Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Globálny hráč AT&T sa rozhodol prijímať platby kryptomenami

Článok

Šok
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Spoločnosť AT&T, ktorá je jedno už najväčších telekomunikačných firiem na svete s viac ako 150 miliónmi klientov, sa rozhodla byť prvým významným operátorom v Spojených štátoch amerických, ktorý bude prijímať platby kryptomenami.

Zákazníci AT&T môžu teraz platiť za služby tejto spoločnosti pomocou platformy BitPay a to buď Bitcoinom, alebo kryptomenou Bitcoin Cash.

,,Neustále hľadáme spôsoby, ako vylepšiť a rozšíriť naše služby. Máme zákazníkov, ktorí používajú kryptomeny a sme šťastní, že im môžeme priniesť spôsob, ako môžu platiť svoje účty metódou, ktorú uprednostňujú,” povedal k tejto novinke viceprezident divízie AT&T Communications Finance Business Operations Kevin McDorman.

Platby kryptomenami sú zatiaľ obmedzené len na platenie účtov. Súčasťou dohody teda nie je možnosť využiť kryptomeny napríklad na kúpu nového telefónu.

Táto zaujímavá novinka prichádza len niekoľko dní po tom, ako spoločnosť Flexa oznámila, že jej aplikácia SPEDN umožní platiť kryptomenami u popredných amerických značiek a reťazcov vrátane Whole Foods či Barnes & Noble.

Možnosť prijímať platby kryptomenami zvažujú aj ďalšie spoločnosti vrátane reťazca Starbucks. Pre mnohé firmy však predstavuje hlavnú prekážku daňová povinnosť týkajúca sa kryptomien, s čím sú spojené aj dodatočné náklady na správu účtovníctva.

Napriek tomu sa zdá, že firmy si postupne hľadajú cestu ku kryptomenám aj vďaka pokroku, ktorú dosahujú platformy ako Coinbase a jej Coinbase Commerce, či spomínané spoločnosti BitPay a Flexa. Očakávania širšia adopcia Lightning Network pre rýchlejšie a lacnejšie transakcie BTC zohrá v najbližších rokoch taktiež významnú úlohu.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.