Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Banka JPMorgan prvýkrát uznala, že Bitcoin má nejakú hodnotu

Článok

Bitcoin
Bitcoin

Najväčšia kryptomena na trhu bola doposiaľ považovaná v očiach predstaviteľov banky JPMorgan Chase za nevýznamnú či bezcennú. Jej analytici teraz prvýkrát priznali, že nejakú hodnotu naozaj má.

Šéf stratégov JPMorgan v rámci poznámok publikovaných minulý piatok poznamenal, že Bitcoin je aktuálne predražený. Ide však o prekvapujúce vyhlásenie, pretože týmto spôsobom JPMorgan vlastne priznáva, že v ich očiach doteraz zosmiešňovaný Bitcoin má nejakú reálnu hodnotu.

,,Definovanie vnútornej alebo reálnej hodnoty pre akúkoľvek kryptomenu je zjavne veľmi náročné. V skutočnosti sa líšia názory analytikov. Niektorí tvrdia, že nemajú žiadnu zásadnú hodnotu. Iní odhadujú ich hodnotu na nižšiu, než sú súčasné ceny,” uviedol jeden z autorov správy Nikolas Panigirtzoglou.

JPMorgan vysvetľuje, že Bitcoin vnímajú ako komoditu. Z tohto dôvodu sa pokúsili zohľadniť výrobné náklady na jeho vytvorenie. Na výpočet celkovej “vnútornej hodnoty” použili všetky vstupy, odhadovaný výpočtový výkon, náklady na elektrickú energiu a energetickú účinnosť hardvéru, aby dospeli k cene nákladov, ktoré je potrebné vynaložiť na vyťaženie Bitcoinu. Na základe týchto záverov skonštatovali, že súčasná cena neodzrkadľuje jeho reálnu hodnotu.

Generálny riaditeľ JPMorgan Chase Jamie Dimon označil v roku 2017 Bitcoin za väčšiu bublinu než bola tulipánová mánia a pohrozil všetkým zamestnancom banky padákom, ak zistí, že investovali do kryptomien.

Svoj vyhranený názor na Bitcoin však neskôr z časti oľutoval, keď uznal výhody technológie blockchain. Zároveň však stále stojí za tvrdením, že Bitcoin nemá reálnu hodnotu. Banka medzitým vytvorila vlastnú kryptomenu (stablecoin) s názvom JPM Coin, pomocou ktorej sa snaží šetriť náklady na transakcie v rámci svojho bankového impéria.

Spoluzakladateľ a partner spoločnosti Morgan Creek Digital Anthony Pompliano na margo týchto noviniek skonštatoval, že investori by mali byť opatrní v tom, čo hovoria banky o kryptomenách. ,,JP Morgan teraz uznáva, že Bitcoin má nejakú hodnotu. Na základe tvrdení Jamieho Dimona som si myslel, že nemá žiadnu. Nikdy nepočúvajte, čo vám banky hovoria. Sledujte to, čo robia.”

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.