Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Mainstreamový záujem o Bitcoin a kryptomeny rastie. Tu je niekoľko dôkazov

Článok

Bitcoin mainstream
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Hoci kryptomeny v roku 2017 dosiahli trhovú kapitalizáciu vyše 800 miliárd dolárov a aktuálne atakujú zhruba 250 miliardovú úroveň, od momentu, kedy budeme môcť tvrdiť, že sú bežnou finančnou normou vo väčšine sveta, sme stále relatívne ďaleko.

Tí čo kryptomenám fandia, vedia, že ich úspech bude závisieť od toho, či sa dokážu adaptovať medzi bežnými ľuďmi. Môže to byť otázka desiatok rokov, no predpoklady na to majú silné. Dôvodom k optimizmu sú aj viaceré náznaky, že z kryptomien sa po obrovskom prepade trhu v roku 2018 stáva opäť mainstream. To by mohlo byť pozitívny vplyv nielen na adaptáciu kryptomien, ale aj na rast ich hodnoty.

Portál cryptoslate.com vo svojom zaujímavom článku poukázal na viacero dôkazov toho, že záujem o kryptomeny v posledných mesiacoch opäť rastie. Nejde pritom len o údaje z Google Trends ale aj objemy obchodovania, trendy v App Store a ďalšie zaujímavé zistenia.

Zaujímavým poznatkom je napríklad to, že algoritmus vyhľadávača Google posúva slovo Bitcoin na čoraz vyššie pozície vo vyhľadávaní aj u kľúčových slov, ktoré priamo tento názov neobsahujú. Napríklad, keď googlite slovo “USD”, čiže skratku pre menu amerického dolára, Google ukáže medzi prvými výsledkami aj Bitcoin. Že to tak naozaj je bolo overené aj testom za použitia VPN a režimu “Inkognito“.

Hoci správanie vyhľadávacieho algoritmu Google je stále záhadou, je to dobrým dôkazom toho, že v posledných týždňoch stúpa nielen záujem o Bitcoin, ale aj  o pomer jeho ceny voči doláru.

Omar Bham, ktorý má populárny Twitter kanál zameraný na kryptomeny, zas poukázal na výsledky z Google Trends. Ide o nástroj spoločnosti Google, ktorý referuje ako stúpa či klesá záujem o vyhľadávanie slov na Google. ,,Záujem o Bitcoin podľa Google Search Trends rastie. Ethereum a kryptomeny zatiaľ nejdú do paraboly. Ak bude Bitcoin pokračovať v tomto raste, očakávajte, že altcoiny explodujú. Pamätajte na moje slová.”

Záujem o Bitcoin je zreteľný aj na počte “tweetov“. Priemerný počet denných tweetov o Bitcoine je aktuálne na úrovni 23 500, kým v apríli to bolo “len” 17 400 tweetov na deň.

Bitcoin vlastní viac ľudí než v minulosti

Ďalším zaujímavým poznatkom je skutočnosť, že neustále rastie počet ľudí, ktorí vlastnia aspoň jeden Bitcoin. Kým v roku 2010 bolo takýchto adries menej ako 50 tisíc a v máji 2013 ich bolo niečo cez 200 tisíc, tak aktuálne je viac než 1 BTC na vyše 733 000 rôznych adresách.

S Bitcoinom sa viac aj obchoduje. Najväčšia kryptomeny zaznamenala oproti minulému roku 20 percentný nárast v počte aktívnych adries, kým kryptomeny ako DogeCoin, XRP a Dash narástli v tomto ohľade o 27, 34 respektíve až 58 percent.

Spoločnosti otvárajú dvere kryptomenám

Kým nebudete môcť zaplatiť kryptomenami vo vašich obľúbených obchodoch či kaviarňach, ich masovú adaptáciu očakávať nemôžete. Máme pred sebou pravdepodobne prinajmenšom ešte niekoľko rokov, kým to bude možné za “každým rohom“. Aj v tomto smere však prichádzajú dobré správy. Napríklad minulý mesiac spustila sieť Flexa aplikáciu SPEDN, v rámci ktorej môžete zaplatiť kryptomenami u množstva veľkých amerických značiek vrátane Whole Foods či Barnes & Noble.

Za zmienku určite stojí stúpajúci záujem o zmenáreň Coinbase. V App Store od Apple sa zaradila medzi najvyhľadávanejšie obchodne aplikácie v USA. Stalo sa prvýkrát po roku a pol, aby sa medzi najtrendovejšie aplikácie dostala aplikácia s kryptomenami.

Aby sme to zhrnuli, v posledných mesiacoch je badateľný v rámci viacerých ukazovateľov zvýšený záujem o Bitcoin a kryptomeny. Nejde však zatiaľ o náhly boom, ktorý v roku 2017 spôsobilo senzačné správy v mainstreamových médiách o tom, ako rýchlo rastie cena Bitcoinu. Teraz je to skôr postupný zdravší rast, ktorý je dobrým predpokladom pre budúcnosť.

 Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.