Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Šéf Ripple (XRP): Banky majú silný dôvod prijať inováciu kryptomien

Článok

Brad GarlinBrad Garlinghouseghouse
Brad Garlinghouse

Šéf spoločnosti Ripple, ktorá stojí za kryptomenou XRP, Brad Garlinghouse, sa nechal počuť, že banky majú silný dôvod na to, aby prijali inováciu, ktorú so sebou prinášajú kryptomeny a to napriek tomu, že predstavujú pre ich súčasný oligopol hrozbu.

Garlinghouse počas rozhovoru pre podcast Recode Decode s Karou Swisher skonštatoval, že firma Ripple chce spolupracovať s finančnými inštitúciami a regulačnými organmi a nie je v jej záujme ísť proti systému. Tvrdí, že myšlienka anonymných transakcií, ktoré obchádzajú vládu a jej orgány, nebude v kryptosvete prevládať vzhľadom na globálne regulačné obavy týkajúce sa prania špinavých peňazí, financovania terorizmu a iných nelegálnych činnosti.

,,Nemyslím si, že by vlády mali zmiznúť. Banky uplatňujú dôležitý regulačný rámec, ktorý považujem za dôležitý pre spoločnosť. Osobne sa domnievam, že banky budú naďalej plniť túto úlohu, sú v tom dobré. Myslím si, že ide o nový rad technológii, z ktorých budú profitovať pri raste svojho podnikania,” vyhlásil.

Garlinghouse predpokladá, že banky aktuálne posudzujú výhody ale aj riziká, ktoré im táto technológia prináša. Produkty, na ktorých pracuje Ripple orientujúce sa na rýchlejšie a lacnejšie platby vrátane tých medzinárodných, sú podľa neho zatiaľ atraktívnejšie pre regionálne banky. Ako príklad uviedol Wells Fargo, ktorá je horlivá po tom, aby mohla využiť nové možnosti. ,,99 percent bank miluje, čo robíme, pretože demokratizujeme niečo, čo kontroluje malý počet bank, ich konkurentov,” uviedol.

Najväčšie svetové banky označené aj ako “banky prvého stupňa” majú objektívne dôvody obávať sa, že ich sektor čelí hrozbe, ktorú prinášajú tieto technológie. Napríklad Citibank minulý rok zarobila 8 miliárd dolárov vďaka ostatným bankám na rôznych poplatkoch.

Technológie, ktoré sú regulované a sú v súlade s zásadou KYC (poznaj svojho klienta), však budú nútiť aj tie najväčšie banky, aby sa zapojili a využívali prostriedky na minimalizáciu svojich nákladov a práve v tomto smere túži Ripple zohrať výraznú úlohu.

Zdroj: cointelegraph.com

 Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.