Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Jack Dorsey: Projekt Square Crypto prinesie masovú adopciu kryptomien

Článok

Jack Dorsey
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Šéf Twitteru Jack Dorsey patrí medzi najznámejších podporovateľov Bitcoinu. Písali sme o ňom už niekoľkokrát. Napríklad v súvislosti s tým, že podporil kampaň Lightning Network alebo označil Bitcoin za budúcu hlavnú menu internetu.

Jack Dorsey popri Twitteri šéfuje aj spoločnosti Square, ktorá prevádzkuje populárnu platobnú aplikáciu Cash App. Tá už dlhšiu dobu podporuje platby Bitcoinom, dokonca ako jediná verejne obchodovaná spoločnosť v USA. Len minulý rok vďaka platbám BTC zarobila 65 miliónov dolárov.

Dorsey však chce posunúť podporu kryptomien na vyššiu úroveň. Portál CCN.com informoval, že je o krok bližšie k tomu, aby uviedol na trh produkt, ktorý prispeje k masovej adopcii kryptomien. Že sa niečo také chystá naznačovali už jeho predchádzajúce kroky. V marci oznámil, že najme na full-time 3-4 krypto inžinierov a jedného projektanta, aby pracovali na podpore ekosystému kryptomien. Platiť ich bude priamo bitcoinom v rámci projektu Square Crypto. Dorsey popri tom tvrdí, že to nerobí s cieľom finančného zisku. Jednoducho chce pomôcť bitcoinovej komunite, pretože v kryptomenách vidí budúcnosť.

Výsledkom tejto iniciatívy je, že sa môžeme tešiť na novú platobnú platformu, za ktorou budú stáť poprední developeri z blockchain priestoru, s ktorými sa pravidelne stretáva už od apríla. Ide o vývojárov z Bitcoin Core či BTCPayServer. ,,Títo chlapci sa sústredia výhradne na to, čo je najlepšie pre kryptokomunitu a individuálny ekonomický rast, nie na to, čo je v záujme Square. Všetky výsledné práce budú opensource a zadarmo,” prezradil Dorsey.

Veľkou výzvou je integrácia Lightning Network, druhej vrstvy pre Bitcoin, ktorá by umožnila expresne platby s nízkymi poplatkami. Dorsey preto investoval do startupu Lightning Labs až 2,5 milióna dolárov.

42-ročný podnikateľ upozorňuje, že nový produkt bude mať úspech len v prípade, že bude jednoduchý na používanie. Preto kladie obrovský dôraz na dizajn a UX (užívateľskú skúsenosť/zážitok). Na full-time najal dizajnéra, ktorý sa bude sústrediť výhradne na tento problém. ,,Masová adopcia kryptomien nebude fungovať bež výborného dizajnu,” skonštatoval.

Na záver dodáme, že Dorsey je predovšetkým fanúšikom Bitcoinu. Nepredpokladá sa, že by mal v úmysle vytvoriť novú kryptomenu pre Twitter či Cash App. Bitcoin nakupuje raz za týždeň v hodnote 10 tisíc dolárov, čo je limit, v rámci ktorého sa to dá urobiť cez spomínanú aplikáciu Cash App.

Zdroj: ccn.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.