná na americký dolár môže pomôcť najmä v krajinách, ktore trpia vysokou infláciou. ,,Pre nových zákazníkov v krajinách ako sú Argentína či Uzbekistan, kde sa očakáva, že sa ceny v roku 2020 zvýšia o 10 až 20 percent, je stablecoin USDC bezpečným prístavom poskytujúcim príležitosť  na ochranu pred infláciou,” uviedla Coinbase.

Zdroj: coindesk.com

Recenzia Coinbase: Kryptomeny v ponuke, história, produkty, hodnotenie + bonus $10

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.